Skocz do zawartości
Sakato

Grzałka do solniczki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, może pytanie głupie bo w wielu postach wyczytałem że solniczki raczej się chłodzi niż grzeje ( przynajmniej latem ). Będę miał w obiegu ok 450/500 L wody i przynajmniej 1 szt HQI 150 W zastanawiam się jaką wpakować tam grzałkę ? Mam 2 szt jedną Hagena Tronic 50 W i drugą elite 50 W też z termostatem. Zastanawiam się czy jedna wystarczy ta Hagena czy dać dwie Hagena i Elite 2 x po 50 W ? Czy kupić jakąś 150 W ? Zimą w chałupie bywa chłodnawo , pizga przez stare okna może ze 20 st to jest, czy te dwie wystarczą ? Co o tym sądzicie ? W sumpie będzie burczał OR 3500, on pewnie też trochę nagrzewa wodę.


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzalke Elite to odrazu wywal do kosza,a ogolnie to 100W bedzie malo na 500l.Mysle ze przynajmniej ze 250-300W musisz wpakowac.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elite to do przygotowania solanki użyje, to dziadostwo przysłali mi omyłkowo już nie wspomnie z którego sklepu :wink. Hagen miał być do małego tanka ale kupiłem duży i też wydaje mi się za mała. Zatem muszę kupić jeszcze jakąś petardę 300 W.

Jeszcze jedno pytanie. Zastanawiam się czy do klejenia szyb w akwa można używać tylko silikonu akwarystycznego czy inne też ? Oczywiście nie sanitarne ani jakieś grzybobójcze. Konkretnie, muszę wkleić do sumpa 2 szklane przegrody a zostało mi pół kartusza czarnego silikonu SOUDALA o ile pamiętam szklarski. Zastanawiam się czy nie zaszkodzi życiu w baniaku ? Nie ma tam w instrukcji wymienionego klejenia akwarium ale szkło jak najbardziej. Czy można to użyć bez obawy czy tylko na własne ryzyko :D ?


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to przegrody w sumpie i nie będą przenosily żadnych obciążeń to ja bym bez obawy kleił.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam u sibie mialem grzałke i ani razu jej nie użyłem :D))))

Zawsze było za ciepło a nie za zimno :D


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,sorry Sakato ze podepne Ci sie pod temat,ale temat jak najbardziej jest na temat...chcialbym sie dowiedziec,jako ze fizyki nie kumam a polityki nie rozumiem,jezeli grzalka jest o wiele za duza do akwa (moje 150l brutto) a zamowilem grzalke 300W z takim badziewiem,jak czujnik termiczny,ktory ma podniesc dokladnosc temperatury.Pytanie moje jest czy moge ten system podpiac pod mniejsza grzalke z wbudowanym termoregulatorem i otworzyc ja na maxa?...czy tez ustawic cyfrowe urzadzenie kontrolujace na 25 stopni C a grzalke troche wyzej np.28C i czy wogole to ma sens,czy lepiej wsadzic te 300W i nastawic jak powinno byc na 25C.Czy za duza grzalka moze byc problemem,bo logicznie wydaje mnie sie ze tylko szybciej nagrzeje wode do odpowiedniej temperatury i sie wylaczy a wlaczac bedzie sie czesciej i jak to sie ma do zuzycia pradu,czy zarowno w mniejszej grzalce jak i wiekszej zuzycie jest to samo?...dzieki za podpowiedzi...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Iceberg, nie ma sprawy, podpinaj się pod tematy bez krępacji :]

Ja kupiłem wczoraj 300 W EHEIM Jager i na opakowaniu jest że obsługuje 600 - 1000 L, zatem przegiąłem trochę :] Podejrzewam że 200 W było by dla mnie optymalne. Problem też będzie aby ją upchnąć w sumpie bo to kawał szklanej rury. Ale czytając posty na forum podejrzewam że niewiele będzie miała okazji do pracy no chyba że zimą.


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sakato,mysle ze Twoja grzalka "ksiazkowo" jest dobra,mam tu taki prosty schemat jaka grzalka do czego i tak 100-150W do 136l,150-200W do 364l,300W do 682l i 500W do 1364l,jesli pomieszczenie jest szczegolnie chlodne to nalezy podniesc waty o 50-100 procent.Tyle mowi madra ksiazka a w praktyce to roznie bywa,mnie sie rzadko wlacza grzalka jak i chyba wiekszosci,ale mysle ze skoro jest dobre urzadzenie kontrolujace czy termostat to nie powinno byc problemu...sam sobie na pytanie odpowiadam,prowadzac monolog ze samym soba...nie przeszkadza mnie to ,lubie konwersacje z ciekawymi ludzmi...hehe...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.W podobnym zbiorniku dałem Eheima 250 i spokojnie daje radę.Zimą jest prawie cały czas załączona(jak dobrze napalę w kominku to temp.w domu osiąga 20 st.:D)


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli teściową kochasz bardziej niż akwarium, bo jak "mamusia" przyjechała to do 23 podciągnąłeś :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprocz pojemnosci baniaka trzeba tez wziac pod uwage roznice w stopniach miedzy otoczeniem a tempwody jaka ma byc w akwa.ja u siebie w 125 l wody w akwa mamgrzalke 150 W po holendrze ktory mial270l.i powiem szczerze ze malo kiedy sie wlancza grzalka.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć ciepło w domu:),ja jak już pisałem mam w porywach 20st......no chyba,że chcę dopiec teściowej:D


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.