Skocz do zawartości
sidbull

Witam wszystkich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy post na tym forum. Mam zamiar rozpocząć pierwszy etap topiemia moich pieniędzy w wodzie pełnej soli. I szukam bardziej doświadczonych kolegów ( najlepiej z Łodzi ) z którymi mógłbym porozmawiać o tym na GG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze powiedziane - pieniądze szybko toną w słonej wodzie, właśnie zaczęłam się o tym przekonywać sama:wink


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

Zaczęłam się przekonywać..a zakupy rozpoczęłam od belki oświetleniowej 2x24 W T5 może będzie mało,ale się później doda;)

Zamówione już:

miniflotor,

sól preisa( na podmiany) i tropic marin( na pierwsze zalanie),

RO(bez DI póki co- apropos czy DI faktycznie jest niezbędzny),

grzałka 100W,

salimter,

termometr

pompka eheim compact 600 - do panela obiegowa,

pompka marea- cyrkujacyjna

świetlówki 2*24 W 10000 K

Brak mi:

akwarium (ok 80*40*40),

pompki do odpieniacza oraz szafki..no i później całej żywizny;)

Mam nadzieję, że niczego nie przegapiłam.

A panel sobie wkleję jak już zdecyduję się na rozmiar akwa..będzie ok 30*12 (panel anie akwa::))

Rozplanowanie komór..to koszmar..czy 1 czy 2 czy 3...woda wpada górą czy dołem..jaka wysokokość ścianek, jaka szerokość komór aaaa czytam i czytam i dalej nie wiem;)Ale podobno człowiek całe życie się uczy a i tak umiera głupi:haha


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Magdalena7- grzałkę to pewnie będziesz używać do wody na podmianę, do baniaka kup sobie wiatrak do komputera , najlepiej z regulacja obrotów i cichy!!!Baniak niestety trudniej schłodzić niż ogrzać.

Pzdrw.Jacek123


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

miło powitać kolejnego łodziaka

może nie jestem asem ale chętnie ci przekaże moją wiedzę

wbijaj śmiało na gg:)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magda

naczytalas sie o sumpach i innych refugiach i teraz nie wiesz jak podzielic panel?:haha

Najprosciej - nie rob przegrod. Wstaw do srodka grzalke, odpieniacz i pompe powrotna i po robocie. :(

Troche slabe to swiatlo!!!

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha...Stani mi światopogląd panelowy wywrócił do góry nogami;)faktycznie można bez komór?:(_o

Światło trochę słabefaktycznie wychodzi mniej jak 0,5 W na litr. Może po dojrzeniu zbiornika dołożę jeszcze jedną belkę (ale to po wypłacie:satisfied)pewnie dodam jakąś aktynikę (chociaż nie mam ochoty na super niebieskie akwa)

Pozdr


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.