Skocz do zawartości
iwo

Maksymalny prąd wody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

walcze od dluzszego czasu z cyjano... nie karmie ryb bo jest tylko sześciopręgi który pęka już od wirków... woda w normie...

wiec postanowiłem dołozyc jeszcze jedną pompe... i tu jest pytanko czy nie bedzie za duza pralka??

wychodzi mi

5700 l/h wewnętrzne

i 2000 l/h obiegowa

na 120 litrów (+24 lity panel)

czyli ok 50-60 razy na godzine przepompowany jest zbiornik... (zalezy czy liczyc i jak pompe obiegową ...)

czy to nie za duzo??

mam 17 spsów 4 lpsy i kilka miekasów??

pozdrawiam iwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od ustawienia pomp. Wg mojego osobistego zdania 60X obiętość nie będzie za dużo. Można dać jeszcze więcej i nic się nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w 128l 9000lh i jakoś "pralki" tam nie widzę, i niestety też mam "cyjano":D tylko u mnie to chyba przez 5 centymetrową warstwę piasku Ocean Direct Live Sand.

W najbliższym czasie zamierzam się go pozbyć i liczę na to że to pomoże

(testy w porządku inne glony nie rosną)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłam nanostream 6055 i zeby wypróbować wsadziłam do moich 30l (!)poniewaz mam same miekkie to chyba jest za mocna troche tak wzrokowo,ale korale nic nie mówią ze nie tak.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam niestety inne glony... musze czyscic szybe co 4 dni bo sie brudzi ale takimi glonami które schodzą nawet jak sie palcem przejedzie (jakby kurz)... pojawiją sie tez inne ale wolniej...

to cos nie tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno byc ok. Ja zawsze staram sie osiagnac kolo 50-60. Jak dolozysz/podrosna korale to tez sie cyrkulacja redukuje, zalezy tez ile skaly jest w akwa (im wiecej tym wiecej pomp trzeba) i od wymiarow (przy dluzszych trzeba proporcjonalnie wiecej montowac bo powerheady maja ograniczony zasieg dmuchania).


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyrkulacji nigdy za dużo :D w swoim akwa 200L miałem 1500+500+1000l/h + odpieniacz z aquabee 2000/1 i dopiero jak wsadziłem nano najmniejszą do tego to mi się zaczęło podobać :D korale nie narzekały a ryby bardzo polubiły tą nano i jej szeroki strumień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.