Skocz do zawartości
1985SiWA

Jaki niezbędny sprzęt do akwarium 60-100l ???

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie jest niezbędny sprzęt do akwarium o poj 60-100l.

Ustalmy, ze akwarium juz jest, co dalej trzeba dokupic (oprócz życia, o sam sprzęt mi chodzi).

Chciałabym założyć małe akwarium morskie jak najniższym kosztem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! To sie dobrze sklada, ze taki podobny temat jak "Pomocy" wystapil juz dzisiaj, a nie dopiero jutro. :D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem ze pełno było tych postów ale ja juz po przeczytaniu prawie wszystkich postów z tego i innych forum mam namieszane w głowie, raz pisza ze czegos tam nie musi byc raz ze musi ehh :D wiec moze konkretnie co musi byc a bez czego mozna sie obejsc w 60-100 litrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra :D

Musi byc RO i DI. Nastepnie akwarium :D najlepiej z panelem lub kominem i otworami w dnie.

Podstawowym urzadzeniem bedzie fajny, z zapasem dobrany odpieniacz (najlepiej jakis z pompa igielkowa i mieszczacy sie w panelu, bo sumpa pewnie nie bedziesz robil :D). Trzeba tez to tak urzadzic, zeby do odpieniacza dostawala sie woda z powierzchni akwa - jak jest panel z grzebieniem to juz wystarczy).

W 100 litrach zmiescisz jakies 15 kg zywej skaly i jednoczesnie w panelu garsc absorbera PO4 wsypanego do podwieszonej koncowki ponczochy zony (dziewczyny)(bierz z szuflady nie pytajac - i tak nie wie ile tego ma).

Przydadza sie dwie pompy w akwarium, ktore cala objetosc rusza ze 20 x/godz. (albo wiecej). Nie wliczam w to pompy obiegowej, schowanej w panelu (tam tez schowasz jakas 50-75 W grzalke z termostatem)

Nad akwa powiesisz lampe o mocy 1W/litr wody w akwa.

Jak Ci przyjdzie ochota, to po kilku tygodniach od wlozenia skaly, mozesz wsypac 9 kg worek zywego piasku.

I sobie w spokoju czekasz ze dwa miesiace, powoli dokupujac niezbedne testy.

Ps: juz nie czytaj innych forow bo to jest najlepsze i jedynie sluszne :D

Troche ciekawi mnie, jakie miales inne propozycje sprzetu itd.:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani dzieki, taka mała uwaga, jestem kobietą :D w dodatku hetero, żony ani dziewczyny nie mam hehe a moj facet rajstop nie nosi, natomiast ja jak najbardziej wiec to żaden problem i fakt faktem czasami nie wiem nawet ile tego w szufladzie mam hehe :D Propozycji sprzetu nie miałam bo nie wiedziałam co jest niezbędne ehh a koszta mnie przerażają, a mozna kupic gdzies uzywke sprzęt?

Może ktoś jeszcze sie wypowie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzet uzywany kupisz tutaj na targowisku.

Tez kiedys bylem kobieta, jak zreszta np.Kopernik, ale bym sie nie nazwala 1985 (ech mlodosc!).

Siwa pasuje jak najbardziej. Mnie w podstawowce wolali "Siwy" :D

To z tymi rajstopami to oczywiscie zartowalem. Nie wiedzialem, ze wezmiesz to na powaznie. Takich rzeczy przeciez sie nie robi :D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledwo znalazlem imienniczke a juz gdzies leci:D. Przeciez moglas sie spytac. Tam Wojtek sprzedaje odpieniacz dla Ciebie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.