Skocz do zawartości
Chemik

KENT dobry?

Rekomendowane odpowiedzi

mam zamiar kupić wszystko począwszy od soli po przez wszelkie preparaty firmy KENT, mam po prostu dostęp do cen hurtowych

chciałem się dowiedzieć co najbardziej warto kupić i jakie preparaty kenta odpowiadają ballingowi bo o to chodzi mi najbardziej.


40L panel, 160L główny, 22kg LR, Atman AT-203 2000l/h, 2x Marea Stream 2400l/h, A-S 300l/h, odpieniacz AM Midiflotor, 4 x 39W ATI T5, miękkie i twarde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól ma swoich zwolenników i przeciwników.

Bufory to:

Kent Super buffer dKh albo Kent Coralbuilder

Kent Turbo Calcium

Bufory Kenta są bardzo dobre Turbo Calcium jest na pewno lepsze od Grotecha (chyba że sie coś poprawił)

Jeśli chodzi o Kh to chyba nie ma takiej wielkiej różnicy. Obu używałem dość długo więc mam porównanie (obecnie Kent) na Kencie pH jest troszkę wyższe 7.9-8.2 a na Grotechu było 7.8-8.0

Magnezu używam Grotecha więc nie wiem jaki jest Kent tech M ale pewnie dobry. Z tym że Kent jest w płynie a Grotech również w proszku i wychodzi taniej.

Dobry jest stront jest chyba w proszku i w płynie.

Jeśli chodzi o pozostałe pierwiastki śladowe to nie wiem bo używam Grotech Coral ABC

Jeśli to akwarium rafowe to warto podawać aminokwasy i tu też nie wiem czy Kent ma coś takiego w swojej ofercie

Ja znam aminokwasy Grotecha i Korallen Zuchta.

Wszelkiego rodzaju pokarmy są dobre ale nie można z nimi przesadzać bo grozi to wzrostem PO4 i azotanów.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając wypowiedź Guliwera:

- magnez jest bardzo dobry i idzie go niewiele (nie przesadź z wielkością opakowania :D

- pierwiastki etc. Essential Elements, Coral Vite, Coral Accel + cała gama pokarmów. Aczkolwiek jeśli chodzi o pokarmy to kończę posiadane opakowania i więcej już nie kupię ze względu na bardzo silne ich konserwowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, powiedzcie mi jak krowie na rowie, będę miał miękkie, twardych ze 4, rórówki

powiedzcie mi konkretnie (jeśli się tak da) jakie preparaty Kenta muszę lać co tydzień żeby zastąpić Ballinga.

Sorry za swoje nierozgarnięcie, ale sami wiecie jak to jest jak się zaczyna bawić słoną wodą:D)


40L panel, 160L główny, 22kg LR, Atman AT-203 2000l/h, 2x Marea Stream 2400l/h, A-S 300l/h, odpieniacz AM Midiflotor, 4 x 39W ATI T5, miękkie i twarde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ballinga to zastapia: Turbo Calcium, Superbuffer dKh/Coralbuilder (buffer dkh dodatkowo lekko podnosi pH) + Tech M

te 3 uzupelnia to co zuzyja korale/glony wapienne/inne stwory budujace muszle itp - ale bez wiekszej ilosci twardych nie bedziesz w zasadzie nic dluzszy czas potrzebowal - sam tez zaczynalem od preparatow wylacznie kenta i na baaardzo dlugo wystarczyly jak byly glownie miekkie korale.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki wielkie za podpowiedź!!!


40L panel, 160L główny, 22kg LR, Atman AT-203 2000l/h, 2x Marea Stream 2400l/h, A-S 300l/h, odpieniacz AM Midiflotor, 4 x 39W ATI T5, miękkie i twarde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze nic nie leje i na temat aminokwasów sam chętnie bym poczytał, po co i na co to się leje:)


40L panel, 160L główny, 22kg LR, Atman AT-203 2000l/h, 2x Marea Stream 2400l/h, A-S 300l/h, odpieniacz AM Midiflotor, 4 x 39W ATI T5, miękkie i twarde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aminokwasy używam Grotecha i Korallen Zuchta jednocześnie:

Grotech Vitamino

Korallen Zucht Amino Acid

Korallen Zucht Amino Acid LPS

Aminokwasy przyśpieszają wzrost korali poprawiają ich wybarwienie. Widać po podaniu jak korale bardzo ładnie wysuwają polipy :D Z aminokwasami nie można przesadzić jak SPS zaczynają lecieć to może być za dużo aminokwasów, dlatego stosuję dawkę zalecaną.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim korale zaczną lecieć będą inne sygnały które zmuszą Cię do zmniejszenia dawek - podstawowy sygnał to nalot na szybach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chemik - uzupełniając wypowiedź MateuszaD - w wersji "płynnej" Ballinga od Kenta masz TechCB A i B (odpowiednio wapń i alkaliczność) w gotowych proporcjach (lejesz 1:1). Oczywiście wychodzi drożej niż proszki.

CoralBuilder - u mnie niestety jego właściwości buforowe słabo wypadły (leciało mi pH), także teraz tylko Superbufer dkH.

PZDR

Piotr


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.