Skocz do zawartości
baz

Offtopic :D Galaretka :)

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni się męczę z galaretką:D chodzi o to że nie tężeją ,przetestowałem kilka firm Knor,Winiary itp. żadna za cholerę nie chce zgęstnieć ,robie wszystko według instrukcji i nic nawet zmniejszyłem ilość wody do galaretki nadal d... może coś źle robię? Kurcze muszę zrobić roladę na święta i galaretka mi jest potrzebna a tu muka:D to dopiero lipny produkt ile trzeba kasy wtopić żeby coś wyszło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie tęzeją? albo masz super wysoka temperature otoczenia,albo dodajesz cos co przeszkadza w tęzeniu...

potraktuj jak akwarium :D uzyj wody RO dokładnie odmierz i uzbrój sie w cierpliwość...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie przyszło mi to do głowy:)zresztą została mi ostatnia galaretka Gelwe może teraz się uda:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka to galareteka- żelatynowa czy może pektynowa? Niektóre związki rozpuszczają galaretki żelatynowe np nie uda się galaretka z ananasem lub kiwi. Jeśli to żelatyna to proponuję najpierw rozpuścić w odrobinie zimnej wody a następnie przystąpić do dalszych działań:D Mniej wody niż w przepisie- po wystudzeniu do lodówki i nie ma siły musi stężeć...No chyba, że nasypali nie żelatyny a np soli TM;):wink


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybys podal wiecej parametrow galaretki latwiej byloby cos stwierdzic.

Tak w ciemno to bym obstawial za duze zasolenie (kiedy ostatnio kalibrowales refraktometr?) albo wine pompy mieszajacej galaretke. Czasem bywa ze sie pompy przytkaja i grzeja substancje. Ja aktualnie galeretek nie stosuje ale zajrzyj do instrukcji producenta, bo moze masz zle parametry wody do galaretki.


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D hehhe

Chym żelatynowe, ale robie tak jak piszecie i nic dosłownie lipa zobaczę z gelwe a jak nie to muszę obskoczyć inny super market

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny stężeć chyba ż taj jak pisze Magdalena7 dodałeś kiwi lub ananas.


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe , widzę tu zacięcia akwarystyczno kulinarne :D, ciekawe jakie danie z tego wyjdzie:haha


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio (z miesiąc) nic innego nie jadam tylko galaretki bo sobie krzywdę zrobiłem w palca przy wspinaniu i piszą że kolagen pomaga. I z moich doświadczeń wynika że wszystkie tężeją :D. ja robię tak - ponieważ nie mogę już na nie patrzeć a jeść trzeba :D więc biorę 1 i 1/2 szklanki wody czasami nawet trochę mniej (w przepisie jest na 2) i gotuję, potem do miseczki i wsypuję galaretkę, wymieszam widelcem i zostawiam pod przykryciem na 3-4 godziny - wszystkie łapią :D


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję monodiety, są takie gotowe preparaty w kapsułkach z glukozaminą więc łykasz tebletę i po sprawie:)przed zastosowaniem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą:D


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magdaleno :D glukozaminę łykam mimo że większość publikacji donosi że jest ona prawie nie przyswajalna w tej postaci :D ale co mi szkodzi :D - jadę na maksymalnej dziennej dawce jaką można. Ale galaretka na słodko mniej, ta mięsna więcej jest jednak dużo bardziej skuteczna co potwierdzają obserwacje gojenia się takich kontuzji u moich znajomych (bo to jednak jedna z najczęstszych kontuzji wspinaczkowych - w różnych odmianach występująca - u mnie niestety w tej najgorszej). No oczywiście rest jest niezbędny ale ileż można odpoczywać :D


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry preparat sprawdzony na siłowni Universala Animal FleX można spokojnie podwoić dawkę, pomaga.

I wogóle przy kontuzjach, dobrze jest nakrecic troche metabolizm, prostymi zabiegami, czyli sporzywanie duzej ilosci wody i pięć posiłków dziennie co około 3 godz najlepiej na początek.

W proporcjach białek, węglowodanów i tłuszczy jakie są stosowane w kulturystyce, jeśli ktoś tak intensywnie uprawia sport, że dochodzi do poważniejszych kontuzji.

Polecam http://www.sfd.pl/Od%C5%BCywianie-f10.html


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarku, u mnie jest ten problem, że obciążenia jakie idą na ścięgna i stawy są nieporównywalnie większe niż na siłowni :D no bo pokaż mi kto na siłowni na pojedynczym palcu trzyma 65 kg i jeszcze wykonuje jakiś ruch co dodatkowo zwiększa obciążenie, z drugiej strony mnie zależy na utrzymaniu jak najniższej masy (także mięśniowej) bo to jedyna droga do minimalizacji obciążeń więc metody treningowe i diety zoptymalizowane dla kulturystyki są niestety nie przydatne.

Zerknij na http://www.youtube.com/watch?v=GalGqTbd5NQ to będziesz miał typowy wygląd wspinacza - wychudzonego odludka :D


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie wspinaczka jest sportem w którym naprawdę jest to "coś" bo jak inaczej wytłumaczyć taką męczarnię która dla osób postronnych zdaje się nie mieć sensu?:D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie da się :D

ale wiesz jednego bawią rybki, inny woli latawce :D


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście niska masa u Ciebie jest wskazana, dlatego miałem na myśli dietę zoptymalizowaną do tego sportu, bo generalnie zasada jest taka sama w układaniu diety tylko zmienia się proporcję Białek do węglowodanów i tłuszczy, do wagi delikwenta.

Przy odpowiednim odżywianiu, wagę można utrzymać na takim samym poziomie lub nieznacznie zwiększyć jednocześnie powodując wzrost siły, czy wytrzymałości.

Co też przekłada sie na mniejsze tendencję do kontuzji.

Aczkolwiek to wszystko na pewno wiesz:) bo tak sobie można tylko pogadać.

A w rzeczywistości, jak jakiś sport zaczynamy wykonywać na wysokim poziomie to niestety, kontuzje się pojawiają.

Fajny ten filmik i tak patrzyłem to Ci goście wychudzeni, no może trochę:D

Ale ja tam widzę naprawdę niezłą definicję mięśni, takie małe wytrzymałe skubańce:D a tą definicję musieli na czymś zrobić.

Ostatnio zdziwiłem sie jak mocno trzymają się diety rowerzyści górscy i jak bogatą suplementację stosują.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to właśnie jest piękne :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.