Skocz do zawartości
snocho

problem z acrami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Co tu dużo pisać, zdjęcie mówi wszystko:

1202-ubytki.jpg

Wracam po świętach, a tu taka oto niespodzianka. Najgorsze jest to, że zrobiłem najpoważniejszy chyba błąd, czyli więcej niż jedna zmiana na raz. Niecałe dwa tygodnie temu pojawiło się nowe światełko. Zamontowałem nową lampę 6x39W w miejsce 3x39W. Nie dałem od razu 6 rur. Do dzisiaj świeciły 4szt. W tym samym czasie dołożyłem dwa nowe korale. Poradźcie, co według Was jest powodem:

1. Poparzenie jedną nową świetlówką.

2. Choroba przytargana z nowymi koralowcami (u Przemka na sklepie reszta acropor nie ma takich objawów).

3. Ślimaki.

4. Jestem otwarty na 'propozycje'.

Na razie zwiększyłem dawkę jodu x 2, ale boję się przegiąć. Parametry: pH oscyluje wokół 8,2, KH 8, Ca 450, Mg 1300. NO3, PO4 - ledwo wykrywalne. Parametry nie zmieniły się w ostatnim czasie. Dzisiaj czeka mnie noc przed akwarium, zobaczymy co wylezie po zgaszeniu światła.

Będę wdzięczny za pomoc.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli koral traci tkanke w środku a nie od spodu , to przyczyna najczęsciej jest albo poparzenie , podgryzanie lub pasożyt niestety.

Jesli korale nie sa przyklejone do skał i masz mozliwośc wyciągniecia to postaraj się obejrzec chore miejsca w powiększeniu no przez lupe z duzym powiekszeniem.

Druga sprawa , to koniecznie odcinaj chore miejsca , bo to szybko sie przenosi na zdrowe korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz jakiegoś zjadacza acropor, czy na tych białych miejscach nie ma jaj??mozesz sprubować odklejić acre i wsadzić na 15min do tego preparatu co ci kiedyś na pm pisałem-jesli na dnie pojemnike będą jakieś płaźince to sprawa jest jasna:0


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być krabik, u mnie podobnie wyżarł Acroporę miał jakieś 6mm, wychodził tylko w nocy.

Można w nocy poobserwować.

Aczkolwiek krabik wyżera tkankę do białego, a tu na większej Acroporce, u nasady widać takie jaśniejące przebarwienie, być może stanie się też białe, to już nie będzie wina kraba.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety - preparaty będą u mnie dopiero w pierwszym tygodniu kwietnia i do tego to ścierwo wzięło się za moje najstarsze koralowce, które zwyczajnie przyrosły do skałek, do których były klejone. Zobaczymy co noc pokaże + skołuje na jutro jakąś lupę.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

preparat ten jest dostempny w korala.pl-musiałem go ostatnio tez kupić-sprawdza sie świetnei-kolega tez stosował i tez u niego zadziałał


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@snocho wielkim znawca nie jestem, ale osobiscie stawialbym na "red bugs", tak bylo u mnie, przytargalo sie to cholerstwo z jedna ze szczepek (tak to jest jak sie nie poddaje korali kwarantannie-mowie o sobie).

http://www.peteducation.com/article.cfm?cls=16&cat=1988&articleid=3354


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem cos takiego kiedys w swoim akwarium, okazało się że to slimaki nagoskrzelne, po dokładnych ogledzinach korala było ich tam tyle że niestety wyciąganie kazdego kolejno okazało się niemozliwe wieć co zrobiłem , troszke nieodpowiedzialne z mojej strony ale wpakowałem acre na chwile do słodkiej wody, slimaki podpadały na dno wiadra, a acra zyje do dziś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytargałem z baniaka to...

1202-slimak.jpg

Wątpię, żeby to on podżerał acry, ale nic innego oprócz paru dzikich krabów nie widziałem. Kraby niestety zbyt szybkie. Co myślicie, to może być ten ślimak? Mieliście kiedyś takie gnojka u siebie?


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To slimak Stomatella,zostaw go w spokoju to napewno nie jego robota.Mam ich pelno w akwa i korali nie jedza.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sukces jest taki, że koralowce szybko się regenerują. W miejsce białych plam pojawia się po kilku dniach nowa tkanka. Jednak cholerstwo wybiera coraz to nowe koralowce. Zauważyłem w Pavonie dwa małe włochate kraby, które ją skubały, ale skubańce były za szybkie...


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.