Skocz do zawartości
juwewaldi

co lepsze

Rekomendowane odpowiedzi

co lepsze podłożyc pod akwarium karimata czy styropian(kasetony)?


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam karimatę , po ustawieniu baniaka obciąłem wystające krawędzie jednym pociągnięciem skalpela. Jest idealnie równo i estetycznie :D Karimatę wcześniej przykleiłem do szafki żeby się nie suwała w trakcie ustawiania baniaka.


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi, ty stary wyżeracz o takie rzeczy pytasz?:Dozingoff bez znaczenia co, ważne żeby to nie był jeden kawałek tylko paski, żeby między nimi mogło sobie cyrkulować powietrze co pomoże w wyschnieciu ewentualnym wyciekom. Mi zostało sporo pianki takiej którą się daje jako podkład pod panele podłogowe, więc jeśli czcesz to daj cynk :wink

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb ja wiem wszystko wiem tylko wiesz co? miałem zawsze paski styropianu 10cm i o 10cm. oddalone od siebie bo uważałem że bardziej to zniweluje ewentualne nierówności niż cały płat. tym bardziej na 150cm dł. blacie...ALE!!! CZY TO ułożenie co kilka cm.nie powoduje przypadkiem większych naprężeń????


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie

naprężenia się rozkładają

to jednak ma małe znaczenie

ja mam zbiornik na płycie betonowej na piance gr 2-3 mm i stoi 3 lata

bez żadnych odstępów:D


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.