Skocz do zawartości
LUK4344

chelmon amciu amciu

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie

jak nauczyć chelmona wcinać mrożonki


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to będzie duży problem

przed zakupem powinieneś sprawdzić czy je pobiera

poczytaj archiwum...


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 130l to nie za male akwarium na tą rybke?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...

chyba nie:)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko się pospiesz z tą nauką albo go oddaj. Mój niestety po zjedzeniu aiptasii i wszystkiego co sam znalazł odszedł do krainy wiecznych łowów a mrożonki nie ruszył albo nie zdążył przed innymi. Sam nie próbowałem bo już było za póżno ale spróbuj nasączyć gąbkę pokarmem i ją włożyć do akwa(nie mój pomysł ale wydaje się być skuteczny). Inne ryby się do tego nie powinny dostać. Może się skusi?

powodzenia


"100x50x50 + 80 litr sump; 1xHQI 150W 1400k, 2xT5 39W; Deltec 4040, Tunze 6060, Tunze 6045, Marea 2400; 25kg LR; Deltec AP600"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są postępy - wcina żywą artemie a jak łapie z wody to już dobry znak:D


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego nauczylem przy wyłaczonych pompkach po p aru razach zalapal


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój chelmon zakupiony w "ciemno" wcina jak najety , co prawda na poczatku miał raj z aiptasja ,bardzo szybko ja wyjadł , artemie próbuje czasem wypluje , kryl chętnie , ale prawdziwy przysmak dla niego to lasonogi , śmiga za jedzonkiem aż miło patrzeć(pompy działają przy karmieniu cały czas)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad jakiego dużego masz Chelmona?czy od początku wcina jedzenie?i jaką masz obsade pozostałych ryb?

pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chelmon ma 7-8 cm czyli chyba najbardziej popularna wielkość w handlu , jak pisałem przez 2-3 dni nie widziałem żeby jadl cokolwiek , kilka następnych dni stołował sie na aiptasji , ale obserwował co tam pakuję do wody :)teraz jak widzi strzykawkę , którą podaje mrożonki zajmuje miejsce w pierwszym rzędzie na stołówce i nie zauważyłem , żeby odstepował kroku szybszym mieszkańcom akwa , choc przyznać trzeba , że rybka troche "gapowata" artemi wybiera co bardziej "mięsiste"kawałki tak samo kryl , a jak mówiłem lasonogi wcina nie przebierając (jedynie jak dodam witaminy to jakoś nie bardzo ma ochotę wtedy), z reszty obsady mam 2 ocelarisy , garbika szatana , 2 magnifici , bicolora , miałem jeszcze twinspota (to jest dopiero diabeł w akwa , niestety katował inne rybki i musiałem sie pozbyć , chociaz rybka przepiękna) chelmon "dzióbek " jak nazywa go moja córeczka przyjechał do mnie 14 lutego tego roku , kupiłem go nie bez obaw , naczytałem sie sporo o niepowodzeniach w jego hodowli , jak na razie odpukać jest idealnie , nie wyobrażam sobie baniaka bez niego , jest ulubieńcem całej rodziny i najbardziej ciekawska rybka jaką mam , często nie da mi nawet powpatrywac sie w zbiornik pływając mi pod samym nosem :D

aa i nie wiem jak u innych , ale jak moja rozgwiazda piaskowa wyjdzie to zaraz ją molestuje , jakby ja podgryzał czy cos w tym rodzaju

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chelmona 4 lata.Je z reki.Miałe ze sto aiptasji .wycioł je w kilka dni.Mój uwielbia artemie ,kryla drobnego,krewetki z marketów ale nie każda z paki mu smakuje (takie miękkie lubi).Zacznij od artemii mój to na początku załapał ,potem domieszaj inny pokarm do artemii i tak po kolei żeby 2-3 pokarmy jadł.Zacznij uczyć od razu ,można w małą muszle wkładać i do wody ma ryjek wyjmie.Pamietaj to ciapek .Inne ryby znacznie szybciej jedzą.A co do takich co niby jedzą ze sklepu.Kolega miał 3 sztuki po kolei .Miały jeśc pewniaki i kicha nic.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.