Skocz do zawartości
sebastian wieden

zmiana koloru akry

Rekomendowane odpowiedzi

w ciagu tygodnia, akra zaczela na jasno fioletowy koncowki zmieniac.Niewiem czy normalne ale super wyglada

1931-piekne2.jpg1931-piekne3.jpg1931-piekne4.jpg

a tydzien temu wyrzucilem ta rybke

1931-polip2.jpg

i od momentu tego,jest znacznie lepiej,polipy wystawione w dzien,jak i w nocy


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej zagłębiam się w ten zeovit-system tym bardziej korci mnie aby w to wejść. Już nawet zacząłem rozmyślać nad konstrukcją filtra i chyba zacznę go w następnym tygodniu sklejać. Kolory na zeo są powalające. Myślę że twoja acra zaczyna nabierać dopiero teraz pięknych i właściwych kolorków.

Odnośnie gobiodona ..pisałem Ci że coś szkudzi w akrach i najlepiej będzie jak go exmitujesz..i widzę że tak uczyniłeś. Ja też tak zrobiłem i wszystko wróciło do normy. Gobiodony są bardzo ładne ale jak widać bardzo szkudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie pisales,dokladnie tydzien temu.I od razu wywalilem ta rybke,znaczy oddalem do sklepu,i nastepnego dnia akra jak i w dzien i w nocy pokazywala polipy.Akra kupiona 6 tyg temu,tak jak byla biala tak i jest,tylko same koncuwki sie zmieniaja.

Dzisiaj tak zrobilem testy ca,mg kh w normie

po4 po 0.02 dzisiaj 0.00 hanna miernik a no3 zero mierzone merck i tez salifert.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian uważaj z poziomem fosforanów bo jesteś na dobrej drodze aby przedobrzyć w niewłaciwą stronę. Jak ci Acry zaczną jecieć od spodu to przypomnisz sobię co napisałem.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Rebciu,ale mysle ze zero niema,nawet na korallen-zucht.de

unich w zbioriku,jest 0.00 miezone hanna,a jak dali do laboratorium to wyszlo 0.002.W sumie to ja nic nierobie,absorwerow zadnych niemam,karmie tylko mrozonkami,bede chyba musial wylaczyc odpieniacz.Jak na dzien dzisiejszy to prawie ze nic syfu niewywala,po tyg cos sie tam nazbiera.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśńie nie tak dawno była mała ekipa z Polski w KZ i widok zbiorników nie napawa optymizmem - chyba ktoś z czymś przesadził w KZ.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to niewiedzialem,w takim razie wylaczymy odpieniacz.W sumie to nic niezmienialem w zbiorniku,ale gosciu z korallen powiedzial mi,jesli hanna pokaze 0.01 to bedzie ok.Zawsze bylo 0.02 i ani troche niechcialo zejsc niewspominajac katastrofy 2.21.Jedyne co bylo wymieniane to zeovit 2 tyg temu,wylacze odpieniacz i zobacze.To w takim razie na jakim poziomie,bylo by

dobrze miec fosforany.A co z no3


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu ale widok korali,jak narazie jest ladny.Ata co kupilem 6 tyg temu zaczela fioletowe koncowki miec,to jest chyba dobry znak.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu z KZ dobrze Ci powiedział i ja bym nie schodził do 0,00. NO3 też powinno się trzymać lekko powyżej totalnego 0 i jak nie masz dojścia do badań laboratoryjnych to lepiej trzymać się wskazań salifert, który jest w stanie pokazać poziom 0,1 NO3 mg/l.

Przy Zeovicie bardzo łatwo można przedobrzyć czyli zagłodzić korale. Trzeba obserwować zbiornik i odpowiednio szybko reagować przy ewentualnych problemach. Zagłodzone Acry mogą zejść w ciągu kilku godzin w całości od momentu pojawienia się pierwszych ubytków.

Nie chcę demonizować bo może wszystko będzie OK ale poziomy totalnie zerowe fosforanów i NO3 są dosyć ryzykowne.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.