Skocz do zawartości
Iceberg

ebay.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...wlasnie wszedlem po raz pierwszy na polski ebay i zamurowaly mnie ceny.Chce kupic refugium...znalazlem jakis Octapus-reef sprowadzany z Wloch...moze ktos mnie powiedziec co w tym kawalku akryliku z pompka i dwoma rurkami jest takiego ze kosztuje to ponad 200 euro?...podejrzewam ze lozysko pompy jest z platyny,zlote uchwyty i diament zdobiacy pompke...czy sa ludzie ,ktorzy to kupuja??...przeciez taki badziew mozna zrobic w pol godziny...sprawa ma sie inaczej na ebay'u w USA,wlasnie jestem w trakcie tranzakcji refugium za niecale 50dolarow z dodatkowym odpieniaczem,przegrodami etc,czyli czyms co przypomina bardziej refugium niz plastikowe pudelko z rurkami...daja na po d...pie z tymi europejskimi cenami.To samo jest z osmolatorami,te w Polsce sa o wiele drozsz od tych z Francji,choc i to tunze i to tunze...ja ostatnio kupuje wszystko w USA,nawet z przesylka wychodzi taniej ,nie mowiac juz o wyborze...ej szkoda gadac...i jak tu byc dumnym ze jest sie Europejczykiem??...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowa pewnie o ebay.com :D

sam widziałem "parę" okazji tylko ze powstrzymywałem sie bo nie wiem jak to z cłem :)

może jakiś doświadczony "importer" sie wypowie :D)


delta 130l + 25l, UP3000, 2x JVP-101, Haqos PS 300, HQI 150W + PC 24W, 20LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupujesz rzecz jako używaną i bez rachunków to Ci raczej nie naliczą. Ważna też jest wartość przesyłki jaką zadeklaruje nadawca. Jak sie kupuje ciuchy to wystarczy że są bez metek. Jak jakiś sprzęt to też najlepiej bez rachunków jako używane albo uszkodzone. Dlatego sklepy raczej nie będą sie bawić w wysyłanie bez pudełek i rachunków. Jak sie kupuje coś nietypowego i nie ma rachunków to ciężko celnikowi oszacować wartość takiej rzeczy :)

Wg mnie podstawa to:

Brak opakowania

Brak rachunków

Opis że używane lub uszkodzone

Niska zadeklarowana wartość przesyłki

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem jakies pol roku temu w USA swiatlo nocne z symulacja faz ksiezyca. Razem z przesylka cos kolo 200 zlotych, przeslane w opakowaniu, z rachunkiem i cla nie naliczono. Podobnie z ksiazkami - zamowialem maksymalnie dwie ksiazki o lacznej wartosci cos ponizej 200 zlotych i cla nie naliczyli. Wydaje mi sie, ze jezeli koszt i paczka nie jest duza, to jest wysokie prawdopodobienstwo, ze cla nie nalicza.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na książki cło i VAT jest zero.

Dobrze wiedziec :)


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...kiedy sie zamawia mala lub srednia paczke nie placi sie cla a tak jak ktos powiedzial najlepiej jak nie ma metek i najlepiej jak jest "uzywane"...Oczywiscie malo ktory sklep zgodzi sie na taka wysylke,wiec pozostaje nam tylko poznac kogos,kto bedzie nam przesylal nowe rzeczy ale bez oryginalnego opakowania i oczywiscie zanizal na papierze cene zawartosci...Jamerykanie maja to do siebie ze lubia jak im sie kreci jakis biznes i sa skorzy do spuszczania ceny.Ja naprzyklad biore z ebaya dwie rzeczy od tego samego goscia za cene ktora podaje ale chce przesylke za darmo,zawsze sie zgadzaja...W ten sposob poznalem faceta,ktory ma maly butik z extrawaganckimi ciuchami,ktorych ceny europejskie sa odstraszajace.Facet jest gotowy mnie pomoc jezeli cos bede potrzebowal...on jeszcze nie wie ze wkrotce bedzie bawil sie w akwarystyke morska,hehe...Oczywiscie taki uklad bedzie dzialal dopoki bede kupowal u niego jego wyroby...a bede.Jesli chodzi o linki sklepow to znajdziesz na ebay'u.Bardzo wiele produktow to sa po prostu sklepy,pozostaje tylko zadzwonic do nich i sie dogadac.Z tym refugium mam problem,juz czwarty gosc odpisal ze nie wysle do Francji a tak sie napalilem na refugium DIY...nic ,bede kombinowal,poprosze nieuzytka-kuzyna.Wlasnie na ebay'u znalazlem sklep akwarystyczny,maja tanie zarniki,wiec zamowilem 20000k (musze zobaczyc na wlasne oczy jak to swieci).Oczywiscie kupujac sprzet trzeba wejsc w google,wpisac nazwe i obok "opinion",wyswietla sie nam fora,gdzie wszystkiego co nam potrzebne dowiemy sie z wypowiedzi ludzi,ktorzy to rzecz juz maja.Trzeba tylko szukac...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jakieś zbiorowe zamawianie :) .Załóżmy jakaś sprawdzona osoba z forum zamówiła by (wcześniej oczywiście musiała by się zgodzić :D )Przelewamy tej osobie zaliczkę na konto i jak przyjdzie to resztę kasy tylko kto się na coś takiego zgodzi :D

Wyszło by nam z przesyłką wiele taniej co wy na to ? :D


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja wam cos poradze.Otoz jest taka frma ktora prowadzi moj dobry znajomy. Od niedawna jestem w Polsce, ale jesli bede cos zamawial ze stanow, a napewno to nastapi to bede kozystal z ich uslug, gdyz maja oni taka opcje, aby w naszym imieniu cos kupic na ebayu hamerykanskim. Nie chce ichjakos specjalnie reklamowac, oni glownie rzeczy do paintballa sprowadzaja ale i zrzeczami do akwarow nie bedzie jakiegos problemu jak mysle.

Adres to www.paintball-arsenal.com zakladka ebay plus jeslidobrze pamietam. Pogadajcie z nimi i bedziecie wiedziec co i jak

Pozdro


A miało być tak pięknie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.