Skocz do zawartości
krzysztof_k

Chelmon odchodzi...

Rekomendowane odpowiedzi

Po ok miesiecznym pobycie w akwarium niestety chyba już z nim koniec. Jeszcze wczoraj pływał sobie i skubał coś tam w skałach a dzisiaj rzuca go po akwarium. Fakt, że wyjadł apatasię ale oprócz tego co sam znalazł na skałach nie był zainteresowany innym pokarmem:( Przełożyłem go do sumpa ale widzę, że to już koniec, całkiem jest osłabiony. Szkoda go i jakoś smutno zrobiło się w domu. W takich chwilach kiedy nie można zapewnić zwierzętom optymalnych warunków odechciewa się tego hobby:(


"100x50x50 + 80 litr sump; 1xHQI 150W 1400k, 2xT5 39W; Deltec 4040, Tunze 6060, Tunze 6045, Marea 2400; 25kg LR; Deltec AP600"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak juz niestety jest.Ja mam juz jakos 8 miesiecy chelmona, akwa rozmiary jak twoje,i wsuwa jak kosiarka.Ale kupujac to zobaczylem czy jadl w sklepie.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety przeoczyłem ten fakt. Zły jestem teraz na siebie ale to już musztarda po obiedzie. Szkoda mi tej ryby, jeszcze żyje ale to kwestia myślę kilku godzin bo już leży w kącie sumpa i się nie rusza tylko oddycha. Naprawdę przykry widok:(


"100x50x50 + 80 litr sump; 1xHQI 150W 1400k, 2xT5 39W; Deltec 4040, Tunze 6060, Tunze 6045, Marea 2400; 25kg LR; Deltec AP600"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z moim było podobnie tylko mój jadł i pewnego dna zszedł w 3 godziny , nie wiem do dzisiaj co się mogło stać, dostał czerwony ogon i oczy i :)


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mi trochę złość przeszła. Coś tu jest nie teges, mam jeszcze mandaryna, który też odżywia się tylko tym co znajdzie na skałach i jest okazem zdrowia i brzuszek ma pękaty. Do wczoraj tak było z chelmonem - zajadał się tym co znalazł, pływał po całym akwa aż tu nagle dziś zasłabł i kona biedaczysko. Nie ma czerwonych oczu, wogóle nie wskazywało nic na to co się stało. Nie mam pojęcia co się stało. W pierwszej chwili myślałem, że z głodu faktycznie ale wcale chudy nie był. Naprawdę nie wiem...:)


"100x50x50 + 80 litr sump; 1xHQI 150W 1400k, 2xT5 39W; Deltec 4040, Tunze 6060, Tunze 6045, Marea 2400; 25kg LR; Deltec AP600"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz jakiegoś pokolca, który mógł go zaatakować?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby już nie ma:( Nie był atakowany przez inne ryby. Trochę poczytałem na temat chelmona i widzę, że błędem było kupowanie tej ryby, mało komu udało się dlużej ją utrzymać w akwarium


"100x50x50 + 80 litr sump; 1xHQI 150W 1400k, 2xT5 39W; Deltec 4040, Tunze 6060, Tunze 6045, Marea 2400; 25kg LR; Deltec AP600"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przykre, jednak dobrze, że o tym napisałeś, może inni mniej doświadczeni albo wcale niedoświadczeni (tacy jak ja) 3 razy zastanowią się zanim zafundują sobie taką rybkę.

Pozdr


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby mają to do siebie że przychodzą i odchodzą .Chędz posiadania jest wielka ,dzięki temu mamy rozmaitości w baniakach ,śmierć jest przykra ale często to nie nasza wina i niepowinno to nas zniechęcać lecz nawet motywować do większego poświęcenia dla naszych pupilków:lampka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie był rok, a przyczyny niestety nie znam i raczej nie poznam, bez jakichkolwiek wcześniejszych objawów, nagle osłabł i po kilku godzinach koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż...można by zapytać czy ktoś na forum hoduje z sukcesem chelmona dłużej niż rok?


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

z mojej ksiegi madrosci wynika ze sekret polega na prawidlowym odzywianiu chelmona, dieta musi byc bardzo urozmaicona i zaopatrzona w witaminy i jest to ryba wymagajaca sporej uwagi.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mój chelmon skończył podobnie:(,moim zdaniem dzieje się tak z powodu sposobu odłowu tych ryb " na cyjanek"


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jednak nie na cyjanek bym stawiał tylko na dietę. Niestety większość info jakie mamy o śmierci ryby podaje czas od zakupu 7 do 12 miesięcy. Cyjanek nie zabija tak długo.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój zaczął przyjmować pokarm po czterech dniach od zakupu.Cieszyłem się już,że wszystko jest ok,tymczasem on zawinął się w ciągu 2 dni.(bez widocznych oznak choroby).Dlatego pomyślałem o cyjanku


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można chelmona utrzymać długo w akwarium.Sam mam swojego 4 lata i jest super.Jest wybredny ,tylko artemia i kryl.Ostatnio sam się o niego balem ,bo plywał z rozszeżonymi skrzelami ale wargatek się spisał .Nieraz wnerwiał chelmona ale w skrzela wsadzał dziób i wyczyścił je pieknie.Chelmony w akwarium to tak naprawdę loteria.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@danek niestety z tą loterią masz rację;),niewielki odsetek ryb z odłowu przeżywa w akwariach


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.