Skocz do zawartości
Tom

jaka dlugosc ma listwa "6-tka" digital do Profiluxa ??

Rekomendowane odpowiedzi

ja wyzej, chce (musze:(( ) kupic i nie wiem czy wlezie mi do szafki :)

i jeszcze jedno, ta listwa jest "przelotowa"? znaczy sie, moge podlaczyc ja do luxa a w nia wpiac cos innego, np pompy?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

68.5 cm

z tego co wiem to można tam wszystko podłączać.

pozdrawiam

ps,do samych pomp np jest lepsza czwórka(tańsza)ale ta z kolei nie ma regulacji napięcia w gniazdach jak szóstka


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, czworka by mi wystarczyla ale... mam juz jedna analogowa czworke do swiatla, grzalki i chlodzenia wiec jak doloze kolejna w drugie gniazdo S to juz pozamiatane, nic w przyszlosci nie podlacze. dlatego z ciezkim bolem kupie chyba digi 6. problem jest taki - mam pompy dozujace diy, sterowane przez timery sekundowe. niestety, jakos nie rozumieja sie te timery specjalnie z moimi pompami i czesto mi sie same z siebie resetuja, godzina i ustawienia ida w diably. i tu moj dylemat - zostawic pompy i zamiast timerow uzyc trzech gniazd z listwy czy zamiast listwy kupic stacje pomp. za pompami przemawia chyba tylko wyglad, kupujac listwe bede mial jeszcze 3 gniazda 220 wolne na przyszlosc

dzieki za wymiar, cholernie dlugie to bydle


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mnie zmartwiłeś.Też przymierzałem se w przyszłości do pomp DIY sterowanych sekundówkami.Tylko nie wiem skąd najlepiej pompy perystaltyczne wziąśc.A Twoje sterowniki sekundowe to może lipne się trafiły.Orientowałem się co do ceny to dobrej klasy kosztuje 260 zeta.Echhh...przyjdzie pewnie zapłacić za Grotecha i koniec-chociaż i na tą narzekają:con

pozdr


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tom: jeśli masz wolne gniazdo rozszerzeń to ewentualnie wchodzi w grę moduł PLM-2L4S i listwa z czterema gniazdami.

W stosunku do rozważanej przez Ciebie opcji tracisz jedno gniazdo rozszerzeń i dwa gniazdka z potencjalnej 6 gniazdkowej listwy digital, oszczędzasz wprawdzie stosunkowo niewiele pieniędzy ( w Polsce około 100zł ), ale oprócz tego zyskujesz 2 gniazda 1-10V. Ja tak zrobiłem ponieważ oprócz potrzeby miejsca na wpięcie dodatkowej listwy zasilającej potrzebowałem również dodatkowego gniazdka 1-10V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko maroko, juz sie problem rozwiazal. po prostu te cholerne pompy biora tak malo pradu ze timery glupieja od tego. wpialem dodatkowo miedzy pompy a timery po 5 watowej zaroweczce zeby zwiekszyc pobor pradu i dziala jak zloto. sorry za zamieszanie :)

a moje pompy to chyba najlepiej ze strony producenta jakos zamawiac, kiedys sie na szkopskim ebayu poniewieraly w ilosciach hutrowych (sam kupilem 6 od jednego sprzedawcy) ale ostatnio jakos ich nie widac.

http://www.autocludepumps.com/products/index.htm

Arturro, jak masz luxa i wolne wtyczki w listwie to mozesz te pompy tam podlaczyc - lux ma rowniez mozliwosc ustawienia dowolnej wtyczki w tryb dozowania, wtedy ustawiasz nie kiedy sie ma wlaczyc i wylaczyc (co do minuty) tylko kiedy sie ma wlaczyc i ile SEKUND pracowac. przetestowane u mnie, dziala, na tych listwach niski pobor pradu nie robi wrazenia


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha tylko ja hińskiego nie kumam:blush


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajdzie sie tu pewnie kilku ktorzy biegle wladaja jezykiem herbaciarzy


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arturro, jak masz luxa i wolne wtyczki w listwie to mozesz te pompy tam podlaczyc - lux ma rowniez mozliwosc ustawienia dowolnej wtyczki w tryb dozowania, wtedy ustawiasz nie kiedy sie ma wlaczyc i wylaczyc (co do minuty) tylko kiedy sie ma wlaczyc i ile SEKUND pracowac. przetestowane u mnie, dziala, na tych listwach niski pobor pradu nie robi wrazenia

tak,to jest właśnie zaleta powerbara ale jak podłączę do każdego gniazda jedną pompę to gdzie reszta? ściemnianie,reg elektrozaworu i licho wie co tam jeszcze.Jak nic na jednej się nie skończy


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko powerbar, analogowa czworka tez to potrafi


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,przepraszam za wcinkę w posta ale widzę, że się orientujecie w Profiluxie.Ja natomiast nie mogę ustawić godziny włączenia się pomp dozujących GHL. Bez tego ustawienia niestety włączają się o północy i co 6 min. mam pobudkę. Zestaw to Profi II Plus + pompa doz. + listwa 6D-D.

