Skocz do zawartości
jjablonski

Ricordea florida - jak ją przymocować?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może ktoś z Was ma doświadczenie i poradzi początkującemu jak i czym przymocować Ricordeę floridę?

Kilka dni temu, po zakupie posadziłem ją na kamieniu na dnie, efekt - próbowała uciec i w końcu zwietrzyła minitoporę ( poparzyła ją ) :(

Widząc, że jej to miejsce nie odpowiada przesadziłem ją na skałę w bezpiecznej odległości od innych zwierzaków. Rano okazało się, że leży z tyłu akwarium za skałą na piasku.

Przykleić? Przybić szpilką? Może jest ktoś z okolic białołęki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moją wczoraj przykleiłem do skały i trzyma się jak trzeba :( Kleiłem klejem żelowym GroTech Korafix gel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką budowlę chcesz zrobić ? W sumie to rzecz gustu - mi osobiście by się to nie podobało...

Moja wcześniej była przyklejona do muszelki - ale wężowidło próbowało mi ją wciągnąć pod skałę więc przykleiłem do skały sporo wyżej.

Ma nie kładę już nic na piasku (miałem tak położoną fungię) , bo wiecznie jest zasypywane - cokolwiek by tam nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób ją przykleiłeś?

Moja Recordea ma pod spodem coś jakby 3 kamyki/rurki wapienne.

Czy to smarować klejem czy kamień i położyć ricordeę na posmarowany kamień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posmarowałem skałę i położyłem na niej ricordeę. Za chwilkę już się trzymała :(

Dodam, że kleiłem ją pod wodą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej igłą


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kleiłem.. nie miałem sumienia jej przebijać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie wydobyłem spod skał i położyłem na dole.

W nocy przetoczyła się w szczelinę pomiędzy sarco i skałą (trochę jej tam mniej wieje :()

Z klejeniem jeszcze trochę poczekam, a do szpilki też nie mam sumienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoją poprostu położyłem na występie skały i sama przyrosła. Na szczęście nic jej w tym nie przeszkadzało np. kraby. A teraz kiedy mi się podzieliła kombinuję jakby jedną oderwać od tej skały ale boję się, że mogę ją uszkodzić. Może macie jakiś patent?

P.S. jjablonski, może spróbuj ją przytrzymać gumką recepturką (oczywiście nie za mocno, żeby jej nie uszkodzić) z wyczuciem aby tylko nie odpłynęła z prądem. Swego czasu mocowałem tak zoanthusy i cladiellę.


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hubert A może ją po prostu delikatnie czymś odłupać z małym kawałkiem skały? Skała jak by nie patrzył rozłazi się jak zaczynasz w niej dłubać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie siedzi na dole i to na piasku dotykając z 2-ch stron do kamieni.

Poczekam jeszcze, na przyklejenie mam jeszcze czas....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem igłę........

Siedząc na dole Ricodcea poparzyła Sarco a po przesadzeniu na górę załatwiła szczepką Minitopory.

Koniec biegania.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie się poddaję, igła przypomina literę Z :)

Nie wiem jakim cudem ale za każdym razem po kilku godzinach znajdowałem Recordeę na dole koło Sarco.

We wtorek jadę po klej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.