Skocz do zawartości
kynek

nie rozumie

Rekomendowane odpowiedzi

chcialem kupic do mojego akwarium kraby pustelniki i krewetki i to juz drugie podejscie i nieudane w baniaku

mam kilka slimakow ,blazenka ,ryba ma sie dobrze z slimakow zostalo mi juz tylko dwa z pieciu zas za kazdym razem kiedy kupuje kraby to mi po paru dniach

padaja krewetka rowniez parametry wody sa w normie

korale maja sie dobrze nie wiem co jest grane moze temp.

jest za wysoka 27 prosze o pomoc


Baniak 15 Gal.Odpieniacz Aquarium system 75Gal.cyrkulacja max Jet 400,oswietlenie 50%daylight 10,000K,50% actinic 03 Blue (compact fluorescent) sol Tropic Marine Pro Reef

zwierzaki 3 slimaki ,1 krewetka ,1 blazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27° jeszcze nie ugotuje pustelnikow:D

Moze w wodzie jest amoniak lub nitrit ?

Krewetki trzeba przed wpuszczeniem dlugo przyzwyczajac do nowej wody. Przede wszystkim nie lubia skokow zasolenia. Sprawdz wode w sklepie i Twoja tym samym instrumentem...

Pozdrowienia


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani: ale zmiana zasolenia zabilaby krewetki chyba od razu, jesli padaja po kilku dniach to raczej to co wskazales jako 1-sza mozliwa przyczyne - czyli azotany/tyny

kynek: a jak dlugo stoi akwarium?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kynek - opisz jak wprowadzasz zwierzaki do zbiornika: może popełniasz jakiś błąd!

Ja wprowadzałem podobna obsadę do młodego zbiornika i obyło się bez strat.


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do worka ze zwierzakami przez jakas godzine wkraplam wode drugie tyle co przynioslem ze sklepu a pozniej wpuszczam a 0 azotanow


Baniak 15 Gal.Odpieniacz Aquarium system 75Gal.cyrkulacja max Jet 400,oswietlenie 50%daylight 10,000K,50% actinic 03 Blue (compact fluorescent) sol Tropic Marine Pro Reef

zwierzaki 3 slimaki ,1 krewetka ,1 blazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli parametry są w normie to pozostają dwie możliwości

1. bezkręgowce są z niepewnego źródła

2. w akwarium jest "coś" co poluje na krewetki i kraby

pytanie czy znajdujesz muszle po krabach puste i czy znajdujesz resztki krewetek ?

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie znajduje puste muszle a z tymi resztkami sam nie wiem znalazlem

ale cz to byly resztki czy rozlozone zwloki moich zwierzakow trudno powiedziec krewetka przez dwa dni sie pokazywala pozniej znikla i po jakims czasie znalazlem jej czesc kraba znalazlem po trzech dniach obok muszli byl jakis dziwny,a ja mam male akwarium mysle ze zobaczyl bym przez 7 miesiecy

jakiegos kilera poza malymi zyjatkami do tej pory nic nie widzialem


Baniak 15 Gal.Odpieniacz Aquarium system 75Gal.cyrkulacja max Jet 400,oswietlenie 50%daylight 10,000K,50% actinic 03 Blue (compact fluorescent) sol Tropic Marine Pro Reef

zwierzaki 3 slimaki ,1 krewetka ,1 blazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj o tym że i krewetki i kraby zrzucają swój pancerz i faktycznie wygląda to jak zwłoki, ale dalej pozostają w akwa, może za jakiś czas znowu zobaczysz swoje zguby :D

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu i tam zwloki i "0" azotanow :D

Inne testy tez takie dobre? :D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ta filtracja to tak serio,dopiero co zaczolem wyprowadzac akwarium na prosta po tym jak mialem problemy z glonami juz w 80% sie ich pozbylem i to

dzieki waszym radom korale ktore przez dwa miesiace sie nie otwieraly teraz

zaczynaja na nowo zyc dokupilem nowe wraz ze zwierzakami wszystkie bardzo ladnie sie przyjely dlatego tez nie rozumie co jest z tymi krabami,krewetkami

ryba ktora mam juz od dluzszego czasu ma sie bardzo dobrze pojawilo mi sie

rowniez kilka malych rurowek chyba z tymi parametrami wody nie jest tak zle

jestem swiezakiem w akwarystyce morskiej dlatego z gory dzieki za wszelka pomoc a zwierzaki sa ze sprawdzonego zrodla (jeden z najwiekszch skepow z

akwarystyka morska w NY)


Baniak 15 Gal.Odpieniacz Aquarium system 75Gal.cyrkulacja max Jet 400,oswietlenie 50%daylight 10,000K,50% actinic 03 Blue (compact fluorescent) sol Tropic Marine Pro Reef

zwierzaki 3 slimaki ,1 krewetka ,1 blazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.