Pzdrw. Jacek123


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec ... lux ma program do pomp tak napisany, ze ustawiasz ile ml chcesz dozowac i pompy to dziela na 24 godziny. czyli wlaczaja sie automatycznie kiedy im sie podoba. jesli chcesz zeby wlaczaly sie o okreslonych godzinach musisz zamiast zakladki pompy dozujace uzyc zakladki timerow z ustawien luxa - wybrac timer, ustawic ze ma sterowac numerem urzadzenia jaki ma dana pompa, nastawic w opcji ze to timer na DOZOWANIE, wtedy masz mozliwosc ustawienia czasu w sekundach (godzina/minuta startu i ile sekund ma pracowac) i juz. na kazdy timer mozna ustawic od 1 do 8 dozowan dziennie, jednyne co musisz sobie najpierw wyliczyc to ile ml w minute pompa pompuje (ok 60 ml na minute czyli 1 ml na sek)zeby odpowiednio ustawic czas/kilka czasow dozowan dziennie zeby osiagnac wymagana ilosc plynu

w niemcach ludzie psiocza na ten blad w oprogramowaniu bo traca timery wiec jest szansa ze w nowym sofcie cos sie zmieni


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne Dzięki Tom, nareszcie ktoś mi pomógł...

W takim razie nie jest dobrze, będę musiał poprostu zmienić cas w Profi z 23.00 na 00.00 i bedą się włączać o 23.00 normalnego czasu.

Z tego co zauważyłem updaty w GHL następują często, może niedługo usuną ten błąd.

Swoją drogą wczoraj pojawił się nowy soft 4.002 a w nim"programable logic" niestety brak pomocy w angielskim, jest tylko na niemieckim forum a ja "niszt fersztejen" z tego.

Pojawiło się 8 sterowalnych gate'w a w nich ustawienia także pomp.

Jeszcze raz dzięki!

Pzdrw.Jacek123

http://www.ghl-kl.de/Produkte/Aquaristik/Download/AllProfiLuxII_V400.zip

http://www.ghl-kl.de/Produkte/Aquaristik/Download/ProfiLuxControl_II_V4002.exe


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie beda. tzn beda sie wlaczac o 23 ale w pozniejszych godzinach tez. lux dzieli ustawiona dawke plynow na kilka dozowan w ciagu 24 godzin wiec obojetnie jak ustawisz zegar luxa i tak sie beda wlaczac kilka razy w ciagu doby o roznych porach. ustawienie timerami jest imo lepsze. ustawisz sobie na "fest" ze ma sie wlaczac raz, dwa na dobe na ilestam sekund i bedzie. i tak z tych 8 timerow jakie masz do dyspozycji nie masz na pewno wszystkich wykozystanych bo swiatlo itp ma swoje wlasne timery. mozna wiec spokojnie poswiecic 3 lub 4 z nich zeby miec spokojny sen :).

zeby usunac ten problem trzeba by chyba nowej wersji firmware, nowy soft do kompa niewiele tu chyba pomoze (nie testowalem jeszcze czworki - BETA)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, tylko nie bardzo wiem jak przydzielić timery pompom.

6D-D mam ustawione s od 1 do 6 pompy od 7 do10.Wykorzystane ma 3 timery na światło.

Hurra, dzięki Tom, udało mi się skorzystać z Twojej rady-DZIAŁAJĄ!!!

PS. ale i tak szkoda 4 timerów...


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytalem info o sofcie czworce, jednymymi uzytecznymi zmianami sa wg mnie cyfrowa filtracja sygnalow z czujnikow (cokolwiek to znaczy, pewnie poprawia dokladnosc) i to, ze PH bedzie dzieki czworce wyswietlane z dokladnoscia do 0.01 a nie jak wczesniej 0.1. ale ja na razie nie flashuje, firmware beta mi smierdzi troche, poczekam na sprawdzona.

