Skocz do zawartości
rnmt

Gdzie można obejrzeć mała akwarium?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zastanawiam się nad założeniem małego (ok. 50l) zbiorniczka.

Rozumiem, że najbardziej uznanym sposobem utrzymania wody w dobrym stanie jest sump i masa urządzeń filtrujących. Mi bardziej spodobała się idea wykorzystania wyłącznie żywej skały, piasku i regularnych podmian wody, przy ograniczeniu sprzętu do pompy cyrkulacyjnej i oświetlenia.

Jednak jako początkujący mam wątpliwości jak się do tego zabrać i czego oczekiwać, po moim zbiorniku. Najchętniej obejrzałbym takie akwarium już działające. Czy ktoś się orientuje, czy w którymś sklepie w Łodzi albo w Trójmieście zobaczę coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw upewnij się, że masz ponad 1000zł do wydania:D

potem poszukaj sklepów zajmujących się akwarystyką morską i tam zajdź i oglądaj, ale takie sklepy raczej nie opierają się wyłącznie na skałce:dozingoff

jeśli chciałbyś oprzeć się wyłącznie na skałce to potrzebował byś jej dość sporo, a to wyjdzie cię drożej niż sump i miniflotor:p

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wlasnie takie akwarium ico ci moge powiedziec to nie jest takie wszystko proste pierwsza podstawowa rzecz to odparowywanie wody ja musze co trzy dni uzupelniac i tu jesli nie chcesz kupowac przefiltrowanej wody to

musisz kupic sobie filtr RO DI bez niego zapomnij o dobrym funkcjonowaniu baniaka nie wiem jaka jest cena w polsce bo ja go kupilem za 150$ ja sie o tym przekonalem i zapacilem wysoka cene (padlo mi kilka korali wlasnie koncze walke z glonami)na temat reszty sprzetu nie bede sie wypowiadal gdyz zajmuje sie tym dopiero od 7 miesiecy ja mam odpieniacz pompe

cyrkulacyna i filtr kaskadowy chyba nie potrzebny bedziesz mial rowniez problem z utrzymaniem odpowiedniej temperatury w tak malym akwarium ale nie chce cie zrazac na pewno jest mozliwe utrzymanie zycia w tak malym baniaku

mi to nawet wchodzi ale jak wroce do polski natychmiast przechodze na wieksze

a to teraz traktuje troche jak poligon doswiadczalny by nie popelnic tych samych bledow pozniej


Baniak 15 Gal.Odpieniacz Aquarium system 75Gal.cyrkulacja max Jet 400,oswietlenie 50%daylight 10,000K,50% actinic 03 Blue (compact fluorescent) sol Tropic Marine Pro Reef

zwierzaki 3 slimaki ,1 krewetka ,1 blazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Rnmt!

Ta cala masa filtrujacego sprzetu to odpieniacz i zywa skala, takze nie jest tak zle.:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rnmt :

Cześć,

Zastanawiam się nad założeniem małego (ok. 50l) zbiorniczka.

Rozumiem, że najbardziej uznanym sposobem utrzymania wody w dobrym stanie jest sump i masa urządzeń filtrujących. Mi bardziej spodobała się idea wykorzystania wyłącznie żywej skały, piasku i regularnych podmian wody, przy ograniczeniu sprzętu do pompy cyrkulacyjnej i oświetlenia.

Jednak jako początkujący mam wątpliwości jak się do tego zabrać i czego oczekiwać, po moim zbiorniku. Najchętniej obejrzałbym takie akwarium już działające. Czy ktoś się orientuje, czy w którymś sklepie w Łodzi albo w Trójmieście zobaczę coś podobnego?

Mój zbiornik działał w takiej konfiguracji + filtr kaskadowy przez 2 miesiące.

Potem dołożyłem odpieniacz.

Przyszły chlodniejsze dni, musiałem dołoży grzałke.

Na powierzchni pojawiał się kożuch, więc dołożyłem skimmer.

I tak w moim akwarium zrobiła się graciarnia :con

Ja zakładając ponownie zbiornik, nawet 10 litrowy, stawiałbym odrazu z sumpem.

Pochowasz tam urządzenia, możesz dac w jednej przegrodzie pokruszoną skałe i glony spagetti jako dodatkowa filtracja.

Będziesz potrzebował zastosowac np. węgiel to wrzucisz do sumpa.

krynek

Raz na trzy dni dolewasz?

U mnie komp na 24h wtłacza prawie litr wody, czyli w ciągu 3 dni odparowało by mi 3 litry wody.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witek,

gdzie w Łodzi? Ja znalazłem tylko rybarium.pl na Gdańskiej, ale oni chyba nie mają chyba zwierząt, przynajmniej ich nie widzę w ofercie w internecie.

Wieczorem jadę do Gdańska, więc przy okazji zajrzę do reefshop.pl w Gdyni. Jest jeszcze jakiś wart odwiedzenia sklep w Trójmieście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.