Skocz do zawartości
Marqo

..

Rekomendowane odpowiedzi

.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek musisz wiedzieć co chcesz trzymać w tym panelu? Czy tylko odpieniacz, grzałke i pompe obiegową czy może odpieniacz, grzałke i pompe obiegową + jakieś refugium czy coś? Musisz się nad tym zastanowić:D


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,tez chcialem zrobic pelno komor na poczatku,ale dzieki Bogu posluchalem ludzi na forum i zrobilem trzy,choc sporo osob zaleca dwie.W pierwszej przez grzebien leje sie woda,ktora jest zasysana przez skimmer,a wylatuje do drugiej,w trzeciej jest pompa obiegowa i czujniki osmolatora.Obojetnie jak zaplanujesz panel zrob go tak bys zawsze mogl bez problemu wsadzic reke w kazde miejsce.Wymyslilem tez by ulatwic sobie zycie na dnie panela wstawilbym wkleil bym szybe pod duzym katem,dzieki temu syf by sie tam zbieral i latwo bylo by go odessac...niestety wymyslilem to po fakcie i za pozno.Jedno jest pewne,ja bym nie zalowal miejsca na panel,lepiej planujac akwa np.100l kupic 140l i wtedy masz czysty,przejrzysty i wszedodostepny panel.Ja w pierwszej komorze wkleilem paski szkla na ktorych moge polozyc kratke akrylowa a na niej np.filtr mechaniczny urzywany w dniu sprzatania,nizej jest druga kratka,jezeli bede stosowal wegiel czy jakis pozeracz fosforanow...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marqo,chodzi o to by dno nie bylo plaskie tylko zjezdzalo w jedna strone,czyli w moim przypadku woda wpadajaca do pierwszej komory przelatuje na dole do drugiej i wlasnie tam wkleilbym szybe pod katem stykajaca sie z szyba ostatniej komory,czyli najwiekszy spadek bylby na styku z ta szyba,tam zbieralby sie syf,ktory mozna zasysac w minute pompa z ponczocha...niestety przyszlo mnie to do glowy jak juz zalalem akwa.To jest tylko takie ulatwienie sprzatania a ja lubie ulatwiac sobie zycie...trudno musze zamiast minuty poswiecic pare minut na odessanie syfu zbierajacego sie na dnie...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak,tylko ze u mnie woda do obiegowki leci gora,choc tak nie ucza,ale coz zrobilem i dziala,jezeli robisz tyle komor to mozesz tez wsadzic ten patent pomiedzy trzecia a czwarta,tylko na odwrot bo inaczej pompa caly syf bedzie oddawac do zbiornika...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wyglada super,choc ja bym nie robil tylu komor...patrzac na ten rysunek pluje sobie w brode ze tych pochylych szyb nie wkleilem...wymyslilem to za pozna a teraz juz nie chce wody sciagac z panelu by wklejac te szyby...jak Ci mowilem w pierwszej komorze mam centymetrowe paski szkla na ktorych zawsze moge oprzec kratke i na niej filtr mechaniczny...zawsze filtr mechaniczny najblizej powierzchni by byl latwy dostep,pamietaj o swietlowkach i innym sprzecie,ktory byc moze bedzie trzeba sciagac by dostac sie do tej gabki z wata a ze powinno sie ja zmieniac bardzo czesto moze to byc uciazliwe.Mnie zmiana gabki zabiera minute,wyciagajac ja,jakies resztki zawsze wpadna na dno a majac dno pochyle zbiora sie w jednym misjscu...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marqo,wszystko tam mozesz wsadzic czego nie wsadzisz do akwa,czyli odpieniacz,grzalke,sonde termometru,sonde ph,sondy osmolatora.Tylko by Cie nie pokrecilo i bys nie wsadzal tam jakis filtrow biologicznych czy biobali...bedziesz mial minus na tym forum a i ja nie robie tego bo minusa sie boje,jeno widze ze to sie sprawdza...Filtr mechaniczny mam tylko na czas sprzatania akwa,jest niedawno zalane ,wiec musze dmuchac,jak sie woda wyklaruje to wywalam wszystko...kiedys pewnie tam wsadze wegiel i jakis absorber fosforanow czy nitratu...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na samym początku po odpaleniu zbiornika sadź sobie kawałek waty filtracyjnej w jedną komorę i wymieniaj ją codziennie załóżmy przez pierwszy miesiąc a później zostaw samą pompę i odpieniacz i będzie dobrze. Najważniejsze jest to aby w panelu zmieścił się osprzęt więc dobrze wymierz pompę i odpieniacz żeby się zmieściły. ja zrobiłem panel w swoim akwarium tylko, że z boku z 2 przegródkami i wszystko działa bardzo dobra jak na razie. Pozwodzenia!!


40L panel, 160L główny, 22kg LR, Atman AT-203 2000l/h, 2x Marea Stream 2400l/h, A-S 300l/h, odpieniacz AM Midiflotor, 4 x 39W ATI T5, miękkie i twarde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.