Skocz do zawartości
sebastian wieden

co to jest

Rekomendowane odpowiedzi

1931-co to.jpg1931-co to1.jpg

kupilem 2 dni temu,i po wlozeiu po wodzie jakis dziwny sluz wyglada jak gluty.A po 2 dniach chcialem przykleic i po dotknieciu znowu zaczal to samo jak go dotkonolem,to palce cale w glutach mialem,nieprzyjemne uczucie.Normalne cos takiego,nigdy tak niemialem.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem pajeczyna ktora slimak osiadly zdobywa pozywienie,u mnie tez mialem taki przypadek,ale juz zlokalizowalem slimaczka i zakleilem jego domek klejem do korali i juz nic takiego mi nie oplatuje korali.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wyglada na klasyczne dymienie, ale na twardych zupełnie sie nie znam. Wąchałeś?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyzby rozmnazanie plciowe?Szkoda ze drugiej fotki nie widac tylko krzyzyk.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wygląda jak stres koralowca, jak ją wyjmie to będzie czuć zapach acropory.

Jak ja dotykasz to oczywiście tak może sie dziać, śliskie palce:D:):p8):)

Widać, że coś jej nie pasuje.

Co tam sie dzieje w akwarium?

Acha zeo, sory nie wypowiadam sie.

Nie znam się na tej metodzie.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imienniku:) masz racje,bo nawet polipy ma pochowane.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy koralowiec sie moze tak bronic,wlasnie teraz kleilem go ale przez rekawiczke gumowa,aby go palcem niedotykac w tym momencie mnostwo tego wypuscil i plywaja te gluty po calym akwa.Jest jakos 6 cm dlugi i na calej dlugosci wypuszcza te gluty


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wachalem nic niesmierdzi ale jak palcami go dotkniesz to potem po wyciagnieciu masz te gluty na palcach


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na sto procent stres, cos jej nie pasuje i to bardzo nie pasuje. pozdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś takie ciałko ma obciągnięte na szkieleciku.

A jak się czują inne sps-y ?

Albo jeśli włożyłeś ją do wody i puściła soczki, a potem jej przeszło to ok.

Jeśli po 2 dniach znów jej dotykałeś, to powinno tak samo przejść.

Niektóre Acropory nie lubią takiego obmacywania.

Ale daj parametry wody i takie tam, to może jacyś mistrzowie z wieloletnim doświadczeniem się wypowiedzą.

Zobaczcie jakie pogawędki o rozmnazaniu:

http://www.forum.divetrek.com.pl/viewtopic.php?p=2822

Peniek tak jej dobrze, że w dzień postanowiła soczki puścić?8)


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale numer,wlasnie wszystkie korale pozamykaly sie ,blastomussa taka malutka ze jej prawie niewidze,ricordea tez spsy pochowaly polipy,jaroslaw mij tego niewypuszcza to co moj,to sliskie i klejacestrasznie jest.Ale innym koralowcom niespodobalo sie


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem taką retrakcje SPS po zbyt dużej podmianie wody po dłuższej przerwie w podmianach. Oczywiście przyczyn może być wiele. Jak dla mnie to reakcja obronna na coś co im sie nie podoba.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze sebastian wieden, weź tam pomierz te parametry.

Lepiej żeby to był tylko stres innych koralowców na to co wypuszcza ta Acropora.

Ale nie przekonasz sie dopóki nie będziesz wiedział co jest z wodą.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, takie "gupie" pytanie, ten baniak z ktorego ja brales, to tez na zeo pedzony? bo mi kiedys facet na karmie korali mowil ze ciezko sie przystosowujajak kupujesz z zeo do normalnego lub z normalnego do zeo)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.