Skocz do zawartości
rufio

Skałki maskujace do pomp

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktos doswiadczenie z tymi skałkami?konkretnie chodzi mi o to czy nie powodują irytujaceg buczacego dzwieku.Jak by nie bylo stykają się z pompą i na chłopski rozum drgania przenoszone są na maskujacą skałkę.

Zastanawiam się nad wykonaniem takiej DIY skałki aby zamaskować maree.


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do tunze 6100, zarosła cała glonami wapiennymi i koralami a dźwięków żadnych nie powoduje.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz czy ścisle przylega do pompy czy raczej jest luzno osadzona?


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałam Na zdjeciach to skałkę chyba nakłada sie na pompę, na ten kawałek rurki przy wylocie i skałka ma dopasowany(?pe wnie na wcisk) ten kawałek.Niestety zdjęcia sa wszedzie tylko z jednej strony i samej skałki nie na pompie.Jakby ktos mogł pokazać od innej strony?

żastanawiam się czy nie hamuje ona przepływu wody , no i w jakim stopniu(z której strony osłania pompę, zwlaszcza ze sa skałki do nana, którą jak wiadomo można obracać. Chyba ze skałka odłania tylko widok z przodu....

Też sie zastanawiam nad DIY, przy tej cenie to nawet mozna kupić porowatą skałę i wyrzeżbić


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie fotki są tylko takie jak piszesz.Co do dlawienia pompy to na pewno moja była by tak wykonana aby przepływ był swobodny.Martwi mnie tylko wizja buczenia,tak jak obecnie gdy wklinuje się między pompę a szybę jakiś slimak,szału mozna dostać.

A nosze się z tym zamiarem już jakiś czas bo już patrzyć nie mogę na rzucającą się w oczy pompę.


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ścisle przylega to za pewne tedy droga do wyeliminowania buczacego pogłosu


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką skałkę na pompie Tunze 6200:

2025-p2170011.jpg

2025-p2170012.jpg

Część z otwoerm jest ruchoma i nasadzona na wcisk na wylot pompy. Skałka opiera się o drugą skałkę przytwierdzoną na stałe. Całość jest na w miarę stabilna i cicha choć pompa wyrzut ma całkiem mocny.......


585L 150X60X65, pompy:Deltec 5250, Deltec 4745, Tunze Turbelle stream 6200+kontroler 7091, GroTech III NG, Aqua Medic Aquaniveau, Lampa Aqua Medic Ocean Light T HQI BLV 10k 2x150W 2x54W T5 Sylvania Coralstar, RO+DI, Odpieniacz Deltec AP600, Kalkmixer Deltec, Filtr fosforanowy Deltec FR509, Chłodziar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.