Skocz do zawartości
roman763

Nikon Coolpix 8700 czy warto......

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Bardzo prosze o opinie na temat tego aparatu?Moze ktos z Was posiada lub testowal tego coolpixa?Wiem ze na tym forum jest wiele osob zajmujacych sie fotografia profesionalnie!ja niestety na aparatach za bardzo sie nie znam a chcialbym zakupic stosunkowo nie drogi aparat robiacy przyzwoicie zdjecia szczegolnie w trybie macro(akwarium)

Pozdrawiam Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem jakas wczesna wersje (2003-2004) i to fajny aparacik. Ladne fotki stzelal ale mialem problem z jakoscia w slabym swietle, np pochmurny dzien - duzo szumow...

sprzedalem go 1.5 roku temu i przesialem sie na lustrzanke...i nie kupilbym 8700 ponownie, kupilbym pewnie jakis mniejszy, te male nikona sa naprawde fajne.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli myślisz o 8700 co by nie mówić już zaawansowanym kompakcie to.. lepiej odpuść sobie i od razu kup sobie lustro. Ostatnio widziałem w media markcie nikona D40 z kitowym obiektywem za 1380pln. Nie jest to szczyt techniki ale i tak pobije 99% kompaktów jakością, szybkością, funkcjonalnością, ergonomią itp.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alex - nie wiem za ile teraz można miec 8700 ale zakup D40 jakoś mnie nie przekonuje - ten aparat poza kitem do niczego się nie nadaje - spróbuj podpiąć do niego coś z niższej półki cenowej - prawie nic co można dostać w rozsądnych cenach nie będzie z tym działać w pełni - zawsze jakieś okrojenia.

Oczywiście jeśli ktoś chce tylko kitowy obiektyw to tak jest to ok. Ale przy tej cenie to ja zastanawiałbym się też ad olympusem - dobra jakość obiektywu, troszkę gorsza matryca (mniejsze fizyczne rozmiary) się wyrównują. Co ważne to ta mniejsza matryca akurat może być zaletą w makro gdzie ułatwia dostane dużej skali odwzorowania. Z drugiej strony cena porównywalna prawie z nikonem.

(pisze to jako użytkownik minolt i canonów :D )


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybkie odpowiedzi.Nadmienie ze tego Coolpixa w idealnym stanie moge kupic za 700zl.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z aparatów kompaktowych polecam Fuji s6500 lub lepszego Fuji s9600, aparaty mają naprawdę tyle możliwości, że głowa mała, robią świetne makro,

bawiłem się jednym i drugim przez ponad 2 tygodnie, bo wujek wziął do testów od znajomego ze sklepu, bo nie wiedział którego wybrać

wybrał s9600, bo uznał że lepsze makro robi

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 8700 jest leszy moim zdaniem od s6500 - s9600 nie znam na tyle by ocenić.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nikona w rękach nie miałem :D

fakt 6500 może nie jest wstanie wykonać zdjęć jak lustro, ale robi dobre makro jeśli się dobrze ustawi, ale za to 9600 to już bajka, robi tak śliczne i czyste zdjęcia, że aż żal du..e ściska:D

bym cykną jakąś fotek tym aparacikiem ale wujek przerzucił się na jakieś lustro i mi nie pozwala go do ręki brać, bo dał za niego coś ponad 3tys i tylko on go używa:( ale widziałem zdjęcia i są cudowne, tak czystych jeszcze nie widziałem:wink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.