Skocz do zawartości
Kristof

sump do Deltec TS1250

Rekomendowane odpowiedzi

Dostalem dzis zamowiony sump do mojej szafki.Mam trigon 350 firmy Juwel. Niestety malo tam jest miejsca.Bedzie tam wstawiony: deltec ts1250, pompa AM OR2500. nie wim jak to zrobic, moze ktos pomoze mi rozwiazac ten problem?? Wymiary:front36cm,dlugi bok55cm,krotki bok30cm,po przekatnej45cm.Wysokosc 30cm.Komin w akwarium jest ok.moze tylko otwor zasilajacy jest za duzy, ale to nie jest problem.Dodaje pare fotek.Co Wy o tym myslicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twardy bądź! Nie miętki!:wink w końcu jakiś fachowiec się wypowie, ja za cienki jestem narazie bo chętnie bym pomógł:D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb

Nie gadaj glupot, tylko pomoz koledze :D

Nie rozumiem problemu - na zdjeciu widac, ze masz w sumpie odpieniacz i pompe. Co tam ma sie jeszcze zmiescic (poza grzalka)?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim ustawieniu(na zdjęciu widać jedną komorę w sumpie)będziesz miał kłopoty z pęcherzykami powietrza dostającymi się z odpieniacza do pompy obiegowej i dalej do zbiornika. Ten odpieniacz naprawdę dobrze pieni(mam go u siebie).Poza tym może być kłopot z utrzymanem odpowiedniego poziomu wody zapewniającego prawidłową pracę odpieniacza,niestety sądząc ze zdjęcia nie ma miejsca na przegrodę.Proponowałbym jednak powiększyć trochę sump, żeby zmieściły się 2 przegrody, ustalające poziom wody i odgradzające odpieniacz od pompy.

@Stani w sumpie miejsca nigdy dość-może dojść mieszacz, mixer,mierniki,dozowniki,tłumiki:D itp-itd.

Pozdrawiam Tomek


160x60x60 ,sump 100x40x40, deltec hlp 5250,deltec TS1060s, mixer KM500,IKS Aquastar z dodatkami, dozownik aquastar4pro,lampa Arcadia series3-3x250W HQI(BLV14k)+2x80W actinic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki mieszacz, jaki mixer czy inne tlumiki.:D

Za rok dojda 3 wezyki 6 mm z pompy dozujacej a wczesniej grzalka i na szybe czujnik poziomu wody.:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać na ostatnim zdjęciu tzn. rzut z góry, spokojnie zmieści się tam przegroda, z tego co pisze Tomek Z praca tego odpieniacza jest zależna od poziomu wody w sumpie więc moim zdaniem osobna komora która ustali stały i niezmienny poziom wody jest niezbędna.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.