Skocz do zawartości
TMK

ustawienie akwarium do ściany

Rekomendowane odpowiedzi

Akwa ok 350 l bedzie stało dłuzszym bokiem przysuniete do samej sciany.(wmurowany stelaż przy scianie)

Akwarium nieobudowane szafką.Stelaż obudowany

myśle ze szyba bedzie oklejona z zewnatrz folią. ile odsunąć akwa od sciany? no bo nie odsuwać raczej się nie da... Jakies patenty czy rady?. Bo w akwarich słodkowodnych zdarzało mi sie że za był po prostu niesamowity syf, a i tak co 2-3 lata były przesuwane np do malowania itp.

30-stelaz.jpg


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak masz rozwiązane wszystkie kabelki i powrót wody do akwarium, ale może nie odstawiać wcale ?? wtedy żaden syf się nie będzie zbierał w szczelinie 3cm a z czyszczeniem tego będzie ciężko.

u siebie powrót będę miał tyłem i jakieś kabelki muszę poprowadzić i robię szczelinę 8cm ale tylko z tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale dostawienie to własnie szczelina ok 1 cm bo nierównosci sciany miejsce na jakąś zawieszke do pompy...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnesy do mocowania pomp, jakis waz, moze dodasz jakies np: T5 nad akwarium a gniazdka z pradem beda w szafce - czyli kabel z wtyczka ; wszystko to byc moze kiedys bedziesz potrzebowac, dlatego troche bym odsunal.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam akwarium przy ścianie, tylko troszkę od niej odsunięte, na tyle żeby na było miejsce na kabelki.

Jak po 6ciu miesiącach zobaczyłem ile tam syfku to żałuję, że nie wsadziłem za akwa gąbki. Kabelki by sobie spokojnie siedziały a kurz by się nie zbierał...

Jedyne ryzyko jest takie, że jak troszkę wody Ci na nią wychlapnie to zejdzie się nim odparuje. Dlatego ja myślałem o takiej niebieskiej, akwarystycznej ze sporymi dziurami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, to czy stawiając akwarium przy ścianie wysłaniacie czymś ścianę ?

Pytam, bo u mnie pojawiły się plamy z odparowanej wraz za wodą soli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ jerry gąbka to całkiem fajny pomysł, nie spotkałam się wcześniej z takim rozwiazaniem. boki gabki mozna by zsłonić jakas listwą.

Przyznaje ze zależy mi ,aby odstęp był jak najmniejszy- (szersze akwa) ale zeby sie za bardzo nie brudziło i dało w miare czasem sprzatnąć.

za moim malutkim akwa zbierają się złogi soli. Ja je po prostu odsuwam,bo ma 30 l. Skąd to się bierze nie wiem - nie jest to kwestia chlapania, raczej rozpylania przez falowanie wody. Problem moze sie pojawić na poczatku lata (maj czerwiec) to miesiace gdy jest bardzo duza wilgotnośc. wtedy sol morska zostawiona w szklance (sucha) po dwóch dniach zaczyna pływać bo jest mocno higroskopijna. no a taka mokra solna papka to wyżera co może...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...po moich doswiadczeniach ze zbiornikami wiem ze nigdy bym nie robil akwa na styk ze sciana,zawsze przyjdzie czas ze trzeba bedzie cos z tylu zrobic,takie bylo moje pierwsze.Teraz mam kompakt zabudowany,czyli w sumie wyglada jak na styk ale z tylu mam 10cm,dla mnie to minimum.Nie chce sie wiecej bawic w szukanie kabla pogrzebaczem czy miotla.Dla mnie akwa musi byc dostepne ze wszystkich stron oprocz dna...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TMK ,

przepraszam za zwrócenie uwagi ,ale MHO stelaż powinien mieć z dwa poprzeczne mocowania , w przeciwnym razie nawet przy małym nie trzymaniu poziomu czy pionu , całośc może się "złożyć jak scyzoryk" .

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ a-d-a-m

wrzystko pod kontrolą, poprzeczek na dole nie widać bo sa zalane wylewką


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.