Skocz do zawartości
Jarek GRZESZCZAK

chelmon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Po wprowadzeniu do zbiornika chelmona dostał lanie od zebrasomy w wyniku czego ma poranione ciało sytuacja unormowała się po dobie ale chelmon nie przyjmuje pokarmu i jest coraz słabszy dostrzegłem także jak ociera się o skały czy ktoś z kolegów miał problemy z tą rybą z góry dziękuje za sugestie akwa200*70*60 sump450l


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz opcję "Szukaj", znajdziesz trochę informacji. Napiszę tylko, że moja zebrasoma flavescens nie raniła i przesadnie nie goniła chelmona. Po tygodniu było już spokojnie i pływały razem. Po dwóch miesiącach kiedy myślałem, że sytuacja jest wyjaśniona zebrasoma rozpoczęła zmasowany atak na chelmona uderzając go kolcem. Chelmon tego nie przeżył. U innych też są częste problemy z tymi rybami w jednym zbiorniku. Nigdy nie wiadomo kiedy coś strzeli w ten żółty łeb zebrasomy i zacznie naparzać chelmona.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zła rybka jak domniemywam na początek.Ja miałem trzy a jedna z nich żyła najdłużej 4 miesiące.Jeśli sprzedawca nie zapewnił Cię że je mrożonki to nie za dobrze.A na temat-jeśli nie za póżno to zrób sobię płytę z plexi,ponawiercaj otworki(im więcej tym lepiej)włóż w jakiś narożnik i w ten trójkąt wpuść chelmona.Niech się tak poznają.Ja tak robię z wszystkimi rybami i działa

pozdrawiam


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zasada pierwsza - Chelmon powinien być wprowadzany jako pierwsza ryba z obsady

Zasada druga - należy sprawdzać u sprzedawcy rodzaj przyjmowanego pokarmu

jeśli Zebrasoma zostawiła Chelmona w spokoju, i zacznie przyjmować jakikolwiek pokarm to może coś z tego będzie, najlepiej byłoby ją odłowić do akwarium np z kwarantanną, aby trochę doszła do siebie, w innym wypadku nastaw się na najgorsze, Chelmony to wymagające ryby.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy karmieniu chelmona najlepiej wylaczyc pompy cyrkulacyjne po czasie powinien skubnac artermie ,a co do zoltka to przyloz lusterko doakwa i powinien sie zajac lusterkiem tak na jeden dzien


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój chelmon zjada najchętniej kawałeczki krewetek koktajlowych. Żółtek też go ganiał ale teraz dał mu względny spokój.

Z tym lusterkiem to dobra rzecz ale na krótko, bo ciągłe drażnienie żółtka powodowało że ganiał on jak opętany tego chelmona. Po zdjęciu lusterka żółtek się uspokoił nieco i mniej mojemu chelmonowi sie dostawało. Ryby porównywalnej wielkości.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.