Skocz do zawartości
Marcin i Kinga

czy to glony??

Rekomendowane odpowiedzi

dzis wrocilem do domu i az sie wystraszylem... na pierwszej skalce jaka dodalem do akwarium ok 2 tygodni temu pojawil sie jasnobrazowy (zlotawy) plaszcz :) na calej reszcie ktora ma dopiero kilka dni jest ok. czy to jakas forma glonu?? czy trzeba jakos zadzialac??

dodaje fotke...

http://www.nano-reef.pl/datas/users/2642-img_2368%20%5B800x600%5D.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak glutowaty to cyjano w całej okazałości. przy dojżewaniu to normalka ale odsysać trzeba. sugeruje jakieś bakterie (hagen cycle czy coś w tym stylu)

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie jest glutowaty... poprostu na calej gornej powierzchni zrobil sie zlotawo-bursztynowy. i wlasnie zauwazylem pierwsze malenkie zwierzatko ktore wylazi z jednej z dziurek skaly!!! wygladem przypomina parasolke otwarta w druga strone :) jest niebieskie i bardzo szybko sie ploszy. lecz po chwili znow wychodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie glutowaty to wygląda jak okrzemka. Z wodą wszystko OK ? (osmoza, DI itd itd).

A to cuś to rurówka - niedługo pojawi się ich więcej.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zrobilem testy i woda jest w pozadku :S baniak ma dopiero 2 tygodnie i jeszcze dluga droga przed nim... te "okrzemki" pojawily sie tylko na jednej skalce tak jak widac na zdjeciu i boje sie ze przesiada sie na inne :) w sumie ta, na ktorej sie pojawily jest najdluzej. jestem poczatkujacym "morszczakiem" i naprawde nie wiem co robic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie testy zrobiłes ? Jakie wyniki ? Dwutygodniowy baniak powinien mieć solidnie rozjechane parametry azotowe (chyba że skała bez zgnilizny)


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ph 8.0

Alk 3.1

NO2 0.05

to narazie testy jakie mam. w tym tygodniu dokupie reszte...

wiem ze baniak kwitnie, i trzeba sie uzbroic w cierpliwosc ale martwi mnie to strasznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówiąc o wodzie miałem na myśli jej jakość w sensie czystości - pomiar TDS itp. Masz ro+di ?


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krystalicznie czysta na oko, pelno malych przezroczystych robaczkow, ale to podobno normalne... a wode kupuje juz odpowiednio przygotowana w sklepie wiec sam juz nie wiem. co to jest tem pomiar TDS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDS mierzy zawartość substancji rozpuszczonej w wodzie. Woda czysta to taka która nie ma w sobie nic rozpuszczonego (czyste h2o) - jeżeli w wodzie znajdują się np krzemiany (nawet w bardzo małej ilości) to efektem będzie pojawienie się w akwarium okrzemek - glonów o wyglądzie, który wynika z twojego opisu.TDS to urządzenie - wkładasz do wody i na wyswietlaczu widzisz wynik.

Poszukaj kogoś znajomego kto ci zmierzy tą kupowaną wodę - albo kup TDS-a przydaje się (120-150 zl).

A z tymi robaczkami pływającymi w wodzie to hmmm - u mnie nic nie pływa.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby uściślić ale broń Boże nie prowokować :) - TDS pokazuje rozpuszczone sole w wodzie i raczej trzeba go traktować jako wskaźnik ogólnego stanu filtra osmotycznego i żywicy DI oczywiście po DI powinno być 0.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z racji niekomplikowania nie wspomnialem o tym :)


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladne okrzemki , pomysl na zywica DI i to taka dobra a nie z allegro po oczyszczeniu, dobra rada nie ssaj tego bo tylko bedzie gorzej.

ps.sorki za to allegro,dopiero po napisaniu zobaczylem na miejsce wegetacji :) ale tak czy siak DI przyda sie. pozdro


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.