Skocz do zawartości
Gość matti

Obrobka PVC

Rekomendowane odpowiedzi

Gość matti

Czesc wszytkim .

Widze ze jest tutaj nawet fajny dzial :) chcialem wlasnie poruszyc obrobke PVC itd , chcialbym sie rozeznac co o tym sadzicie , tzn czym ciac rurki , czym kleic itd , mam nawet fajny artykol o tym , ale moze innym razem .

pozdr..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc..

ja ostatnio konstruowalem sobie oswietlenie do baniaka....konstrukcje nosna wlasnie wykonywalem z pcv.....rurki cielem zwyklym brzeszczotem .....a klejenie juz w oststecznej wersji...po wszystkich przymiarkach ..itd.......kropelka (mozna tez jakis inny klej cyjanoakrylowy).....trzyma jak ta lala....

pozdr..


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matti

czesc.

Tak , to prawda bardzo fajnie przecina sie wszystkie te czesci pvc , zwyklym brzeszczoten polewajac woda , poto zeby sie pilka nieprzyklejala do pvc (podczas pilowania wytwarza sie cieplo) pvc potrafi sie przyklejac do pily utrudniajac pilowanie , nawet moze dojsc do pekniecia rury acrylowej czy innej )

Wracajac do brzeszczotu to lepiej jest jednak, takim bardziej o niezagestym sciegu;) poniewaz taka pila staje , te o szerszym skoku zabkow tna naprawde super ( pozwole sobie dolaczyc fotke tej pilki , napewno sa wsrod was zainteresowani jak ta pila wyglada , ktorej ja akurat uzywam)

pilka.jpg

wiertla.jpg

pila.jpg

Co do kleju to uzywam kleju o nazwie (Tangit) jest to naprawde profesjonalny klej do klejenia materialow pvc , inne kleje moga okazac sie po jakims czasie mniej trwale (nie neguje , sa napewno takie ktore tez beda trzymaly) ja sprawdzilem klej (Tangit ) i bardzo bym go wszystkim polecal.

Zdazylem zapoznac sie z postami forumowiczow , zwlaszcza w dziale DIY :) zauwazylem ze jeden z forumowiczow , rowniez uzywa wiertel do drewna ktore swietnie naprawde nadaja sie do wiercenia otworow w materialach pvc , czy tez Acrylu , Plexi...... Takich wlasnie wiertel rowniez uzywam miedzy innymi

Proste narzedzia , ajak fajnie nimi robota idzie popatrzcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Przy klejeniu elementów hydraulicznych (GF+ lub effast) używałem kleju tangit + rozpuszczalnik do czyszczenia powierzchni. piły do metalu, bardzo ostrych wierteł też do metalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matti

tak tutaj sie z Jankiem zgadzam , podczas wiercenia acrylu nalezy uwazac wiercac takimi wiertlami , te wiertelka swietnie sie spisuja podczas wiercenia w materialach pvc .

Dodam , ze mozna wiercic i takimi wiertlami tylko wazne jest zeby ten szpikulec najpierw przeszedl na wylot rury , tez nie jest to problemem poniewaz na szybkich obrotach ustawionych w wiertarce otrzymujemy cieplo , w ten sposob ostrze wiertla jak "lasiczka" przesliznie sie nawet w najciasniejszym zakamarku :)

Ps; Janek tam napisalem ze uzywam takich wiertel "miedzy innymi" (dziekuje ze to sprostowales:)

Ty uzywasz napewno tez innych wiertelek , moglbyc je nam tutaj przedstawic prosze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matti

Tak wlasnie pomyslalem ze mam chwilke czasu i taka mozliwosc , nagrania krotkiego filmu pokazujacego obcinanie rury pvc wlasnie takim haratem jak na wyzej pokazanym zdjeciu;) co o tym Myslicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matti

Olek podoba mi sie "Twoje" pytanie :) "To be or not to be??? "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka odpowiedx ty wybierzesz??

Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matti

pomysle :) jeszcze pomysle.

