Skocz do zawartości
sebastian wieden

Idolek

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie wrucilem od kolegi,ktury ma idolka.Wybiera sie na 3 dni moze 4 najakis tam wyjazd,i poprosil mnie aby dokarmiac mu rybki.Problem ze ja akurat tylko moge po pracy,zastanawia mnie jakbym przeniusl rybke do siebie na te 3 dni.

moje rybki

ostracion cubicus

helmon

2 nemo

4 chromis

Problem ze moje akwa ma 250 litrow a kolegi 800.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zły pomysł. Na pewno nie masz takich samych warunków w akwarium, jak Twój kolega, a idolki to ryby dość wrażliwe.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seba morzna tak zrobić ale to zamalo dni lepiej chodzić karmić


akwa 330L hq 2 x 150w rafa 50 korali odpieniacz best 400+paler hed 2500 1x t8 marine glo 2x pompy jvp 102 zeo star 2 sump 200L w sumpie dsb20cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki problem rozwiazany,ja chelmona tez ostatnio 3 dni niekarmilem,i nic sie niestalo,a bratu juz nieufam.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dalo by rady na jakies 6 miesiecy,bo wtedy wystartuje z nowym baniaczkiem,abym kupil sobie Idolka jak najmniejszego i wpakowal go do siebie.W sumie to kazdy tutaj mi odradza,kto ta rybke ma,ze 250 to malo.Ale chelmona kupilem bardzo malego i juz mam bardzo dlugo i niezauwazylem aby bay zestresowany.

Dziekuje


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanclus nie jest az tak trudna ryba , jesli trafi sie zdrowy i bedzie jadł to problemów nie bedzie. Swoje karmiłem z reki . Jednak ma dwie wady : po pierwsze nie jest reef safe , bedzie skubał korale i to natarczywie , wykończy LPS-y potem posmakuje w acrach. Druga wada to jest bardzo wrazliwy na atak serca , nie mozna go straszyć . Na widok siatki do łowienia ryb potrafi dostac zawału . Własnie to jest najczęstsza przyczyna zgonów idolków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andriew z tym sie zgodze co ty muwisz.Te osoby co maja ta rybke zadna ale to zadna nienarzeka,chodzi mi o pokarm.Ja posiadam chelmona juz bardzo dlugo ,i tez problemuw zadnych niemialem,wcina jak kosiarka.Niemam zielonego pojecia jak sie film wstawia,bo pokazal bym tym osobom,co muwia ze jest bardzo trudna w chodowli,ale moge zdjecie dac jak z reki je.Jutro przy karmieniu zonka zrobi.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.