Skocz do zawartości
jjablonski

Opinie o Blau Aquaristic - Lumina 880 8x80W - 152cm

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Czy ktoś z Was miał / widział podobne cudo?

Cenowo jest atrakcyjne a jak z jakością?

Zastanawiam się które wybrać:

1. ATI Powermodule 8x80 (3680zł)

2. Blau Aquaristic - Lumina 880 8x80W - 152cm (2480zł)

do zbiornika 150*50*60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby cokolwiek sensownego powiedzieć - zawsze w tematach coś tam coś tam vs coś tam coś tam :D : trzeba mieć możliwość testowania/użytkowania. O ATI na pewno Szymon sie wypowie w samych superlatywach (czyt. ach och ech...:D)więc na pewno będzie miał rację. Ja mam w tej chwili Luminę 8x54W i muszę przyznać, że jest zarówno solidnie wykonana jak i praktyczna. Bardzo ładna estetycznie IMO moim zdaniem jedynie czego nie przemyśleli to umieszczenie 4 kabli wychodzących nie centralnie na jednym z boków lampy - a skrajnie. Powoduje to lekki przechył lampy podwieszonej na oryginalnych zawiesiach. Bardzo dobre odbłyśniki, ochrona przed zachlapaniem świetlówek, aktywne chłodzenie wiatraczkiem każdej pary świetlówek. No i nie pamiętam jak w ATI ale w Blau elektroniczne stateczniki w cenie. Generalnie świetna alternatywa dla Powermodule (z której zakupu zrezygnowałem na rzecz Luminy - i nie żałuję. Myślę że w Blau wzorowali się po prostu na ATI i to był strzał w dziesiątkę - zważywszy na porównanie cen. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako uzytkownik Powermodul pluje sobie obecnie w brode, ze jak kupowalem swoja to nie bylo Blau Aquaristic. Powod jest jeden - blisko tysiac zlotych roznicy w cenie na moim modelu.

Szczegolnie, ze na pierwszy rzut oka nie widac wiele roznic, procz lepiej rozwiazanego patentu z kablami w lampie ATI.

Nie zebym mial cos do mojego Powermodul'u - to swietna lampa, ale w mojej opini za droga w stosunku do oferowanej jakosci.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek_dev tam w Luminie są odbłyśniki dla każdej świetlówki oddzielnie tak?

I czy tą szybę się wygodnie wyciąga, do czyszczenia czy do zmiany świetlówek?


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jarosław

Tak każda ma swój. Nie majstrowałem jeszcze przy niej - świeci u mnie od niedawna. Jeśli będzie zapotrzebowanie to ok. wtorku (jestem teraz za granicą) zrobię parę fotek z każdej strony, posprawdzam każdy możliwy detal i ocenię jak to widzę po raz drugi. Wychodzę po prostu z założenia, że jak koń dobrze ciągnie bryczkę - to nie zaglądam mu w zęby :D Wrócę jeszcze na pewno do tematu, więc do wtorku. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie, czekamy na fotki, dzięki:)


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może teraz ktoś ma jakieś doświadczenia?

Co radzicie do zbiornika 150dl*50szer*60wysokości

Cenowo jest atrakcyjne a jak z jakością?

Zastanawiam się które wybrać:

1. ATI Powermodule 8x80 (3680zł)

2. Blau Aquaristic - lumina 880 8x80W - 152cm (2480zł)

BTW. Chcę zabudowac górę i zastanawiam się jak zrobić koronę, lumina jest o 2 cm dłuższa od akwa a jak jest z ATI?

Czy może lepiej wziąć lampę 8x54W? Tyle tylko że boki będą niedoświetlone.

Pytanko do posiadaczy 150-tek co macie u siebie? Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.