Skocz do zawartości
krzysztof_k

Temat rzeka - glony

Rekomendowane odpowiedzi

Rebciu :

Z tym piachem coś jest nie tak. Znam przypadki wzrostu NO3 do poziomu 100mg/l. Ja bym go wywalił. Jeśli chcesz mieć DSB to poczytaj na forum - jest praktycznie jeden bezpieczny produkt - "Nature`s Ocean - Bio-Active Live Aragonite".

Też posiadam ten piach i nie ma z nim problemu.

Wg mnie piach powinno się sypać jak najwcześniej od założenia akwarium.

Ja wsypałem po tygodniu od włożenia skały, by razem dojżewały.

Dodanie do stabilnego powoduje spore rozchwianie systemu.

Oczywiście raz w tygodniu przed podmianą obowiązkowe penseta w ręke i robienie bruzd, aż do dna :)

Dzięki temu unikniemy zbierania się syfu i innych szkodliwych substancji.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Marti701 :

Oczywiście raz w tygodniu przed podmianą obowiązkowe penseta w ręke i robienie bruzd, aż do dna :)

z tego co pamiętam to jeśli ten piasek ma spelniać rolę DSB to nie jest celowe aby mieszać w nim "aż do dna", chyba że jest to tylko warstwa dekoracyjna....

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w akwarium jest warstwa od 2 do 5 cm, więc to raczej DSB nie jest :)


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MateuszD :

[]

U mnie na paru skalkach rosnie cos co wyglada na Hypnea pannosa - wyrwanie ze skalki prawie niemozliwe, strasznie silnie sie trzyma, ale powoli rosnie, i nie przeszkadza za bardzo.

][

And musiał zlikwidować baniak z powodu tego krasnorosta. Widziałem go - zagłuszył wielowarstwowym kożuchem wszystko łącznie z pompami. Wyrywanie w sumie było syzyfowa pracą. Wywal to jak najszybciej, a jak masz wątpliwości to napisz do Anda

DS


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie:)

@ Roman nie zachwycam się tym piaskiem, poprostu gdy go kupowałem nie miałem pojęcia co wybrać i nie znalazłem krytycznych opinii na jego temat

Faktycznie sytuacje wygląda w moim zbiorniku teraz nieciekawie dlatego poruszyłem temat. Miałem podobne objawy ok 2 miesiące po zalaniu zbiornika i włożeniu skały. Wyglądało wtedy podobnie jak teraz. Zalałem zbiornik, włożyłem skałe, tydzień pożniej kilka bezkręgowców, kilka miękkich i po ok 1 1/2 miesiąca gdy parametry wydawały się stabilne kilka szczepek sps. I wtedy nastąpiło załamanie systemu i wysyp glonów przypominający aktualną sytuacje. Zwiększyłem wtedy cyrkulację ustawiłem odpieniacz na "mokro" zaaplikowałem antired i po ok. miesiącu glony ustąpiły. Dodam, że NO3 nigdy nie było wykrywalne chyba, że test zooleka na azotany jest do bani(chociaż wskazania na Ca, Mg i KH u mnie pokrywają się prawie idealnie z Salifertem więc sądziłem, że z testem na NO3 jest podobnie). Jak już pisałem w grudniu wsypałem 18 kg piasku Ocean Direct do akwarium i też do tej pory wszystko było ok. Czyli znowu po dwóch miesiącach system się zachwiał dość mocno. We wtorek będę miał DI i TDS. Włożę węgiel(do tej pory nie stosowałem) i absorber fosforanów. Jeśli okaże się, że woda RO jest ok wpuszczę trochę bakteri prodibio BioClean. Nie wiem co zrobię z piaskiem, konsultowałem teamat z kolegą który stosuje ten sam piasek i nie ma żadnych problemów i sugeruje poczekać. Wygląda na to, że po wsypaniu piasku zbiornik ponownie dojrzewa a to, że nie pilnowałem nalezycie parametrów wody tylko sprzyja rozwojowi temu badziewiu.


"100x50x50 + 80 litr sump; 1xHQI 150W 1400k, 2xT5 39W; Deltec 4040, Tunze 6060, Tunze 6045, Marea 2400; 25kg LR; Deltec AP600"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet na slimaku wyrosly te czerwono-brazowe glony :)

1514-slimak_glony.jpg


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.