Skocz do zawartości
krzysiek75

[K] odpieniacz do min.500L

Rekomendowane odpowiedzi

kupie odpieniacz do min. 500L np. weipro SA2015 lub inny w dobrej cenie. Oferty z ceną proszę na maila wnukk75@tlen.pl


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ciekawie to widzę, takie średniej wielkości akwarium na takim mizernym pienidle. Poszukaj jakiegoś Delteca AP600 lub APF600.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na oferty. Może się trafi coś lepszego.Ale ponieważ zaczynam to nie wiem za bardzo na co mam zwrócić uwagę oprócz danych producenta.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej i najrozsądniej wyjdzie chyba Deltec AP600 - używany oczywiście. To sprawdzony sprzet, pieni znakomicie i jest akurat do Twojego litrażu.

Weipro nie jest OK. MIałem weipro i z deltekiem ma wspólnego tylko to że jest odpieniaczem. Teraz mam delteca właśnie na pompie Aquabee 2000/1 z wirnikiem igiełkowym czyli fabrycznie.

Deltec nadaje się tylko jak jest sump - piszę tak na wszelki wypadek :D


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale delteki są głośne.

Zwróć uwagę na pobór powietrza w odpieniaczu, moc pompy, no i zasysaną wodę- aby to jakoś zgrać z pompą obiegową.

Oprócz delteka podobno dobre są ati i bubelkingi, a te ostatnie pomijając odgłos zasysanego powietrza są niesłyszalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, kolega krzysiek75 nie powiedział ile kasy może na niego przeznaczyć :D, ale z góry wiadomo że nie będzie to cena na poziomie weipro :D


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olekszwarc :

Ale delteki są głośne.

Zwróć uwagę na pobór powietrza w odpieniaczu, moc pompy, no i zasysaną wodę- aby to jakoś zgrać z pompą obiegową.

Oprócz delteka podobno dobre są ati i bubelkingi, a te ostatnie pomijając odgłos zasysanego powietrza są niesłyszalne.

no a weipro ciche ?? - pamiętasz jak pompa wprawiała w drgania całe mieszkanie jak młot udarowy to chodziło. U mnie siedzi ten deltec w sumpie a sump w szafce i jest cicho :) U Ciebie ogromny del;tec stał na środku pokoju, więc musiało być głośniej :)

poza tym buleking to chyba nie ta półka cenowa co weipro więc ...


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dięki za "jakieś" wskazówki. A co powiecie o AM Turbofloator 1000??? Ciche? głośne?


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze dobrym rozwiazaniem bedzie Weipro z pompa aquabee igielkowa lub am turboflotor z pompa igielkowa aquabee. Cenowo wyjdzie duzo taniej od delteca a weipro lub am zasilany bedzie identyczna pompa co deltec. Przy bardzo ograniczonych finansach jak w tym wypadku to ma sens. Ewentulanie jak nie ma kasy to mozna pomyslec nad zmienjszeniem litrazu przez pol.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak dasz dupiany opdieniacz to nie spodziewaj sie efektow po takim duzym zbiorniku. Po drugie akwarystyka morska to bardzo droga zabawka i sam baniak to jedna setna kosztow jaka Cie czeka teraz i w przyszlosci. Wez to pod uwage. Jak nie dysponujesz odpowiednimi finansami to na polsrodkach daleko nie zajdziesz.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz odpieniaczowi nie rowny to tak jakby malucha z mercem porownal i to jezdzi i to jezdzi a w rzeczywistosi to roznica kilki klas.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualne.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jesteś zainteresowany to mam do sprzedania Beast 1200p + pompa AM OR3500 z wirnikiem igiełkowym i zwężką venturiego AM. Jechałem na tym odpieniaczu w moim 550L akwarium 1,5 roku. Oryginalna pompa do beasta 1200p jest kompletnie do kitu, natomiast igiełka AM OR3500 daje bardzo dobry efekt. Oddam za 600zł bo zmianiłem ostatnio odpieniek na ATI BM 200


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy w sklepie kosztuje 680zł., więc chyba za dużo chcesz za niego.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Beast 1200p z kijową pompą o małej wydajności. Ja do swojego mam podpiętą AM OR3500 (ponad 300zł) + wirnik igiełkowy do OR3500 (ten akurat dostałem gratis od forumowicza) + zwężka venturiego do OR3500 za którą zapłaciłem w AM ponad 150 zł.

Jak chcesz sam odpieniacz bez pompy to mogę go oddać za 300zł razem ze zwężką i wirnikiem igiełkowym, bo w sumie pompa mi się przyda. Czyli masz odpieniacz i zestaw do zamiany zwykłej pompy OR3500 na OR3500 z wirnikiem igiełkowym. Myśle że to dobry deal :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy głośny jest ten odpieniacz (jeżeli możesz to jakoś określić)? I czy pompa 0R 3500 nie jest zbyt mocna skoro producent daje pompe tylko 2000??? A ile chciałbyś za sam odpieniacz bez zwężki i bez wirnika?


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - jest dużo bardziej cicha niż na oryginalnej pompie do beasta 1200p. Bezgłośną to bym jej nie nazwał ale poziom dzwięku jest dość dobry. Ogólnie OR3500 to chyba najbardziej udana z pomp AM.

Za mocny to nie powiedział bym - raczej akurat do 600L.

Moje akwarium jechało na nim przez 1,5 roku i jak mi pokolce podrosły do 20 kilku centymetrów to zacząłem mieć wątpliwości czy nie za mały jest, dlatego wymieniłem na ATI BM200. Ale do tej pory na moje ponad 600L w obiegu starczał w zupełności.

Nie mam pojęcia na jakiej podstawie producent twierdzi że beast 1200p z tą standardową pompą starcza do 1200 L - chyba do 400l max.

Jak chcesz sam odpieniek bez zestawu do przerobki OR3500 to mogę go oddać za 200zł, ale nie wiem czy to jest rozsądne bo jak duet beast + OR3500 na igle jest sprawdzony to po co kombinować z inną pompą.

Wtedy nowy zarażony te dzinksy do przeróbki OR3500 mogę ci za 100zł puścić :)

jak chcecie chłopaki bo mi to leży w garażu i zalega :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezmę to chyba w komplecie i pomyśle nad pompą. A czy miało by sens podłączenie AM PH2000 z igłą (bo taką akurat mam)? czy szukać 3500?


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można ale będzie znacznie mniej wydajna i nie wiem jak sobie poradzi w 500L. Uważam że 3500 to minimum musi być do beasta 1200p jeśli ma pociągnąć te 500L. Jeśli chcesz to sprzedam ci razem z pompą a sobie kupie jakąś inną do pompowania wody na podmiany.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi na priva ile będziesz chciał za odpieniacz ze zwężką i wirnikiem igiełk. z przesyłką i ile ewentualnie za pompę.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem inny


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.