Skocz do zawartości
LUK4344

rdzawy nalot - mam dość

Rekomendowane odpowiedzi

Rebciu - każda ingerencja w ten ekosystem jest zawsze ryzykowna i zgadzam sie z tobą w 100% że lepiej jej wogóle nie stosować. Jeżeli są inne bezpieczniejsze metody pozbycia się jakiegoś syfa z akwarium to próbujcie - chemia to ostateczność.

Kaziko - odezwę sie w wekeend na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joko że jestem autorem tego posta to się wypowiem.

co do rdzawego nalotu: zmieniłem klika rzeczy w tym dodałem di i zwiększyłem cyrkulację, ale wydaje mi się że prawdziwy efekt doło dodanie żywego piach teraz akwarium wygląda tak zdrowo i pięknie że jak przechodzę koło niego to się uśmiecham sam do siebie:yes

co do wirasów : odsysanie odsysanie i jeszcze raz odsysanie, miałem tego dziadostwa sporo i ta metoda sprawdziła się w 100% od dawna nie widziałem żadnego kolesia

Jestem zdania że z każdej plagi można wyjść wyłącznie naturalnymi metodami i cierpliwością


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LUK4344 :

Jestem zdania że z każdej plagi można wyjść wyłącznie naturalnymi metodami i cierpliwością

Prawie mogę przyklasnąć tej wypowiedzi - prawie bo są pewne horoby ryb czy pasożyty, których w sposób naturalny nie da się pozbyć i wtedy mamy problem. Wszelkie zaś ataki glonów, wirków czy cyjano można załatwić bez chemii.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LUK4344 :

co do wirasów : odsysanie odsysanie i jeszcze raz odsysanie, miałem tego dziadostwa sporo i ta metoda sprawdziła się w 100% od dawna nie widziałem żadnego kolesia

raczej dodanie DI poprawienie jakości wody wynikajace z tego.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica wody bez DI i bez DI była znikoma czyli 003 a teraz 000, biorąc więc pod uwagę że niektórzy leją kranówę to...


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaziko dobrze prawi - na wirki najlepiej zadbać o wodę wlewaną do zbiornika. Miałem dwa ataki i w obu przypadkach pomagał pełen serwis RO+DI. SKuteczność jak na razie 100 procentowa.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no "zła" woda nie jest wstanie wywołać plagi wirków, muszą być jeszcze jakieś przyczyny.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież można przytargać to świństwo kupując np. korala. Robi się plaga i u mnie pomagał "pełen serwis" RO+DI. Dosłownie nic więcej nie robiłem. Ostatnio miałem taką sytuację w listopadzie już w nowym zbiorniku.

EDIT: Oczywiście problem został zauważony dość wcześnie i może to ma zasadnicze znaczenie.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie teraz szukac, ale generalnie z tego co pamietam wirki w akwarium sa caly czas, jak pisze Rebcio sa przynoszone ze szczepkami nowych korali etc etc, ale ich populacja zaczyna rosnac dramatycznie w sprzyjajcych warunkach a to miedzy innymi jest obecnosc krzemianow i czegos tam jeszcze. wiec dobrej jakosci woda to rzecz podstawowa. odsysanie pomaga , ale tylko okresowo. jesli warunki sa sprzyjajce to wirki mnożą się szybko a wszystkich przeciez nie ma szansy odessać, wystarczy , ze jeden zostanie i po jakims czasie znow bedzie cala banda (są obojniacze). LUK4444 jak zrozumialem z jego postu w krotkim czasie wykonal kilka zmian w prowadzeniu zbiornika miedzy innymi poprawil jakosc wody i zaczal odsysac - czyli z jednej strony zmniejszyl mechanicznie populacje wirków, z drugiej odebral im źródło z czynnikami stymulujacymi wzrost populacji i w ten sposob zwalaczyl plage.

