Skocz do zawartości
Marti701

Idzie osiwieć :)

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatnich problemach z pH, potem z magnezem, dziś zakupilem TDS, ponieważ pojawił się problem z okrzemkami.

Zrobiłem pomiar za RO, wynik 10, za DI 11 (duzo).

Sprawdzilem wode w kranie - 307.

Dla zabawy pomyślałem sprawdze wode w zbiorniku na dolewke, wynik 363 :szok wiecej niż w kranie.

Zbiornik do gruntownego mycia.

Pojechalem po membrame, bo wynik 10 wydawał mi się za duży. Po załozeniu przepuściłem przez nią wode ok. 3 godziny jak zalecali w instrukcji.

I kolejna załamka, nie chce spaść poniżej 29.

A co dziwne za DI mam teraz 000.

Opisze teraz w skrócie:

stara membrama 10ppm - za DI 11

nowa membrama 27ppm - za DI 000

Jak to rozumieć ?

Czyżby stara membrama zaczeła coś przepuszczać, czego DI nie był w stanie wyłapać ? np jakis metal


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś też wkłady filtracyjne na nowe przed membraną?

Jeśli nie, to skoro wymieniłeś membranę na nową, warto wymienić na nowe wkłady przed membraną i dać nową żywicę(czyli wszystko dać nowe i zapomnieć do następnej wymiany:)) i w tedy zmierzyć TDS-em.

Tylko przepłukać wszystkie wkłady przed puszczeniem wody przez nie na membranę, potem do ścieku tak jak zrobiłeś z godzinkę i wtedy zmierzyć.

Moim zdaniem olać te porąbane wyniki i dać wszystko nowe.

A ten zbiornik na dolewkę umyć koniecznie, ma jakąś pokrywę czy szybę przeciw kurzowi i parowaniu ?

Zresztą, to niech ktoś podpowie, kto ma zbiornik na dolewkę, bo ja mam na elektrozaworze dolewkę.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zbiornika na dolewke zebrales sciek, a czysta woda poleciala do kanalizy?:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tylko u mnie tak było....:D że czysta woda leciała do ścieku, ale za to jak szybko skała porosła purpurowymi glonami wapiennymi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dobrej rurki zbieralem wode :D

od sierpnia nie wymienialem prefiltrów i poleciala membrama.

Teraz wszystko nówka TDS wskazuje 000.

Teraz co 2 miesiące będe wymieniać prefiltry i żywice.

Woda w zbiorniku na dolewke wymieniona, czekam teraz na zanik okrzemek i brązowych glutów.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.