Skocz do zawartości
jacek

mandaryn

Rekomendowane odpowiedzi

witam

chciałbym zapytać czym można mandaryna dokarmiać?

będę wdzięczny za wszystkie uwagi

dzięki


3miasto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To samo pytanie :)

+

Czytałem ze mandaryn potrzebuje duzo skaly , bo na niej żeruje.

Nie bede mial za duzo skaly w akwa :) WIec czy jest cos co moglby dojadac ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Frogu mandaryny potrzebuja duzo skały na ktorej żeruja, oprócz tego nie slyszalem zeby jakis chciał przyjmowac inny pokarm, byc moze sa takie:)

Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę informacji jest tu. Gdzieś, chyba na Advanced Aquarist były dane o przeżywalności mandarynów w niewoli (nie pamietam). Jeszcze podstawowa kopalnia wiedzy wraz FAQ. Ktoś z Forumowiczów :) pisał o udanym karminiu. Przeszukajcie forum, chiało by się powiedzieć.

Najlepszego

Piotr


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akwarium ok 60l i ok 10kg skaly. Pierwsza rybe jaka wpuscilem byl mandaryn ok 4cm. Przez pierwsze pare tygodni bylo ok. robakow mial pod dostatkiem. Z biegiem czasu coraz mniej wylazilo ich ze skaly (prawdopodobnie przy tak duzym apetycie mandaryna :| robaki nie nadazaly z rozmnarzaniem sie). Zaczalem chodowac artemie, szklana cienka rurka wpuszczam zywa artemie na skalki... i wtedy zaczyna sie prawdziwe polowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączając się do tematu Mandaryna .

Mam pytanie jak szybko po zalaniu zbiornika można wpuścić mandaryna.

Zalałem mój zbiornik 40 dni temu.Słyszałem że należy poczekać ok roku.

POZDAWIAM

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni temu miałem podobne problemy z mandarynem. Po kupieniu nic nie chciał jeść. Jednak po pewnym czasie, na bazie własnych doświadczeń doszedłem do następujących wniosków:

1 Po pierwsze i najważniejsze: Mandaryna można nauczyć jedzenia mrożonki ale należy robić to stopniowo.

2 Na początku (pierwsze 2 tygodnie) nie będzie raczej nic jadł oprócz żyjątek ze skały - stres aklimatyzacyjny.

3 Po aklimatyzacji należy rybke zainteresować jakimś żywym pokarmem (mój mandaryn bardzo lubi żywa ochotke-takie czerwone robaki dla ryb słodkowodnych)

Mandaryn powinien się interesować czymś "ruchliwym".

4 Po nauczeniu przyjmowania żywego pokarmu można spróbować nauczyć go jeść mrożonkę. Jednak nie należy się z tym spieszyć. Ja podałem mojemu mandarynowi mrożonke 3 tygodnie po nauczeniu go przyjmowania pokarmu żywego. Ważne by pokarm mrożony był podobny (wielkośc, kolor, kształt) do żywego. Ryba nauczy się że coś co tak wygląda jest smaczne i będzie to jeść.

Mój je mrożoną ochotkę. Nie tyka artemii, kryla, wodzienia.

5 Zanim mandaryn zacznie przyjmować pokarm będzie się mu długo przyglądał ( zanim mój zjadł swoją pierwszą żywa ochotkę obserwował ją 30 minut.) Potem gdy tylko zobaczy spadające robaki bez zastanowienia będzie je jadł.

6 Ja wpuściłem mandaryna do akwarium mającego 5 miesięcy ale uważam, że można zrobić to wcześniej. Jednak już po okresie dojrzewania.

7 Każda ryba jest inna i nie moge obiecać, że z waszym mandarynem będzie tak samo. Jednak u mnie przestawienie rybki na mrożonki przebiegło bez najmniejszych problemów.

8 Uważajcie by na początku, podczas przyzwyczajania nie dawać za wielu robaków bo w mniejszym akwarium możecie załamać system.

9 To, że mandaryn potrzebuje kilkadziesiąt kg skały to bzdura.. jak uda się go przestawić na mrożonkę to można by pewnie i w 30 litrach.

Ja swojego trzymam w 60 litrach z 6kg skały, miniflotorem i kaskadą aqua el'a

To chyba tyle. :) jakby ktoś miał jakieś pytania to proszę śmiało na priv lub maila.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam troszeczke inne zdanie o mandarynach..Np moj nadaryn wsapnialy je tylko ze skaly(tak jak jego exmalzonka ktora zostala przepedzona podczas tarla na..podloge).Mam go juz prawi rok i nic innego nie przyjmuje.Zyje sobie w 112l z ok 23 kg skaly i jest wiecznie chudy,czasmi "wypozyczam" go znajmomenu by oczyscil akwarium z wirkow.U znajomych jest podobnie

Za to z moich oserwacji wynika ze synchiropus stellatus je pokarm mrozony i prawie od pocztaku.Gdyby ktos mial samca bardzo chetnie odkupie... :D

Pozdrawiam Yoki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój żyje na 100kg skały i jest wypasiony :) Wszystko zależy od ilości życia w skale. Mojego mandaryna wsadziłem do 3 miesięcznego akwarium. Podstawą jest życie które musi być widoczne gołym okiem.

@Yoki nie szkoda Ci rybki że tak ją narażasz na stres? Ryba to nie rower aby można było ją sobie pożyczać :D Co ta biedna ryba musi przejść przy kolejnym wyłapywaniu jej między skałami z jednego do drugiego akwarium. Nie sądzę aby mandaryn był szczęśliwy mimo że idzie na wyżerkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldemarze pisałm wcześniej(też zreszta byles zdziwony) ale jedno akwarium i ryby na czas wakcji przenioslam do znajomych.Wtedy moj manadryn poszedl na 2 miesieczna wyzerke.Sadze ze tak dla niego lepsze niz..zostawienie go z moja kochana mama która na akwarystyce morskiej sie nie zna i znać się nie bedzię :D W innym wypadku niż dłuższy wyjazd nie oddaje go .Naprawde nei jestem rybią sadystką ,po prostu wybieram mniejsze zło konieczne.

Pozdrwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.