Skocz do zawartości
michu23

oświetlenie do 165 l.

Rekomendowane odpowiedzi

witam! planuje nowy zbiornik "ala kwadrat" - 165 litrow. mam dwie opcje oswietlenia HQI 150W + lampa PC 55W w abudowie Atman lub HQI 70W + 2 x PC 55W. dodam ze przewaga bedzie w zbiorniku korali miekkich...

Obecnie pomysl stanal na PACIFIC SUN 150W 20000k i 55W PC 14000K. Co myslicie? Mam problem z wysoka temperatura latem i napewno nie obedzie sie bez chlodzenia... moze zatem lepsza 2 opcja? Prosze o wypowiedzi, moze ktos mial takowe kombinacje. pzdr!


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie rób 70W HQI bo nie będziesz miał wyboru żarników. Dlaczego koniecznie chcesz mieć PC 55W ? Też bardzo mały wybór i z dostępnością jest gorzej niż z T5. Żarnik 150W 20000K jest dość ciemny. Wg mnie 20000K ma rację bytu od 250W ale to moje zdanie.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez zwrocilem na to uwage ze z 70W jest maly wybor. dlatego bardziej jestem za 150W. dlaczego PC? mam belke Atman DR60 przerobiona na wlasnie PC i jestem z nich bardzo zadowolony. Wymiarowo idealnie pasuje na nowe akwarium. Wiec tez dlatego... wybor maly to fakt bo obecnie chyba tylko Arcadia.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koniecznie chcesz zostać przy PC to PC zrób niebieskie a HQI 14000-16000K


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...Michu,moje akwa to 60x50x50 z bocznym panelem (14cm) i swiece nad nim HQI 20 tys.K 150W plus 2x osram 67 (18W) i tak mnie najbardziej pasuje.Ogladalem zdjecia zbiornikow pod roznymi zarnikami i wiem ze zdjecie nie oddaje rzeczywistosci,wiec kupilem trzy zarniki (10tys,14tys i 20tys) by przekonac sie jak to jest z tym kolorem...padlo na 20 tys,jest jakis taki dostojny,spokojny,choc dlugo sie wahalem pomiedzy 14 tys a 20 tys.Ta czternastka tez bardzo ladnie swieci,kazdy z nich ma swoj klimat,nie przemawia do mnie tylko 10tys.Niewiele jeszcze moge powiedziec jak bedzie w przyszlosci bo akwa mam zalane od tygodnia,ale w tej chwili jest ta dwudziestka i jest super.Jesli chodzi o HQI 70W to nigdy nie widzialem,ale slyszalem pare niezbyt dobrych opini,ale coz ,jeden woli pomarancze,drugi woli mandarynki...jesli chodzi o wybor do 70W to dostaniesz tanio w Stanach,ja tez tam kupowalem moja 20tys i widzialem ze mieli siedemdziesiatki we wszystkich barwach...ja bym jednak nie ryzykowal,wizualnie moje oswietlenie do tego kwadratu jest takie jak chcialem...a z ta wysoka temperatura...coz,wszyscy mamy chyba podobne problemy...idzie lato...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki :) ja nie mam takiej mozliwosci by kupic kilka zarnikow. zobaczymy co bedzie. a masz moze jakies foty? chetnie bym zobaczyl. jeszcze mam kawalek czasu by pomyslec nad tym ale na teraz stawiam na zarnik 2oooo i pc 14000.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.