Skocz do zawartości
PawełZontek

Pomóżcie mi w ratowaniu Dunajca!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Poszukuję pomocy w prawie beznadziejnej sprawie, było by naprawdę miło gdybym znalazł w was poparcie, tym bardziej że nasze umiłowane hobby w mniejszym lub większym stopniu ma wpływ na środowisko naturalne więc może pewna forma rekompensaty dla oczyszczenia sumienia???

Jeżeli choć w minimalnym stopniu zależy ci na pięknie naszego kraju oraz ochronie naturalnego środowiska- naszego największego skarbu, pomóż nam i sobie, oraz swoim dzieciom. składając jedynie swój podpis pod naszą petycją z linku : http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=2973

Proszę pamiętaj o potwierdzeniu, wtedy twój głos będzie ważny.

Jednocześnie proszę o przesłanie dalej tej wiadomości, zależy mi na zebraniu jak największej liczby podpisów.

Poniżej okolice planowanej inwestycji oraz fotografia podobnego obiektu.

Z wyrazami szacunku Paweł Zontek członek

Klubu Przyjaciele Dunajca.

2124-08795x.jpg

2124-olszna2.jpg

Główna dyskusja toczy się tu:http: //www.flyfishing.pl/mainforum/msg.php?id=73093&offset=0

A tu dostałem nieźle po uszach (nieagresywne wsparcie mile widziane: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=2393669#2393669


W długości moc nie w grubości!!8) 250X30x35h-200l,50kg LR, sump 300l,MM+DSB40kgLS+25kgLR, 3xHQI 70W 13000K AM,2xT5-54W+3xT5-24W ATI. Deltec HLP4745+zmiennik wypływu, BK180mini,2X Nano6055,pompa doz. GHL 4kan,Nivomat, Aquaniveau Co się da to ster. Profiluxem IIplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj glos masz - tez wedkuje, chociaz nie mucha a spinning (w 99% boczny trok i pogon za okoniem) to Dunajec widzialem na wlasne oczy i uwazam, ze to cudo natury.

p.s. przez Starogard przeplywa Wierzyca - rzeka, ktora w niektorych odcinkach, sporo przed miastem, nalezy do gorskich, w przewodniku wedkarskim (nie pamietam nazwy) opisana jako jedna z niewielu tak dziewiczych i niezmienionych przez czlowieka a tym samych zasobnych w ryby - coraz bardziej mnie korci ten kierunek wedkarstwa, bo to praktycznnie niedokryta przeze mnie ksiega i zupelnie co innego niz stojaca woda i podwodne gorki:)

pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe miło słyszeć znam dobrze Wierzyce ładne pstrągi tam połowiłem z moim kolegą spróbuje znaleźć fotkę. Apropo jest też petycja w sprawie Wierzycy

2124-preview_62919fb417213732332afe324d995597.jpg


W długości moc nie w grubości!!8) 250X30x35h-200l,50kg LR, sump 300l,MM+DSB40kgLS+25kgLR, 3xHQI 70W 13000K AM,2xT5-54W+3xT5-24W ATI. Deltec HLP4745+zmiennik wypływu, BK180mini,2X Nano6055,pompa doz. GHL 4kan,Nivomat, Aquaniveau Co się da to ster. Profiluxem IIplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany jakiego byka strzeliłem w tytule można to zmienić bo straszny wstyd:blush


W długości moc nie w grubości!!8) 250X30x35h-200l,50kg LR, sump 300l,MM+DSB40kgLS+25kgLR, 3xHQI 70W 13000K AM,2xT5-54W+3xT5-24W ATI. Deltec HLP4745+zmiennik wypływu, BK180mini,2X Nano6055,pompa doz. GHL 4kan,Nivomat, Aquaniveau Co się da to ster. Profiluxem IIplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale piekny:) - z Wierzycy? na jakim odcinku, przy jakiej miejscowosci? Mucha narazie w moim przypadku odpada, nie mam nikogo znajomego, kto moglby mnie nauczyc tej sztuki, natomiast chyba jednak w tym roku wygrzebie rzecznego hm-a i udam sie do kola po znaczek na wyzynne i gorskie, poprobuje z malymi obrotowkami.Pozdrawiam

p.s. bykiem sie nie przejmuj, bywa tutaj znacznie gorzej:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisuję się na listę bo też wędkuję i lubię naturalne piękno rzek i jezior.

p.s. Szymon spróbuj mała oliwka ok.1-2g przy haczyku i mała gumka do tego

super się sprawdza na pstrągi.

Pozdro Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka nie pamiętam dokładnie ale to było w pobliżu Starogardu obok leśniczówki jest mostek tak ze 100m wyżej. A kolega tam trafił dwa poniżej mostu jakieś 600m. ale mniejsze. Pozdrawiam Paweł.


W długości moc nie w grubości!!8) 250X30x35h-200l,50kg LR, sump 300l,MM+DSB40kgLS+25kgLR, 3xHQI 70W 13000K AM,2xT5-54W+3xT5-24W ATI. Deltec HLP4745+zmiennik wypływu, BK180mini,2X Nano6055,pompa doz. GHL 4kan,Nivomat, Aquaniveau Co się da to ster. Profiluxem IIplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu wybawco!!!!!!!!!!!:D:)


W długości moc nie w grubości!!8) 250X30x35h-200l,50kg LR, sump 300l,MM+DSB40kgLS+25kgLR, 3xHQI 70W 13000K AM,2xT5-54W+3xT5-24W ATI. Deltec HLP4745+zmiennik wypływu, BK180mini,2X Nano6055,pompa doz. GHL 4kan,Nivomat, Aquaniveau Co się da to ster. Profiluxem IIplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe lepiej nie bo to są wstydliwe sprawy:)

A tak poza tym to nadal proszę o wsparcie ew na uczestnictwo w dyskusji co o podobnych inwestycjach sądzicie czy może to co robię, robimy to ekoekstrema?


