Skocz do zawartości
Magdalena7

Czy to dobry pomysł? (znowu o piachu)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wymyśliłam, że kupię 2 kg żywego piachu i wsypię na dno a następnie dodam "martwego" i wymieszam z żywym. A może lepiej od razu pomieszać oba piachy i wsypać do akwa?A może dodać "martwego" po dojrzeniu akwa...

Nie mam zamiaru tworzyć DSB a jedynie przykryć dno, może w przyszłości pokuszę się o rozgwiazdę piaskową albo babkę...to jeszcze nie ustalone:)

No i może ktoś wie ile cm piachu wyjdzie z wyspania 2 kg żywego piasku, a ile np z 9 kg, zapewne jest inaczej dla suchego i inaczej dla mokrego... Dno ma wymiary 80*40, 126 litów.

Pozdro i dzięki z góry za podpowiedzi:)


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znow sie wyrywam do odpowiedzi, ale znow z doswiadczenia :( sam zrobilem tak: martwy piasek poszedl na dno, a na gore poszlo ok 2 cm zywego z dojrzalego systemu, mysle ze w Twojej sytuacji mozesz postapic podobnie

a moje pytanko: 1. zywy masz na mysli z jakiegos dzialajacego akwa czy jakis live aragonite?

2. jesli zywy z paczki to mozna gdzies kupic na kg? ja niestety widzialem tylko ten z paczek po 9 kg


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@martinnew, są też paczki "live" i 2 kg

edit: nie mogę wkleić linku, ale sprawdź w erybce, chociaz słyszałam od mądrej osoby, że ten piasek nie jest zbyt dobry...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nika w piasku typu "live" nie ma zbyt wiele :( ten piasek musi sie ozywic jak kazdy inny od skaly ktora masz w baniaku (trudno by przezyly jakies organizmy jesli lezy to w worku czasem kilka tygodni/miesiecy)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż..żeby sprowadzić temat na ziemie trzeba chyba napisać tak, aby nikogo nie urazić, a jednocześnie uzmysłowić co to tzw. live. Jeśli ktokolwiek myśli (piszę hipotetycznie:D ), że w żywym piasku można wygrzebać robaczki, ślimaczki, małże, a nawet rozgwiazdę piaskową - to się grubo myli. Nic tam samo z siebie dużego nie wylezie, a najważniejsze o co chodzi to bakterie (i może jakieś przetrwalniki innego życia). Co za tym idzie IMO można live zmieszać od razu z martwym, i najlepiej od razu na początku. Po dojrzeniu to będzie to samo co przysypać live martwym (i szlak trafi pewnie system po przyduszeniu tego co żyje). Odnośnie obliczeń : po wsypaniu 2 kg piasku może nie będzie widać dna, a po wsypaniu 4 kg może "babka" nie złamie sobie dolnej szczęki na szybie podbierając piasek do przesiania (sorrki, ale to czysta teoria). Zresztą ani babka ani rozgwiazda nie odżywia się samym piaskiem tylko tym co w nim znajdzie przy okazji (pamiętaj, że rozgwiazda lubi się cała zakopać itd.) Myślę, że nikt Ci precyzyjnie nie odpowie ile masz kupić - choć oczywiście jest to matematycznie do wyliczenia. A Jak ktoś bardzo chce to można na stole np. odwzorować wymiary dna, obłożyć listewkami itp, i popróbować ze zwykłym piaskiem o podobnej granulacji :(

@nika

Jeśli możesz to przedstaw nam proszę ten autorytet (kogoś kto uważa, ten piasek za marniutki). Chętnie bym się dowiedział jaki to piasek jest lepszy i w czym ta różnica ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Filivander, ja wiem że sam napis "live" to nie wszystko, a szkoda. chodziło mi raczej o to, że są również paczki 2 kg nie tylko 9kg.

@Zbyszek_dev, wyobraż sobie że nie szukałam ani rozgwiazdy ani krabów w LS. może poszłam trochę tzw. "skrótem myślowym" :(, chodziło mi o to, że spotkałam się z opiniami że ocean direct nie jest najlepszym wyborem, a taki dokładnie spotkałam w paczkach 2 kg. i tyle...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znam osobiście niezadowolonych użytkowników tego piachu - nawet takich co zlikwidowali akwarium po przygodach z tym piachem.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,MAGDALENA7 co do zywego piachu ocean direct to faktycznie nie jest najlepszy.ja tp glownie "odczulem" przy wsypywaniu owego piasku ,a robilem to naprawde uwaznie i powolutku,i takiego zmetnienia wody i grubego korzucha piany nie mialem ,jak wczesniej wsypywalem BIO ACTIV LIVE ARAGONITE,juz po dwoch godz woda byla jak krysztal,po ocean direct ponad dwadziescia godz i duzo recznego zbierania owej brudnej piany,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jaki "martwy" piasek można wsypać do akwa z nadzieją że zanim się ożywi nie wywali nam systemu?


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż...po jakimś czasie uzytkowania tego piachu doczekałam się na nim pięknych czerwonych...glonów ( lub cyjano) produkujących pęcherzyki powietrza, upodobało to sobie rogi akwa z najsłabszą cyrkulacją...ale czy to wina piachu? Na początku owszem - dużo piany, później piach się oczyścił, pojawiły się w nim różne drobne żyjątka, tylko ten czerwony osad psuje sielankę.


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Magdalena7 tylko wina cyrkulacji, u mnie dmuchaja 2 tunze 6100 (12000l/h kazda) i nie mam zadnego problemu (na 99% cyjano to sa)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.