Skocz do zawartości
Roju

Targi Aquazoo w poznaniu

Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę miałem przyjemność być na targach Aquazoo w Poznaniu.

Z ogromną przykrością stwierdzam że firmom, od których kupujemy sprzęt i zwierzęta nie zależy na dotarciu ze swoją ofertą czy nowościami do swoich klientów. Co gorsza nie zależy im też na promocji akwarystyki morskiej w Polsce. Zadziwiające jest to że na targach z morszczyzny był wyłącznie Aqua Medic.

Wypadało by jeszcze powiedzieć że równolegle odbywały się targi wędkarskie Na Ryby. Tę branżę reprezentował cały tłum firm, od największych do zupełnie niszowych niemalże jednoosobowych firm czy wydawnictw. Więc o pojawieniu się na targach nie decydowały gigantyczne koszty, na które mały sklep czy producent nie mógłby sobie pozwolić. Metr kwadratowy powierzchni targowej kosztuje 180 zł. Dużo???! Aqua Medic wystawiał się może na 20 m.

Jest jeszcze jeden aspekt sprawy. Taki weekend targowy to święto zarówno dla oglądających jak i wystawiających. Możemy porozmawiać, wymienić się kontaktami, zobaczyć nowości. Po prostu spotkać się ze sobą a nie tylko klikać w to pudełko z ekranem. Rezygnowanie z takich okazji zawsze jest smutne.I taka jest moja konkluzja , smutno. I tyle.


223 l (60dł x 60szer x 62wys) + panel 56 l (60dł x 15szer x 62wys), Aqua Medic Ocean Light 1 x 150W (16000 K) + 2 x T5 24W (aktyniczne) + nocne (2x3 diody), odpieniacz DIY z pompą PF-1000, główna - Atman AT-306, cyrkulacja 2 x Tunze - Turbelle Nanostream 6045, 45kg żywej skały, 9kg żywego piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie widze sensu, zeby sklep z Gdyni/Gdanska/Warszawy/Krakowa jechal na targi do Poznania. Ilu tam bylo akwarystow morskich? 10? 15?

W branzy dosc niszowej, jaka jest akwarystyka morska, tradycyjna reklama jest malo skuteczna.

Zalozmy, ze sklep wykupuje 10m2, placi za to 1800 zlotych plus kolejne tyle za transport, materialy itp., trafi do 10 akwarystow morskich plus 10 kolejnych ktorzy sa sklonni myslec nad zalozeniem akwarium ( ale niekoniecznie to zrobia).

Tymczasem drugi sklep te 3600 zlotych wykorzysta na znizki dla powiedzmy 10 stalych klientow. Tych pieciu stalych klientow bedzie polecac sklep na forach i w rozmowach z innymi akwarystami morskimi.

Jak myslisz, ktory z tych sposobow dotrze na dluzsza mete do wiekszej ilosci potencjalnych klientow?

I teraz odpowiedz sobie, ktory


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że np jeden z dużych sklepów mógłby pokusić się o prezentację "jak założyć akwarium morskie". A zaraz potem zaprosić klientów do zapoznania się ze sprzętem z oferty sklepu, który prezentowany jest na stoisku. Takie prezentacje miały miejsce na targach. Tak jak wykłady i konferencje. Niestety nie dotyczyły one morszczyzny. Nie obraziłbym się gdyby np firma Tunze pokusiła się o coś więcej niż katalog po polsku w internecie. A może jakiś producent oświetlenia...Naprawdę uważasz że nie ma co pokazać i komu. A ja myślałem że wszyscy cierpimy z powodu braku polskiej literatury, braku spotkań, targów, że narzekamy że tylko forum znam zostaje. Przecież między innymi targi są taką okazją.

Dodam tylko że właśnie na targach po 40 minutowej rozmowie i konsultacji przedstawionego przeze mnie projektu, ostatecznie podjąłem decyzję i w środę zamawiam w AM szkło szafkę, sprzęt za 5000 zł. Chętnie porozmawiałbym z kimś jeszcze , ale...

Co do przyjazdu na targi, mój kolega przyjechał ze Szczecina i nie widział w tym większego problemu...


223 l (60dł x 60szer x 62wys) + panel 56 l (60dł x 15szer x 62wys), Aqua Medic Ocean Light 1 x 150W (16000 K) + 2 x T5 24W (aktyniczne) + nocne (2x3 diody), odpieniacz DIY z pompą PF-1000, główna - Atman AT-306, cyrkulacja 2 x Tunze - Turbelle Nanostream 6045, 45kg żywej skały, 9kg żywego piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupio az mówic ale na targach w Warszawie gdzie prelekcje miał Daniel Knop było chyba z 10 osób słuchających . Jeżeli na takie zaproszenie reaguje tyle osób to poyśl ilu akwarystów było na targach w Poznaniu?

Niestety w Polsce każde miasto próbuje miec swoje targi: Łódź , Warszawa , Poznań, Rzeszów i na pewno kilka innych. Nasz rynek jest maleńki i nie sposób wystawia się na wszystkich , drobiazgiem jest również to że AM jest z pod Poznania.

Pozdrawiam

Łukasz


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roju- ja mysle, ze to Ty powinienes uratowac Polska akwarystyke morska i pojechac ze swoja firma na te targi:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgląda na to że jako młody morszczak zbyt idealistycznie patrzę na niektóre sprawy:) W każdym razie mam nadzieję że kiedyś spotkamy się wszyscy na mega wielkich, wypasionych targach akwarystyki morskiej i to w Polsce.


223 l (60dł x 60szer x 62wys) + panel 56 l (60dł x 15szer x 62wys), Aqua Medic Ocean Light 1 x 150W (16000 K) + 2 x T5 24W (aktyniczne) + nocne (2x3 diody), odpieniacz DIY z pompą PF-1000, główna - Atman AT-306, cyrkulacja 2 x Tunze - Turbelle Nanostream 6045, 45kg żywej skały, 9kg żywego piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony patrząc. 6 wystawców akwarystycznych, w tym dwóch z ofertą morską. To przecież bardzo dobry wynik. Tak dobrze chyba nigdzie nie było ?

Przecież to prawie 30 % prezentowanej oferty akwarystycznej.


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.