Skocz do zawartości
Sakato

Odkurzacz wyłącza mi HQI

Rekomendowane odpowiedzi

Help , jak w temacie. Mam pod gniazdko podpięte zasilanie baniaka , komp i wolne gniazdko do np żelazka lub odkurzacza. Dzisiaj postawiłem szkło i zaświeciłem HQI i aktynike aby zobaczyć jak się to wszystko prezentuje. Po godzinie ( oświetlenie pracowało i komp też ) do gniazdka podłączyłem odkurzacz. Jak go włączyłem żarnik zgasł. Domyślam się że to przez chwilowy spadek napięcia. Co z tym zrobić ? Ja mogę się pilnować ale kobita może zapomnieć i zrobić to samo. Jak żarnik zgasł odrazu wyłączyłem HQI. Nie chce aby się coś spieprzyło. Może to wina lampy ? U was też tak się dzieje ? Co z tym fantem zrobić ?


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgasł sam żarnik czy wywaliło korki?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer tez zgasnal wybilo Ci bezpieczniki? Jak wybilo bezpieczniki to zmien na mocniejsze ewentualnie sprobuj podpiac akwa pod oddzielne gniazdko moze cos pomoze.


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczalnie za duży pobór napięcia z jednego gniazdka,sam odkurzacz to ok 2000wat+komputer+hqi,sprawdż bezpieczniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkurzacz nie jest aż tak dużym odbiornikiem, żeby powodował spadki napięcia - chyba że sam odkurzacz generuje jakieś mikrozwarcia a bezpieczniki masz w domu podrasowane gwoździem ()i nie masz różnicówki - lepiej mieć różnicówkę niż nie mieć).

Daj między lampe a gniazdko zwykłą listwę przepięciową (taką jak do komputerów) - powinno pomóc.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korków nie wywala. Tak to było by wiadomo o co biega. Żarnik zgasł w chwili odpalenia odkurzacza ale tylko to się stało. Aktynika T 5 nie zgasła. Odkurzacz ma pewnie między 1400 W a 2000 W jest prawie nowy zatem nie sądzę aby coś w nim było z.ebane :) Zobaczę jeszcze z listwą przepieńciową. Wyglądało to tak, jakby w chwili rozruchu silnika był chwilowy spadek napięcia co spowodowało zachwianie pracy HQI i podtrzymania pracy żarnika. Np jak włączy się czajnik lub odkurzacz to na sekundę przygasa światło w domu bez znaczenia w jakie gniazdko jest podpięte. Tak jest nie tylko u mnie w domu.

Różnicówki raczej nie ma. Korki nie są podrasowane. Są automaty jednak nie te małe tylko te większe okrągłe ( nie znam fachowego określenia ) ale korki nie wybija. Instalacja jest niestety aluminiowa czyli stara a chałupa ma z 50 lat. Kiedyś nie projektowali mieszkań pod klimatyzatory i duże zapotrzebowanie w energię elektryczną. Ale na pewno wielu z was ma starą instalację i jakoś sobie radzą.

Myślę że żarnik potrzebuje do pracy jakiejś określonej ilości prądu a nagły spadek przerywa jego pracę. Zastanawiałem się nad UPS ale szkoda mi $ na tego typu rozwiązania. Sprawdzę jutro czy listwa coś da.


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w zlewie w kuchni rozdrabniacz odpadków organicznych który ma ok 1600W i też mi się tak dzieje ale nie zawsze, że siada HQI i to zawsze tylko jeden żarnik. Co można z tym zrobić ??

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli zasilanie jest trojfazowe ..to wystarczy w rozdzielni bezpiecznikowej troche pomieszac by gniazda zasilajace akwa nie byly z tej samej fazy co wieksze odbiorniki ..jesli jednofazowe zasilanie to ..hmm ..ups ...zawsze troche wyrównuje napiecie


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie chce aby hqi padło przez takie cuda. Ciężko mi powiedzieć czy mam jakieś zabezpieczenie w lampie bo to była przemysłówka kiedyś.


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz tak słabą instalacje elektryczną w domu, że włączenie odbiornika rzędu 1-2 kw powoduje duży spadek napięcia (tak duży, że aż widać jak żarówki przygasają) to leczy cie dobra listwa zasilająca z dobrym stabilizatorem napięcia - dobra to znaczy taka, która ma dużą obciążalność i rzeczywiście ma stabilizator napięcia, a nie tylko ochronę przed przepięciami. Guliwer - u ciebie dokładnie ta sama sytuacja.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alef dopisuję się do ciebie na 100%, ponadto elektroniczny balast do lampy HQI i problemy znikną.


300l + sump 100l, 55kg LR, 36kg LS, 2xTUNZE 6000, obieg DELTEC HLP 4040,oświetlenie HQI 150W +4 x39W ściemniane, APF 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał alef przydałaby się listwa ze stabilizatorem. Ja bym jeszcze proponował sprawdzić styki na tym obwodzie. Instalacja jest stara i czasami potrafi "płatać figle". U mnie też jest aluminium i już nie raz musiałem grzebać w rozdzielce.

Pozdrawiam.


112 l, Biostar Flotor + surface skimmer, Jebao WP-25,T5 - 4x24W 20 kg LR, 16 kg LS, parę miękasków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o takim rozwiązaniu ? Jak za PRL-U na wsi dawało się przed telewizor. http://www.allegro.pl/item316336745_automatyczny_stabilizator_napiecia_220v_230v_prl.html


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzęt kozacki :) pewnie sam z siebie zjada z 50-100 watów prądu żeby mógł działać :D


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.