Skocz do zawartości
Czarek79

Brunatny glon!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu próbuję walczyć z tym glonem, niestety bezskutecznie. Glon porasta wszystko ,żywy piach, skałę, szyby. Na powierzchni wody pływają brunatne gluty, które oderwały się od podłoża. Podmieniłem ok.40% wody, kupiłem absorber krzemianów, wymieniłem wszystkie wkłady RO i dołożyłem żywicę. Parametry wody:

PH -8,0

Kh -5

PO4 - 0

Mg - 1200

Ca - 430

Si - RO - 0, akwarium - 0

NO2 - 0

NO3 - 0.

Akwarium ma 130 dni.

Mam dwie hipotezyna pojawienie się tego glona.

Pierwsza to za częste i za bogate dokarmianie Tubastrei.

Druga: Glona pojawił się gdy zaczołem dolewać do wody purpleup.

2389-glon 1.jpg

Proszę o pomoc bo nic nie pomaga.


SPS, LPS 100x65x50h OW, 25kg LR, BK Mini 160, BLAU 8x39W, Deltec FR-509 z biopellets, i Tunze 6065, Tunze 6045 Koralia 5200, New Jet 4500,

3307e3f69aa9a16cmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo,jak zostawilem bratu akwarium.przestalem dozowac ale przez tydzien moze dluzej lalem coral snow mieszany z zeobak

ale niech sie lepiej inni wypowiedza


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyjano albo dino, na poczatek zwieksz cyrkulacje bo troche za słaba moim zdaniem


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pierwsza to za częste i za bogate dokarmianie Tubastrei."

NO3 "0"

PO4 "0"

Albo ten Beast 400 to bestia, albo slabe testy.

Czarek, podejzewasz, ze te gluty zostaly spowodowane zbyt obfitym dokarmianiem, ale testy nic nie wykazuja, czyli albo jestes w bledzie, albo zanies wode do sklepu i po upewnieniu sie, ze tam maja dobre testy :D, daj do zbadania.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja to mialem i to jest ciano:) musisz odessac go z aqwa.

albo wyjac koral do innego malego zbornika i wyczyscic ta czesc na ktorej sie pokazala taka ciano. pownien byc wiekszy przeplyw woy ale wiem ze przy tym koraliku to troszke nie bardzo. probuj czyscić powinno pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 mam Tropic Marine, a PO4 Salifert więc wydają się być wiarygodne, a karmienie przerwałem a dla ryb ograniczyłem może dlatego takie wyniki


SPS, LPS 100x65x50h OW, 25kg LR, BK Mini 160, BLAU 8x39W, Deltec FR-509 z biopellets, i Tunze 6065, Tunze 6045 Koralia 5200, New Jet 4500,

3307e3f69aa9a16cmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazyc mozna pewna prawidlowosc: b. czesto klopoty z cyano maja akwaria z "zerowym" NO3...

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz jeszcze tds-em wode wychodzaca filtra ro za zywica, u mnie tez tak bylo jak skoczylo do dwoch to sie to pokazalo ale nia na taka skale, i tylko w miejscach o najslabszej cyrkulacji


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"karmienie dla ryb ograniczyłem"

Zrobilbym akurat odwrotnie:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

byc moze sa to okrzemki, ktore czesto wystepuja w nowych baniakach po nich czesto nastepuje atak zielenic ktore tez z czasem ustepuja, mialem to samo na poczatku.. ja bym ograniczyl swiatlo i upewnil sie ze akwarium stoi daleko od okna. jesli zas masz juz ten caly cykl dojrzewania za soba to wrecz przeciwnie byc moze dodatkowa swietlowka cos zdziala. pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałoby się zacytować za poetą'"Glon niesiemy glon w gospodarza dom":playing też mnie dręczy ta plaga...zobaczymy może pomoże odniesienie się do rad poniższych....http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=89165#89165


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Miałem podobny problem.Wymieniłem wkłady RO,zwiękrzyłem cyrkulację,ograniczyłem świecenie i pomogło:)


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam ze ja zastosowałem drastyczny srodek,ktory u mnie zadziałał - po prostu wyłączyłem oświetlenie na 3 dni. Glona ni ma. Reszta żyje.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.