Skocz do zawartości
Ozi

Dozownik mikroelementów

Rekomendowane odpowiedzi

WItam znalazłem tani sposób do zrobienia dozowników płynów czy ktoś sie już z taką opcją spotkał? Może ma takie dozowniki u siebie,opcja jest sprawdzona i działa

Podstawą dozownika są pompki od spryskiwaczy samochodowych ( 19 zł/szt )

na końcach przewodów dla uzyskania stałej wydajności zastosowałem kroplowniki ogrodowe Gardeny o wydatku 2l/h ( dostępne są też w wersji 4l/h) niezależnym od ciśnienia (0,5 - 4 bar). Samooczyszczające. Cena 19 zł za 10 szt. dostępne np. tu:

http://www.artgarden.pl/p...oducts_id=11441

Sterowane są sterownikami czasowymi o dokladności sterowania 1 sek. Cena ok 40 zł

dość ważną sprawą jest zasilanie pompek - wymagają zasilacza o dużej mocy ze względu na pobierany prąd ok 2A - i tu świetnie sprawdził się stary zasilacz od kompa ( 10 zł )

Do tego pare zdjęć

2075-2_213.jpg2075-dozownik_178.jpg2075-szafa_ster_168.jpg2075-widok_ogolny_478.jpg2075-zbiornik_181.jpg

Dodam tylko że nie jestem autorem tego pomysłu , pomysł zaczerpniety z innego forum


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem nad tym. Martwia mnie jednak te glowice gardeny. Plyny wysychajac zostawiaja osady i moga to zapchac. Mozna je podawac pod woda i wtedy odpada problem zatkania:)

pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie kupiłeś takie sterowniki czasowe?

właśnie szukam jakichś sterowników które ,można w gniazdko włożyć i będą dokładniejsze niż te zwykłe

pozdrawiam


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowniki czasowe o dokladności sterowania 1 sek, sa na allegro po 40zl


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka szybka odpowiedź dzięki :( myślę o ballingu ,co by mi sie sam dozował:(

tylko nie mogę ich znalesc na allegro

juz wiem ,dzięki znalazłem:)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy_zarażony konstrukcja jest wolna od tych problemów, końcówki kroplowników są umieszczone poniżej butelek z nawozami z których są zasysane. Kroplowniki maja to do siebie że przepływ zostaje otwarty dopiero po przekroczeniu pewnego ciśnienia w ukladzie.

darekuku te sterowniki czasowe tzreba wypaczyc boone sa starsznie drogie najlepeiej jakies używane kupić na allegro ,ja zlukam ile w elektrycznym takie kosztuja

ja mysle o dozowaniu ABC i VItamino Grotecha


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak szybko taka pompka się grzeje ? bo mnie by pasowała do uzupełniania odparowanej wody.

no i na jakie napięcie (12V ?)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do odparowanej wody to polecam tą pompkę sam używam ją kilka miesięcy i chodzi bez zarzutu (choć jest trochę głośna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie to już wolałbym jakiegoś atmana :(

taka pompa to jak strzelanie z armaty do wróbla.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qubab tez mam taka pompke do dolewki,tylko ustawilem zasilacz na 7,5 volt i swietnie sie sprawdza.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.