Ps; Ide zjesc sniadanko bo za chwile mam opilowac ta rure , jeszcze gdzie zemdleje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matti

Musicie przyznac , ze niezle walczylem z ta rurka pvc, jak pokolec z salata :)

no ale to wiadomo ze w domu nie trzymam imadla 10 kg :) po zatym to wszystko idzie o wiele sprawniej :D

http://www.republika.pl/riffaquaristik/pvc.avi

Ps; Acryl nalezy polewac woda i ciac go troche wolniej :D (nie haratac)D

To chyba tyle , jesli chodzi o obrobke pvc :D wiercenie i klejenei to chyba raczej kazdy potafi :)

Na prosbe forumowiczow opisalem conieco ten temat , w sumie to mialo mnie juz niebyc , ale tak sobie pomyslalem , ze to nie "ty" kelnerze stawiasz warunki tylko MY FORUMOWICZE (KLIENCI) dzieki ktorym , "ty" kelnerze niskiej zreszta klasy mozesz istniec:)sorki , "ty" nie masz zadnej klasy :D a jezeli ci sie cos nie podoba to ......? pakoj swoj serwerek (postawiony pewnie zreszta tez na slack`u:D)

Jestes zwyklym kelnerem , jak sie juz zreszta przekonales:)wiec nie podskakuj NAM KLIENTOM FORUMOWICZOM :D i mysle ze to nie ja bede biegal do kafejek ,tylko ty z rozwolnieniem do klopa:D

Nadal uwazasz ze blokujesz moj adres IP ? to sie grubo mylisz .

Pozdrawiam wszystkich , ktorych tutaj polubilem na tym forum . Zbyszek 36 :D

Ps; Wiecej pokory krasnoludku i uprzejmosci dla klientow , nie tylko ty jeden jestes w stanie zalozyc takie forum czy tez sklep online .

Mysle , ze to JA teraz zadecyduje czy jeszcez cos na tym twoim forum bede chcial napisac kelnerze .

Dosyc robienia z KLIENTOW glupa i z mordy (_._) , jest wiele bardziej kompetentnych sklepow online , chociazby ten tutaj ; http://www.colisa.pl/ twoj sklep to tylko klebek nerwow kelnerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Jana Fitas-a

Tak rurki i sama plexa podczas wiercenia pęka podczas przechodzenia wiertła na wylot.

Jakimi wiertłami należy wiercić? czy może jak przygotować te do metalu by nie niszczyły plexy.

Pozr. Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze sie sprawdza wszystko co jest do obróbki drewna


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bowel@ odpryski od wewnętrznej strony można zminimalizować jeśli będziesz wiercił na drewnie albo na niepotrzebnym kawałku plexy i zadbasz aby te materiały były mocno ściśnięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiertłami piórowymi - takimi jak były na zdjęciu zanim znikły - można wiercić w płycie; ale tylko wtedy kiedy centralna stożkowa płetwa ma prowadzenie, czyli patrz rada BartY'iego :D

wiercenie rury to inna bajka, zwłaszcza, że w Polsce dostępne są tylko rury extrudowane! ja używam specjalnych wierteł do plastiku...

moża odwiercać rury piłkami otworowymi, których zatrzęsienie w sklepach typu obi i castorama; nawet jak poprawnie uda się odwiert rury z w/w materiału, to pęknięcia mogą wystąpić wskutek naprężeń wewętrznych materiału i działania kleju.

osobiście rury, które odwiercam wygrzewam w piecu w temp. 70 - 80 st. C przez około 1 h. jest trochę zabawy :)

tutaj pokazana jets modyfikacja wiertła do metalu dla odwiercania akrylu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do wiercenia akrylu uzywalem takiego czegos jak pokazane u mnie w DIY - odpieniacz (troche slaba jesli ktos widzial co Janek potrafi!!). Sprawdzaja sie calkiem niezle tyle, ze trzeba wywiercic wczesniej maly otwor 2mm do 3mm.

