Skocz do zawartości
wojtasmaj5

sump do nano

Rekomendowane odpowiedzi

Mateusz tak jak pisał MiQ pompa nie może tyle samo pobierać co oddawać, bo nie pracowałby wtedy wirnik,

kiedyś czytałem na forum elektrycznym, że taka pompa obiegowa oddaje około 10-20% pobieranej mocy, a słabej jakości pompy oddają góra 40% i je uważa się za bardzo słabe, bo nie tylko grzeją wodę to same się przegrzewają i bardzo szybko padają

Jerry sprawdzałeś czy tak naprawdę mocno grzeje?

Ja dziś dla testu szczelności sumpa wlałem w niego prawie do pełna czyli około 20 litrów wody, wziąłem od kolegi pompę obiegową o mocy 30W przytkałem jej wylot gąbką żeby miała trudniej i się mocniej grzała (nie wiem jaka, bo nic na niej nie było napisane poza mocą i ilością pompowanej wody, była zielona z niebieskim wylotem)

Woda stała 2 godziny aż osiągnęła temperaturę pokojową i dopiero wtedy włączyłem pompkę chodziła 5 godzin i podniosła temperaturę o cały 1stopniej, czyli tak jak mówiłem, a jeszcze chcę zauważyć że pompka którą chcę kupić ma tylko 15W i nie będzie pracować w 20 litrach ale w ponad 60.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, faktycznie sprawnosc pomp wynosi okolo 60-80%, choc nie wiem ile jest w akrarystycznych, takie nano z wirnikami smiglowymi maja na oko wyzsza niz obiegowe, ale zawsze troche grzeja :(


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojtasmaj5: a spróbuj tą pompkę zostawić na dzień - dwa... Oczywiście temperatura rośnie bardzo wolno - tu się zgadzam, ale jednak rośnie.

Ważne przy jakiej temperaturze się ten wzrost zatrzyma. Dodatkowo pomyśl sobie co latem, kiedy u mnie w pokoju z akwa jest powiedzmy 25 - 26 stopni... Mam mieć ciągle małą grzałkę w postaci pompy w sumpie ?

Generalnie chodziło mi o to, że niekiedy te kilka dodatkowych watów mocy grzewczej może doprowadzić do katastrofy w akwa... Ja tak mam i dlatego muszę na to uważać.

A odnośnie pomp, to ostatnio solankę na podmianę mieszałem w 20to litrowym baniaku po soli przez 24h. Baniak stał niczym nie osłonięty w pokoju o temp 22stopni. Mieszałem pompą Aquabee o mocy 18W i... musiałem czekać aż temperatura wody spadnie poniżej 28 stopni które pokazał termometr....

Reasumując - jeśli dodatkowych kilka W mocy grzewczej nie jest groźne dla Twojego akwa to spoko i nie musisz się martwić... Ale jeśli walczysz z każdym stopniem celsjusza to wywalenie pompy z sumpa może Cię uratować :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli będzie za gorąco to pobawię się w małą lodóweczkę DIY:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...koniecznie taką żeby się do niej pyfko lub lepiej z pięć zmieściło :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary poczciwy zasilacz 100W i moduł Peltiera i do tego jakieś opakowanko troszkę rurek sylikonowych i jakaś pompka i jest dobra chłodziarka i piwo wejdzie:drink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie mi dać link jak zrobić pudełko przelewowe ?Nie bardzo chciał bym wiercić w akwa no i ta cała instalacja rurek...Sump niech będzie ,ale tylko po to by ukryć odpieniacz mi będzie no bo grzałę zawsze schowam za skałkami :D Przemyślę to jeszcze :con


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisz sobie w google pudełko przelewoewe i kliknij wyszukaj , nastepnie opcja galeria i tam napewno cos bedzie


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka ninimalna wysokośc sumpa musi byc dla delteca apf 600?


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zero centymetrow :)

On może pracowac poza sumpem.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.