Skocz do zawartości
Wojtesu

Duże wachania pH...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, jak sobie radzicie z wachaniami pH w waszych baniakach? u siebie mam strasznie duże wachania rzędu 7,9 nad ranem, a pod koniec dnia nawet 8,3 czy to normalne? i jak zmniejszyc te wachania?


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz kh?


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w granicach 9 ...


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dobowe wachania pH w naszych akwariach to normalka,a roznica o ktorej piszesz nie nalezy sie zupelnie przejmowac.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie uspokoiliście bo gdzieś wyczytałem że w czasie dojrzewania zbiornika takie wachania to normalka, ale optymalnie było by 8,0-8,3

Dzięki...


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i w wszystkich piszacych tu pH sie wacha a nie waha? :( :(

/u mnie pH dosc rzadko przekracza 8, a reguly trzyma sie troche ponizej a korale rosna/


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartosc pH nie jest taka sama we wszystkich akwariach i staranie sie aby utrzymac ten parametr na ksiazkowych wartosciach wg mnie nie ma sensu.Jest wiele pieknych akwarii w ktorych pH rzadko przekracza wartosc 8 a koralowce maja sie swietnie.Co innego to dobowe wachania ktore sa normalnym zjawiskiem.Rano,przed wlaczeniem oswietlenia pH ma najnizsza wartosc.W ciagu dnia stopniowo wzrasta osiagajac najwyzsza wartosc tuz przed zgaszeniem oswietlenia.Takie dobowe roznice rozlozone w czasie nie stanowia niebezpieczenstwa dla naszych zwierzakow.

pozdrawiam Roman

Ps:Posiadacze filtrow glonowych stosuja odwrocony cykl oswietleniowy tzn akwa oswietlaja w dzien natomiast refugium w nocy.Dzieki tej kombinacji pH jest bardziej stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mnie martwią te wachania? większość (sklepów) sprzedających zwiarzaki morskie pisze o wartościach pH w granicach 8,0-8,3 dlatego trochę zmartwiły mnie tak duże różnice u mnie. Ale nie zawsze się uda tak trzymać paramatry więc chyba nie mam się czym przejmować...


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.