Tak jak Janek napisal warto odprezyc akryl po obrobce a przed klejeniem. Ja to zrobilem tak. Wpakowalem rure do piekarnika :) podgrzalem go do 75st.C, trzymalem tak przez 1h a potem wylaczylem piekarnik ale nie otwieralem drzwi. Temperatura powoli sobie spadala. Poniewaz zrobilem to krotko przed snem dlatego rure wyjalem dopiero na drugi dzien.

Tutaj jest troche na temat obrobki akrylu.

http://www.meerwassershop.de/assets/s2dmain.html?http://www.meerwassershop.de/


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w czym wierciłeś to chyba nie akryl(plexi) a raczej PCV ? Bo wyglądało dość grube i elastyczne a akryl jest sztywny (przynajmniej gruby ) i kruchy w przeciwieństwie do PCV (przeźroczystego PCV w PL nie widziałem)

Jak masz tyle czasu a raczej masz :) to poszukaj w necie jakiegoś lekarstwa (może książki) na niedowartościowanie i sprawdź czy funkcjonuje :|

>Ja jak nie jestem pewny czegos to sie nie odzywam<

to poco się odzywasz że zrobisz swoje forum jak go nie zrobisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek!! Nie wyglupiaj sie i dawaj ten patent na wiercenie dziur w szkle. Wykorzystujesz do tego Dremela? :)

I usmiechnij sie... w koncu sie zima zrobila... przynajmniej u mnie. :)


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz pasta diamentowa? Ja mam chyba takie ustrojstwo w pracy. :)

Myslisz, ze da sie np. posmarowac dane miejsce a potem trzec to jakas polerka umocowana na wiertarce. Pewnie z papierem sciernym diamentowym byloby to latwiejsze.

Ile takie zabawki kosztuja?


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne. :)

Skoro zle kombinuje to sie poddaje. Mozna sprobowac z HF (kwas fluorowodorowy). On rozpuszcza szklo.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos tam wiem na temat polprzewodnikow. A do ich obroki roznych rzeczy i metod sie uzywa... chociaz ja osobiscie tego nie robie. :)


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Zbyszek36, vel matti, vel Swirlej2 i tylko Ty sam wiesz najlepiej pod jaką ksywką jeszcze występujesz/występowałeś na tym forum :Dozingoff

staram się nie prowadzić dyskusji z Tobą jeśli jej przedmiotem jest kwestia przytaknięcia Twoim ideom lub zaprzeczenia. powód jest bardzo prosty - taki typ umysłu jaki Tobą zawiaduje, toleruje wyłącznie poklask nigdy nie dopuszczając innego wariantu :con

poparciem powyższej tezy jest chociażby pierwsze zdanie w n/n mojej wypowiedzi - narobisz bajzlu; wyrzucają Cię drzwiami, a Ty z powrotem przez okno... można i tak... na Twoim miejscu zastanowiłbym się co jest przyczyną?!

czy będziesz wiercił 'piórem' jak w gumiaku, czy też nawet samym gumiakiem w gumiaku jest mi to obojętne, czyli mówiąc potocznie: zwisa mi to i powiewa kalafiorem :|

doskonale dam sobie radę bez Twoich złotych rad :lampka

zdecydowanie zaznaczam, że nie jestem przeciwko Tobie jak również za Tobą! mam tylko radę: opowiedz o tym, co uważasz za istotne/ważne i pozostaw wybór stosowania tego innym, a co najważniejsze nie buduj swojej wspaniałości - bo to tylko Twoje wyobrażenie - przez deprecjację dokonań innych 'objawiając' im, że tylko Twoje jest najlepsze :)

Poczucie Własnej Wartości jest rewelacyjną sprawą - pozwala zaakceptować wspaniałość innych na ich własną miarę!!!

proszę wszystkich o wybaczenie, że powyższe jest w zasadzie nie na temat :) ale...

myśle, że EOT będzie do przyjęcia dla wszystkich czytających :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.