W długości moc nie w grubości!!8) 250X30x35h-200l,50kg LR, sump 300l,MM+DSB40kgLS+25kgLR, 3xHQI 70W 13000K AM,2xT5-54W+3xT5-24W ATI. Deltec HLP4745+zmiennik wypływu, BK180mini,2X Nano6055,pompa doz. GHL 4kan,Nivomat, Aquaniveau Co się da to ster. Profiluxem IIplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PawełZontek :

A tak poza tym to nadal proszę o wsparcie ew na uczestnictwo w dyskusji co o podobnych inwestycjach sądzicie czy może to co robię, robimy to ekoekstrema?

Troche tak, bo znajdź mi kogos kto nie protestowałby gdyby w jeko okolicy stawiano elektrownie atomową, wysypiskosmieci,spalarnie smieci,krematorium cmentarne, czy duzy podziemny parking;)

efekt jesttaki ze często takie inwestycje umieszcza sie nie tam gdzie byc powinny,ale tam gdzie siła protestu bedzie minimalna.

Oczywiscie inną sprawa jest racjonalność takiego projektu- czy naprawde jest potrzebny i czy w takiej formie,oraz jak wpłynie na otaczajace srodowisko. Ale te punkt maja duzą domieszkę przewidywań, prawdopodobieństwa i tak naprawdę z zadnej strony nie sa obiektywne. to o czym ekolodzy najbardziej zapominaja to to, ze przyroda jest zmienna, i mimo wszystko człowiek jest od niej wazniejszy (oczywiscie wszystko w granicach rozsadku)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekolodzy najbardziej zapominaja to to, ze przyroda jest zmienna, i mimo wszystko człowiek jest od niej wazniejszy (oczywiscie wszystko w granicach rozsadku)

Hm i tu TMK się z tobą nie zgodzę człowiek jest tylko okruchem w otaczającej go przyrodzie a tylko jego inteligencja pozwala mu na uzurpowanie sobie prawa do władania nią.


W długości moc nie w grubości!!8) 250X30x35h-200l,50kg LR, sump 300l,MM+DSB40kgLS+25kgLR, 3xHQI 70W 13000K AM,2xT5-54W+3xT5-24W ATI. Deltec HLP4745+zmiennik wypływu, BK180mini,2X Nano6055,pompa doz. GHL 4kan,Nivomat, Aquaniveau Co się da to ster. Profiluxem IIplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się obiema rękami pod tą petycją.Nie mige patrzyć na wyrastające wszędzie MEW-y.Większość pomorskich rzek jest poprzegradzanych co kilka km.Niech chociaż zostawią południe w spokoju.Boje się ,że za kilka lat z muchówką będe mógł sobie pobiegać dla sportu,a ewentualnemu potomkowi zostanie tylko opowiadanie o tym jak tata za młodu biegał za pstrągami i lipieniami.

Pozdro miłośnikom brodzenia po pas w górskich rzekach!


330l rafy + 180l szczepek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PawełZontek :

ekolodzy najbardziej zapominaja to to, ze przyroda jest zmienna, i mimo wszystko człowiek jest od niej wazniejszy (oczywiscie wszystko w granicach rozsadku)

Hm i tu TMK się z tobą nie zgodzę człowiek jest tylko okruchem w otaczającej go przyrodzie a tylko jego inteligencja pozwala mu na uzurpowanie sobie prawa do władania nią.

Przez potrzeby człowieka rozumiem też bieganie z wedka, nie tylko prąd w gniazdku.A co do inteligencji to biologicznie ją bardzo słabo widać. Kazdy gatunek stara się zmonopolizować i przekształcic pod siebie srodowisko.Zwykły bóbr potrafi nieżle namieszać w krajobrazie i stosunkach wodnych. Plagi szkodniki i wymieranie gatunków wcale nie są wynalazkiem naszych czasów.Ale nawet pasozyty muszą dać szansę żywicielom,bo inaczej same by wymarły.. pewnie kiesyś jesli chodzi o ludzi przetrwają njbogatsi,najsilniejsi lub najbardziej liczni...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc ja jako pasożyt, też będę walczył o przetrwanie mojego żywiciela - MATKI NATURY:love. A jako żem osobnik waleczny przyjmuję inną formę niż przetrwalnikową. Hej!


W długości moc nie w grubości!!8) 250X30x35h-200l,50kg LR, sump 300l,MM+DSB40kgLS+25kgLR, 3xHQI 70W 13000K AM,2xT5-54W+3xT5-24W ATI. Deltec HLP4745+zmiennik wypływu, BK180mini,2X Nano6055,pompa doz. GHL 4kan,Nivomat, Aquaniveau Co się da to ster. Profiluxem IIplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również się podpisałem, mam nadzieję że nie jest za późno... Wielu ludzi niestety nie rozumie że jesteśmy właśnie drobnym pyłkiem na wietrze... Od nas zależy wiele ale i nasz los zależy od wielu czynników. Też wędkuje (Szymon polecam Wisłę z bocznym trokiem :D) i pomijając to że niedługo nic nam nie zostanie w wodach, to nawet nie będzie poco jechać żeby nad taką wodą po prostu posiedzieć i posłuchać najpierw ciszy a później przed świtem ptasiej pobudki...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.