Skocz do zawartości
Muniek

co je salaris

Rekomendowane odpowiedzi

witam,u mnie zajada sie zielonymi gloniskami ,ktorych mu u mnie nie brakuje

na platki dla innych ryb w ogole nie reaguje,ale jego rola jako tepicieli glonow jest zdrowo przesadzona,ja mam teorie iz w pewien sposob zwieksza jeszcze ich porost ,mianowicie skubiac je odrywa czesc z nich tak iz tego nawet nie zauwazamy ,byc morze czesc tych glonow obumiera co znow przyczynia sie do procesow gnilnych i wzrostu no3,jaka morzemy miec pewnosc ze w ten sposob ulatwia tym gloniskom rozmnazanie w ich etapie komorkowym?-to tylko moje przemyslenia ,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dopiero 4 salarias je.poprzednie niestety nie chcialy nic jesc pomimo ze tez mialem sporo glonow na szybie.ten je mrozonki,suche,spiruline,algi nori ale cyjano nie je:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mie sie udalo w przeiwienstwo do Darka ze 1 z odlowu je wsio co mu dam jest gruby jak beka z przejedzienia.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darekn12 no to należy Ci sie medal za wytrwałość. Wykończyłeś 3 ryby i nie poddałęś się. No prawdziwy akwarysta - obrońca światowej rafy.

Co do solariasa to faktycznie bardzo trudno go wykarmić. Albo padnie z głodu albo wyskoczy z akwa. Swojego pare razy odławiałem z panela filtracujnego. Chudłi chudł aż któregoś dnia nie było go w baniaku i już, nie znalazłem w filtrze ani na ziemi, no nigdzie.

Problem w tym że wiekszość osobników je tylko określony gaunek glonów i naprawde trudno je przestawić na inny pokarm i wykarmić w małym baniaku.

Jest o ślizgach artykuł w 2 nymerze Korala, polecam poczytać.

pozdrawiam

tomek


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek co na to poradze ze kupilem w dwoch roznych zrodel i kazdy z nich pojakims czasie padal?nie jadly nic.4wzialem od osoby prywatnej co likwidowala baniak i mialem gwarancje ze je.poprostu podoba mi sie ta rybcia.ciekawe czy Ty poddajesz sie za 1 razem?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba miec szczescie i trafic na taki ktory je wszystko. Najlepiej poproscic sprzedawce zeby ga nakarmil przy Nas i bedzie wszystko jasne. Ja zawsze tak robie przed zakupem ryby i wtedy mam pewnosc ze je.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a ja myślałem ża salarias jest łatwą rybką i nie ma z nim problemów - w takim razie może lepiej wybrać bicolora ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MiQ

Poniewaz na rozwiazanie problemow z glonami nie ma co liczyc na Slariasa, jestem tego samego zdania. :D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę, że nie tylko szczęście ale przede wszystkim odpowiedzialny sprzedawca. oczywiście to co napisał Piotr1 zgadza się, ale nie każdy ma mozliwość zakupu poza internetem. wszytkie rybki i krewetki mam od p. Piotra z Korale.pl. o każdym nabytku miał cierpliwość rozmawiać ze mną (długo :D), i zawsze czekał aż rybki przyjmowały pokarm zastępczy. dopiero wtedy jechały do mnie. 100% zaufania i rybki tylko od niego biorę. Dodam, że nabywałam i w innych sklepach więc myślę, że porównanie jest.

@MIQ nie rezygnuj z salariasa, najbardziej pocieszny mieszkaniec akwa, przynajmniej mojego :D


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od siebie dopowiem podobnie jak przedmowczyni,faktycznie ryba ma niesamowita ilosc roznorodnych i ciekawych zachowan,naprawde jest niezmiernie ciekawa a widok jak sobie "przycupnie" i ciekawie z naszego punktu widzenia obserwuje

swoje otoczenie jest naprawde przyjemny dla naszych oczu,az przyjemnie patrzec

a i sposob zerowania tez jest uwazam ciekawy,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o trzymaniu w akwa salariasa i jakiejś babki ?? nie będą ze sobą walczyć w 500L ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.. co prawda wcinamy się w topic by Muniek, ale póki nie krzyczy :(

myślę, że nie powinno być problemu ale nie odważe napisać "na pewno". ja w swoim zbiorniku mam salariasa i była babeczka Ambyeleotris guttata. problemu pomiędzy salariasem a babką nie było. co prawda, babeczki już nie ma ale nie zawinił tu salarias. Przyczyną było to co napisałam powyżej :(


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jadła ??

w sumie miałem bicolora i też jest fajny, ale teraz chyba będzie to:

Segmented Sailfin Blenny (Salarias segmentatus)

podobny do salariasa, ale troszkę inny - jak nie uda sie go kupić to kupię salariasa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MIQ, dokładnie, nie jadła... salarias pierwszego dnia pokazał gdzie ma swoją grotę i nie było problemu. Bardziej ją (babkę) drażniła zebrasoma, bo zawsze jak przepływała obok to babeczka robiła się kwadratowa. jest to po prostu kwestia skąd bierzemy rybki. ja, po moich doświadczeniach wiem, e tylko z od p.Piotra z korale.pl, obecnie (jeśli chodzi o rybki) mam jednego nemona :( zebrasome velliferum, salariasa, 4x magnifica i jest super.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.