Skocz do zawartości
Rebciu

Tuning Profiluxa

Rekomendowane odpowiedzi

Pilnie szukam osoby, która robiła tuning Profiluxa II plus do wersji EX. Nie wiem czy coś źle robię czy Profilux nadaje się do "urlopu serwisowego" :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robiłem tuningu więc się nie powinienem wtrącać :D ale czytałem z nudów kiedyś instrukcję i czy aby na pewno masz najnowszą wersję softu?

Reszta wyglądała dość prosto nawet do takiego beztalencia DIY jak ja i ciężko mi wymysleć co tam można schrzanić. No chyba że coś zjarałeś przez wyładowania elektrostatyczne czy coś takiego.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest napisane o sofcie 3,04 - ja wgrałem 3,06. Wcześniej miałem tą wersję beta 4 i też nic, Wcześńiej Profilux mi świrował i chyba raczej coś się "zwaliło". Montaż jest prosty i chyba Profilux sam powinien go zobaczyć - coś ostatnio mam ciągle pecha. Dziś mi odpieniacz zrobił to samo co tobie na urlopie.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie ne do końca na temat

czy ktoś próbował podłączyć do Profiluxa przez kabel USB łącze bleutooth i w komputerze drugi bleutooth ?? i za 100PLN mamy bezprzewodowy dostęp do profi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MiQ :

a ja mam takie pytanie ne do końca na temat

czy ktoś próbował podłączyć do Profiluxa przez kabel USB łącze bleutooth i w komputerze drugi bleutooth ?? i za 100PLN mamy bezprzewodowy dostęp do profi

Marzyciel :) Interface to nie wszystko - w uproszczeniu mówiąć - urządzenie jeszcze musiało by "umieć rozmawiać" z tym bluetooth'em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktoś wie jak długi może być kabel do USB ?? bo bym sobie pociagnął do miejsca gdzie ma stać laptop i nie musiałbym nosić laptopa po domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiQ

Nie wiem w czym masz problem z tą długością :) Ale podaję odpowiedź co wiem. Mój kabelek USB od profi ma jakieś 290cm, ale przecież USB można śmiało przedłużyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rebciu :

W instrukcji jest napisane o sofcie 3,04 - ja wgrałem 3,06. Wcześniej miałem tą wersję beta 4 i też nic, Wcześńiej Profilux mi świrował i chyba raczej coś się "zwaliło". Montaż jest prosty i chyba Profilux sam powinien go zobaczyć - coś ostatnio mam ciągle pecha. Dziś mi odpieniacz zrobił to samo co tobie na urlopie.

Chyba że przesunełeś w gnieździe 60 pinowym.

Po lewej i po prawej stronie gniazda 60 pin, po wpięciu plytki musi byc taki sam luz.

Co oznacza szaleje ? :)

W extras/upgrade modul jest niewidoczny ?


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpięcie jest prawidłowe - wpięty panel czołowy w płytkę rozszerzającą działa poprawnie. "extras/upgrade modul" nie mam czegoś takiego - przynajmniej z panulu czołowego nie jest dostępne.

Wcześniej miałem taki moduł redoks+przewodność. W tym samym czasie pomiar redox oraz pomiar pH rozjechały się nienaturalnie. PH poniżej 4, a redoks 160. Po podmianie redoks szedł do góry do 220, a potem spadał :) Z powodu braku obecnie elektrody na przewodnoś nie wiem czy ten pomiar też zwariował czy nie. Temperaturą steruje poprawnie. Wszelkie eksperymenty z wyłączaniem urządzeń elektrycznych w pobliżu akwarium nie dały rezultatu. Czekam obecnie na egz. tymczasowy od sprzedawcy na czas naprawy mojego w Niemczech.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi w programie na pc

W wersjach 3.05 bylo extras/upgrade, a w wersji 4 jest extras/hardware-upgrade eXtended.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu trzeba upgrade softu profiluxa zrobić.

2089-bezty.jpg


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i d..a totalna. Zrobiłem ten upgrade i zrobiło się jeszcze gorzej. Brak jakiegokolwiek kontaktu z profiluxem. W panelu znikły wszystkie ustawienia dotyczące pH, temperatury itp. Przestał sterować czymkolwiek. Grzałki mam AM tytan bez termostatów, a cały sprzęt (sump itp.) jest w nieogrzewanym garażu. Po prostu "matrix"


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zapisane ustawienia to mu wyslij.

Jesli nie to trzeba od początku ustawiac :)

Chyba nie umarł całkiem ?

Extended moduł miales podłączony podczas upgrade ?


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że nie ma z nim kontaktu. Nie ma jak mu wysłać ustawień


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak się z nim łączysz?

przez jaki kabel?


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profilux ma wpięty moduł USB, a co za tym idzie komunikacja przebiegała przez kabel USB. Teraz wygląda tak jakby nawet nie wiedział, że może mierzyczyć temp. i pH.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się nie mogłem ze swoim dogadać dopóki nie podpiąłem PCMCIA


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz jakieś gg lub podaj nr telefonu na pw

mam kabel com-com mozna go sfleszować ostatecznie


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jutro nie załatwię tego zatępczego to się odezwę. Chyba mam Twój nr telefonu


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak coś to dzwoń

664-113-949

Noteboka zawsze woże ze soba i kabel też zabiore.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.