Jacek, profilux traktuje modul pomp jak dodatkowa 6d-d. musisz wejsc w ustawienia listwy (extras --- > steckdosenfunktion), tam wybierasz nr "gniazdka" taki jaki ma jedna z Twoich pomp (czyli 7 do 10), wybierasz je po kolei i ustawiasz zeby sterowal tymi "gniazdkami" timer ... (tu ustaw sobie taki numer timera jaki masz wolny, oczywiscie dla kazdej pompy osobny). zatwierdzasz, wychodzisz z tego ustawienia, idziesz w menu ustawienia timerow i programujesz wybrany do danej pompy timer zeby pracowal w funkcji DOZOWANIE i ustawiasz czas wlaczenia i ile sek ma leciec. i gotowe

jeszcze jedno, nie musisz marnowac timerow na sterowanie swiatlem, swiatlo ustawia sie normalnie w zakladce swiatla, jesli ustawisz "niesciemniane" to lux steruje swiatlem tak samo jak teraz Twoje timery (zwalniasz timery - to tak na przyszlosc, jakby Ci ich braklo)

acha, mala rada - ustaw sobie pompy na numer 9 - 12. dlaczego? bo drugie gniazdo S ma "na stale" przydzielone numery 5 do 8. jeli zostawisz pompy ustawione na numery 7 do 10 to jesli podlaczylbys kiedys do drugiego gniazda analogowa listwe "czworke" to razem z pompami 7 i 8 beda Ci sie wlaczaly tez gniazdka 7 i 8 w tej analogowej listwie

w razie jakbys czegos nie skumal uderz na gg - w polowie czytania sam sie pogubilem :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom- DZIĘKI !!!

W końcu skumałem i wszystko działa zgodnie z Twoją instrukcją!!!!!

Nareszcie moge iść spać przed 00.30!!!


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek123 :

Hurra, -DZIAŁAJĄ!!!

PS. ale i tak szkoda 4 timerów...

tak jak pisalem, przerzuc sterowanie swiatlem we wlasciwa zakladke - zyskasz 3 wolne. i nie wiem czy doczytales ten moj ostatni post - zmien sobie lepiej te numery pomp zebys sie pozniej nie wsciekal jak podlaczysz cos w s5-8. no i oczywiecie przelicz sobie dozowane mililitry na sekundy zebys nie w-dozowal calej flaszki na raz :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmieniam ustawienia!!!


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wogole to male info dla wszystkich uzytkownikow listwy digital - ustawiajcie ja dopiero od trzynastki do osiemnastki - pozwoli to wam uniknac w razie podlaczenia w drugie (lub i trzecie, jesli rozszezyliscie) gniazdo S analogowej czworki dublowania kanalow - jesli ustawicie powerbara od 1 do 6 to ustawienia 5 i 6 beda automatycznie obowiazywaly tez dla listwy podlaczonej w S 5-8

najlepiej ustawic IMO pompy dozujace na 1-4 a powerbara na 13 - 18 (to w razie gdyby zachcialo sie wam dokladac kiedys analogowe wyjscie S 9-12). niby drobiazg ale moze zaoszczedzic kupy zmieniania ustawien w przyszlosci


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenna wiedza Tom, może byś się pokusił napisać jakiś artykulik " tips&tricks" dot.Profi.

Najlepiej byłoby stworzyć osobny dział dla akwakomputerów , jest coraz więcej sprzętu.

Wiele osób( a na pewno ja)ma problemy z ustawieniami Profi, a poza tym nawet "starzy wyjadacze" też mogą się czegoś nauczyć.

Pzdrw.Jacek123


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysl z dzialem przedni, ludzie pouzywali juz troche luxa to i zaczna sie powoli pojawiac tips&tricks z praktyki.

ja sie na przyklad nauczylem ostatnio ze mozna zapisac ustawienia luxa na laptopie i po aktualizacji firmware je z powrotem wgrac :)

pewnie wszyscy wiedzieli tylko ja nie :haha


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom, wgraj 4.002 i rozpracuj!!!

Cały Twój wczorajszy instruktarz robiłem na 4.002 i jest OK.

A co do działu - ta czekam z niecierpliwością!


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wildtom - z tymi ustawieniami (choć to fajna opcja) to nie zawsze działa :)

jeśli jest istotna zmiana w firmware to może pogubić część ustawień. Sam tak miałem podczas zmiany firmware'u z 2 cośtam na 3.0 (jeśli dobrze pamiętam), przy czym się ostro zagotowałem bo mi wszystkie ustawienia listew 220 i oświetlenia poleciały.

Także nie wiem jak sytuacja wygląda przy zmianie 3.xx na 4.xx, ale miejmy nadzieje że się nic takiego nie stanie.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dlatego ja jade ciagle na 3.5. ale teraz jak wyjdzie full czworka to zainstaluje, chocby tylko dla dokladniejszego ph

Remik, warto przed updatem poczytac niemieckie forum - jak cos jest nie tak to tam pierwsi psiocza :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.