Skocz do zawartości
jjablonski

Seriatopora - białe korzenie.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Pewnie juz się spotkaliście z podobnymi objawami.

Od kilku miesięcy mam tą seriatoporę i od kilku tygodni widzę że zaczyna bieleć przy "korzeniach". Nie wiem czy to nie rezultat zasłaniania światła przez Xenię która jest powyżej i wyrażnie dąży do zasłonięcia Seriatopory

Cały koral:

2504-picture 057.jpg

Zbliżenie korzeni:

2504-seriatopora_korzen.jpg

Ten sam kilka miesięcy temu.

2504-6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jescze jedno - jak widać powyżej oprócz tego że podrósł (mniej więcej o 50%) to jeszcze wyrażnie pociemniał. I to nie jest rezultat zmiany światła. Może ta zmiana barwy będzie jakąś wskazówką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

W mare rozrostu seriatopory do środka zaczyna nie dochodzić światło i ruch wody dlatego może tam obumierać. Mnie bardziej niepokoi ta zmiana koloru bo jest dość wyraźna i jak dla mnie nie na korzyść. Nie masz za dużo organiki w akwa ? Dużo karmisz ?

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno kiedyś miałem dużo (było pełno bąbli na ściankach)

Co do karmienia to wygląda to tak:

- codziennie na przemian 1 ml pchytoplex i zooplex

- rano na zmianę troszkę spiruliny lub odrobina pokarmu dla ryb

- wieczorem - 1/4 do 1/2 kostki mrożonki - z czego połowa trafia do ukwiałów ( aby nie chodziły ) a reszta trafia prosto w mordki ryb (córka o to dba) :(, woda z zrożonki równiez do akwa - nie płuczę robaków.

Problemem może być wyłączanie odpieniacza (razem ze światłem) ale tego nie zmienię (córka musi spać)

I jeszcze jedna wskazówka - na wylocie pompy coś jakby szarawo - zielonkawe futerko.

Węgiel (40ml) i ecophos (40ml) wymieniam co miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś za coś - czyli prawie jak w starym powiedzeniu "rybki albo...córka :( (żartowałem). Pewnie przyczyn może być jak zawsze wiele, ale pomijając meritum - prędzej czy później to wyłączanie odpieniacza źle się skończy. Głównie dlatego, że powinien właśnie w nocy pełną parą pracować. A ile jest tam tych ukwiałów, że piszesz w liczbie mnogiej ? opss... Tak sobie myślę, że w tak małym zbiorniczku chcąc nie chcąc korale mogą się wzajemnie zwalczać (cały czas nie wiemy ile to jest "trochę miękkich, trochę LPS i SPS" :| Nie wiemy też..ile córka ma lat tzn. czy znaczenie "córka o to dba" nie jest na wyrost (dokładniej to czy zawsze widzisz i jesteś pewien co trafia do akwarium i w jakich ilościach. Oj oj...coś za dużo jak dla mnie tych niewiadomych. Mam nadzieję (w coś trzeba slepo wierzyć), że to nie początek końca Seriatopory :(. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na 45 litrów zwierząt jest sporo. Widać na zbliżeniu seriatopory glony, jak sam piszesz na wylocie pompy też glony i korale brązowieją - może to być tylko efektem złych parametrów wody.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.