Skocz do zawartości
Roju

zalewam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po długim oczekiwaniu wreszcie zalewam swoje pierwsze morskie, więc postanowiłem że się pochwalę. Niestety mam problem z głośniejszą niż przypuszczałem pompą powietrza. Wydaje z siebie bardzo basowe buczenie słyszalne w całym mieszkaniu. Żona mi tego nie odpuści a i mi to przeszkadza. Jeśli macie pomysły na wyciszenie to będę wdzięczny.

1804-dsc07156.jpg1804-dsc07159.jpg1804-dsc07161.jpg1804-dsc07157.jpg


223 l (60dł x 60szer x 62wys) + panel 56 l (60dł x 15szer x 62wys), Aqua Medic Ocean Light 1 x 150W (16000 K) + 2 x T5 24W (aktyniczne) + nocne (2x3 diody), odpieniacz DIY z pompą PF-1000, główna - Atman AT-306, cyrkulacja 2 x Tunze - Turbelle Nanostream 6045, 45kg żywej skały, 9kg żywego piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bomba! :D

Ja zalałem tydzień temu, już posolone, czekam na odpieniek i wio;)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super akwa :D Ale chyba mini flotor do 216l nie bardzo :con .Choć jeśli akwarium nie będzie zbyt obciążone to myślę ,że ok :D


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo kupic lepsza-cichsza pompke np sera 275 air lub wieksza albo pompka za okno:-)

i po klopocie.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz to faktycznie cienki jak na takie akwarium.Moze pomysl chociaz nad midiflotorem.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacji pewnie jeszcze dokupię, tylko ta pompka czy SERA AIR 275 napewno jest cicha bo wydalem już 200 zł na mistrala który okazał się pompa nie do użytku domoiwego ze względu na skandaliczny poziom chałasu. Sera kosztuje 45 zł i chętnie ją kupie zaraz po świętach ale czy naprawdę warto.


223 l (60dł x 60szer x 62wys) + panel 56 l (60dł x 15szer x 62wys), Aqua Medic Ocean Light 1 x 150W (16000 K) + 2 x T5 24W (aktyniczne) + nocne (2x3 diody), odpieniacz DIY z pompą PF-1000, główna - Atman AT-306, cyrkulacja 2 x Tunze - Turbelle Nanostream 6045, 45kg żywej skały, 9kg żywego piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem warto mialem i nie bylo zle ale i tak najcichszym rozwiazaniem okazalo sie wywalenie pompki za okno na blakon.ew mozesz zainwestowac w wiekszy model pompki sery i midiflotora.jestkilku uzytkownikow tej pompki i sa zadowoleni.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie wywaliłbym ją za okno ale to bylo by mega kłopotliwe, pierwsze o czym pomyślałem to balkon. Musiał bym pociągnąć prąd na balkon i wiercić dziurę w ścianie, jeśli moge kupić pompkę za 45zl to pewnie wybiorę tę opcję. Wielkie dzięki za pomoc.


223 l (60dł x 60szer x 62wys) + panel 56 l (60dł x 15szer x 62wys), Aqua Medic Ocean Light 1 x 150W (16000 K) + 2 x T5 24W (aktyniczne) + nocne (2x3 diody), odpieniacz DIY z pompą PF-1000, główna - Atman AT-306, cyrkulacja 2 x Tunze - Turbelle Nanostream 6045, 45kg żywej skały, 9kg żywego piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.