Skocz do zawartości
Eridanus

Kraby zamieniły się muszlami :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od miesiąca mam Calcinus elegans,niedawno wpuściłem

Calcinus laevimanus. Jeden krabik sobie nie radził z tymi glonami. Po paru dniach widzę że laevimanus ma na sobie muszelkę elegantsa, a elegans jego:) Od tamtej zamiany elegans upatrzył sobie dziurę w skale i wychodzi tylko sobie pożreć po czym wraca do tej swojej jamki.

Pytanie moje:

Czy jeden drugiego wygonił z muszli czy doszło do jakieś kopulacji między krabami,Dodam że obydwa czują sie świetnie.Czy ktoś miał z was miał podobną sytuację?


Tylko 300 litrów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak bys postapil, gdybys mial ciezsza maczuge, a chorowity, niedozywiony sasiad lepsza jaskinie, i Twoja zona mialaby juz gotowe plany, jakie skory zawiesic tam jako firanki?:D

W koncu gdybys nie byl glodny, to poniewaz z natury jestes lagodny, pozwolilbys cherlakowi, zeby sobie poszedl, i zamieszkal w Twojej grocie.

Przepraszam za ton wypowiedzi, ale wlasnie sciagam wino do butelek, a ze mojej zonki obecnie tu nie ma, to musze sam probowac, czy jutro glowa nie bedzie bolala. Dopiero wtedy moglbym z cala odpowiedzialnoscia poczestowac kochana.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może i masz racje bo laevimanus ma trochę większe szczypce ale nic po za tym jest tej samej wielkości co elegns.

U elegansa nie zauważyłem żadnych braków w odnóżach ani żeby było coś z nim nie tak. No chyba że tak dobrowolnie wyszedł z muszli i oddał ją swojemu kuzynowi.

P.S Na zdrowie Stani:drink :yes


Tylko 300 litrów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U krabow sie zdarza, ze staczaja one "walke" o muszle, po czym przegrany odstepuje swoja muszle wygranemu. Takiej walce nie musi towarzyszyc uszkodzenie ktoregos z krabow. Gdy posiadalem jeszcze duza ilosc krabow w zbiorniku ( 10 sztuk w 100 litrach) czasami mozna bylo cos takiego zaobserwowac.

Jezeli chodzi o profilaktyke, to zawsze wpuszczajac nowego kraba koniecznie trzeba mu zaoferowac kilka nowych muszli do wyboru - w sklepach zazwyczaj ich nie ma i pomimo wylinek i wzrostu krab caly czas siedzi w tej samej, z czasem za malej, muszli. To powoduje, ze po wpuszczeniu do akwarium widzac wieksza muszle zrobi wszystko, aby ja zdobyc. Czasami to przebiega bez problemu, jak u Ciebie i kraby zalatwiaja wszystko w miare pokojowo, ale czasami konczy sie to smiercia ktoregos z krabow. Duzo muszli do wyboru to podstawa, gdy chcemy posiadac kilka krabow.

Pozdrawiam,

Maciek


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja tych muszelek trochę wrzuciłem bo wiedziałem że jak rosną to potrzebują większej muszli ale widocznie żadna pusta mu nie pasowała. Dzięki za odpowiedz.

pozdro...


Tylko 300 litrów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.