warto pamietac , ze metody chemiczne sa grozne w przypadku wirkow nie tylko dlatego co zostało napisane wczesniej, ale takze dlatego , ze w przypadku skutecznego zadziałania taki masowy pomór wirków dodatkowo może spowodowac oddanie ich toksyn do wody. stad tez warto pamietac, ze jak populacja wirkow rosnie to trzeba uwazac na ich masowy pomór ktory sie zdarza systematycznie (miedzy innymi ja zaobserwowalem to pare miesiecy temu w swoim akwarium) po przekroczeniu pewnej masy krytycznej populacji, tak jakby bastepowalo przeciążenie systemu i masowy pomór wirków. dobry odpieniacz i zapas wody na podmiane to podstawa w tej sytuacji. gdzies mam nawet zdjecia korzucha wirków na powierzchni wody. bylo tego tyle , ze zbieralem je kladac na powierzchni wody reczniki papierowe, niestety nie mam sumpa wiec trudno bylo inaczej w szybkim czasie je odfiltrowac.

oczywiscie najlepsze sa metody naturalne, ale niestety taka haxeatenia czasami je a czasami nie... ( u mnie chyba nei je, albo nie udalo mi sie zaobserwowac...), wg jednej z ksiazek jest slimak ktory zywi sie wirkami Chelidonura varians (http://www.seaslugforum.net/factsheet.cfm?base=chelvar). tak sie zastanawiam czy różne rezultaty przy uzyciu zwierzat ktore maja zjadac wirki nie wynikaja czasami z tego, ze wirki to nie jest jeden gatunek robaka , jesli sa rozne to moze smakuja roznie i nie zawsze musza haxeatenii samkowac...? ;) w koncu sa nawet gatunki wirków pasożytujace na rybach.

inne ryby ktore moga/powinny? zjadac wirki to valenciennea strigata, mandaryny, halichoeres chrysus, i jeszcze jakies, ale zawsze znajduje komentarz , ze nikt nie gwarantuje rezulatatow...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że są cały czas to wiem ;) na początku miałem plagę - dosłownie masakra - 5 cm góry szyb było tak oblepionych że nie buło nic widać, wszystkie skały, zastosowałem lewamisol - część wirków padła ale z nimi także ukwiał, część przeżyła, poprawę dało dopiero ustabilizowanie się długookresowe baniaka, po prostu inne mniej upierdliwe populacje zajęły ich miejsce spychając je do podziemia.

A zbiornik cały czas pracuje na kranówce. Tak więc mimo że mam wodę jaką mam to już nie powróciły.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rebciu :

Aż zadzwoniłem pod podany nr telefonu przez Adama i usłyszałem, że Adama nie ma i zaszła pomyłka, a tak chciałem się przekonać jak to jest gdy wszystko "jest jasne".

Witam , to nieporozumienie . Nie ja jestem osobą sprzedającą ten środek . Dałem linka i telefon z oferty Allegro by ewentualnie zainteresować tym specyfikiem . Nie mogłeś ze mna rozmawiac Czarku pod tym numerem telefonu ,bo to i nie mój numer i nie moje mieszkanko ;) i .... "wszystko jest jasne" ;)

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a-d-a-m a dlaczego polecasz ten środek ? stosowałeś ? Bo z tego co ja wiem to on nie ma prawa działać na glony, zresztą oferta wyraźnie mówi o wirkach choć słowo to tam nie pada.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a-d-a-mie - więc trzeba było poinformować poprzednio, że jest to telefon do... (chyba sprzedawcy) czyli jak rozumiem "wszytko jasne" uzyskałbym po rozmowie z panią która ze mną rozmawiała. Po treści ogłoszenia allegro myślę, że ta pani sama nie wie co sprzedaje. Jestem ciekawy czy ten specyfik wogóle mógł się znaleść na aukcji allegro. Czy jest dopuszczony do sprzedaży na terenie Polski oraz czy nie trzeba mieć na niego np. receptę czy inny "papierek".


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adaśko, proszę zastanów się trzy razy zanim udzielisz rady... Jakiejkolwiek...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no Adam Adam.. "wez nie przynos wstydu wszystkim Adamom" :playing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wydaje mi sie ze to okrzemki, ja mialem to samo jak zakladalem akwa, okazalo sie ze to bylo chwilowe i po jakims czasie zaczelo znikac czesto po nich nastepuje atak zielenic ktory tez ustapi po ograniczeniu swiatla jest to typowe podczas dojrzewania akwa, . jesli masz juz akwa od dlugiego czasu i jest juz dojrzale to powodowac moze to zbyt mala ilosc watt na litr wody pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.