Skocz do zawartości
nied?wied?

Pokrywa i oświetlenie

Rekomendowane odpowiedzi

Czesć mam problem mianowicie pokrywe do akwarium Corner AQUAEL 320L. mam zamiar dołożyć tam dwie świetlówki t5 tylko problemem jest cena co potrzebuje i do podłączenia tych świetlówek ,czytałem o różnych metodach podłaczania zwykłych t8(elektronika z zarówek energooszczędnych) czy taka sama elektronika wystarczy do t5? poproszeo linki z jakimiś pomysłami z góry dźiękuje.i tak mój pierwszy post został napisany:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 24 W podłączone do energooszczędnych 23W. Większe moce można ale żarówki wymagają przeróbki, gdzieś o tym czytałęm. Napisz do Janka Fitasa w tej sprawie może ci poradzi, to największy fachowiec tutaj od DIY.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@niedzwiedz do takiej pokrywy i tak nie dolozysz wiekszych t5 niz 24waty wiec skozystaj z rady tomasza m. i podlacz pod elektronike ze swietlowek, a jak bedziesz chcial wymienic t8 ktore masz na t5 39 wat to nieobedzie sie bez elektroniki przemyslowej.

Tak swoja droga to takie dwie t5-24 wat dodatkowo do dwoch t8-30 wat to moze byc troche malo do rafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc własnie zastanawiam się nad 2 dodatkowymi 36 t5 to juz powinno chyba wystarczyć na miętkie prawda? zresztą tymczasem 2x30w to mało nawet jak na słodkie.czyli nie ma możliwości do 36w t5 czegoś wykombinować w własnym zakresie bo cały sprzęt na 2 36 t5 kosztuje 120 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten twoj Korner to narozne akwa czy nie? Jesli tak to jak chcesz tam zmiescic dodatkowe dwie swietlowki t5-39wat? Mozesz co najwyzej wymienic t8 i w te miejsce podpiac dwie t5. Tylko t5 39 wat sa troche krotsze maja ok 85 cm.

Mozesz kupic elektronike 4 razy39 wat, zaplacisz kolo 100 i mozesz podpiac 4 T5.

Dwie swietlowki to troche malo, mimo tego ze t5 daja wiecej swiatla od t8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest to korner , juz pisałem z jednym człowiekiem który zajmuje sie zmianą oświetlenia i zapewnia ze zmieszczą sie spokojnie jeszcze 2 t5 36w oprucz tych 30 które juz są ,ale nie wspominał nic o elektronice na 4 x 39w t5 możesz podać link do tego sklepu który to rozprowadza ciekawa alternatywa , i wydaje mi sie że tańsza w eksploatacji. dziękuje za pomoc i czekam na dalsze wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@niedzwiedz....

kup sobie wlasnie jak marek powiedzial zaplonnik dedykowanyy pod t5... tylko nie wiem czy takie 4x39watt sa...na pewna sa 2x39

link masz tutaj....bardzo solidna firma.. http://www.aqva-light.pl/shop.php..zamowilem rano i na nastepny dzien mialem juz wszystko w domu..

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie wiem czy sa 4 razy 39 wat, cos pokrecilem, ale napewno sa 4 razy 24 wat, bo takie mam. Jakbys mial mozliwosc przetestowania to sprobuj podpiac pod taki 2 razy 39 i 2 razy 24 moze odpali (ale lepiej przed kupnem z jakims fachowcem pogadaj). Jak przerabialem swoje to troche sie bawilem i powiem ci ze na bank taki zaplonnik odpalil 2 swietlowki 24 wat i 1 39, takie akurat mialem (mimo ze zaplonnik jest 4 razy 24 wat), ale czy odpali jeszcze jedna 39 wat to nie wiem.

Popytaj w hurtowniach z oswietleniem moze dostaniesz 4 razy 39.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.