Skocz do zawartości
drodas

Krewetka czyszczaca a Stichodactyla haddoni

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Ukwial stichodactyla haddoni jest u mnie w akwarium od 3 tygodni i siedzial sobie w jednym miejscu ladnie napompowany. Jednak od momentu gdy obok niego zamieszkala krewetka czyszczaca, ktora zaczela wlazic na niego i skubac go szczypcami zaczal sie kurczyc i wlazic pod skalke, az wreszcie dzisiaj w nocy wyprowadzil sie w szczeline miedzy skalami. I tutaj mam pytanie: czy zdenerwowala go krewetka i jej skubanie ? Czy ktos mial juz taki przypadek z krewetka ?

pozdr.

marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic mu raczej krewetka nie zrobi. pytanie co tak u niego jej smakuje :( ukwialy tak maje ze sie chowaja i przemieszczaja nawet po paru miesiacach siedzenia w jednym miejscu. masz jakies blazenki ktore go troszke karmia?


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pare blazenkow, ale nie sa zainteresowane ukwialem, natomiast wieksze furore robi babka diamentowa, o ktora non stop ociera sie jeden z malych blaznow i zeby bylo smieszniej babka na to kompletnie nie reaguje, a nawet wydaje sie ze jej sie to podoba :(, ukwiala dokarmiam krewetkami koktajlowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem odwrotną sytuację , przez kilka miesięcy ukwiał siedział w jednym miejscu razem z małym krabem symbiotycznym. Którejś nocy krab zniknął, a następnego dnia zaczęła się wędrówka ukwiała. Ponieważ jest to spora sztuka (ok 30cm śr)to jego przemieszczanie robi niezłe zamieszaniem w baniaku. Potrafi przesunąć 2-3kg skały:googleye.Przeto szukam pilnie kolejnego kraba, może wtedy siądzie na:mooning.

Pozdrawiam Tomek.


160x60x60 ,sump 100x40x40, deltec hlp 5250,deltec TS1060s, mixer KM500,IKS Aquastar z dodatkami, dozownik aquastar4pro,lampa Arcadia series3-3x250W HQI(BLV14k)+2x80W actinic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli mogę się podłączyć, jaki konkretnie ukwiał byłby dobry dla 2 błaznów w 160L, chodzi żeby nie rósł do dużych rozmiarów.


40L panel, 160L główny, 22kg LR, Atman AT-203 2000l/h, 2x Marea Stream 2400l/h, A-S 300l/h, odpieniacz AM Midiflotor, 4 x 39W ATI T5, miękkie i twarde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemik , większośc ukwiałów dorasta sporych rozmiarów, z mniejszych(do 25cm) godnych polecenia wymieniłby Hetarctis malu lub H.aurora. U mnie po osiągnieciu średnicy 20 cm H. malu ładnie się podzielił, a błazny zwariowały z nadmiaru szczęścia.

Pozdrawiam Tomek.


160x60x60 ,sump 100x40x40, deltec hlp 5250,deltec TS1060s, mixer KM500,IKS Aquastar z dodatkami, dozownik aquastar4pro,lampa Arcadia series3-3x250W HQI(BLV14k)+2x80W actinic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TaAk przy okazji to moze macie jakis sposob zeby blazenki pokochaly ukwiala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postraszyc je. oczywiscie nie jest to metoda z gwarancja powodzenia, ale w kilku miejscach zetknalem sie z informacja , ze blazenki niepokojone w akwarium szukaly naturalnego schronienia w ukwiale. u mnie swego czasu mniejszy blazenek ktory tylko plywal w okolicy ukwialu nagle do niego wskoczyl kiedy ktos nagle przeszedl obok akwarium.

tylko apeluje o zdrowy rozsadek - blazenek tez moze dostac zawalu serca ze strachu...:Satisfied


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zamieszkaly w ukwiale od dnia w ktorym oba wskoczyly do komina, chyba niezle sie zestresowaly zanim je stamtad spomiedzy rur wylowilem, od tego dnia nie oddalaja sie na wiecej niz 10-15cm od ukwiala chyba :Satisfied


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze bede musial je postraszyc :Satisfied tylko wczesniej musza jakos ukwiala zza skal wyciagnac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krewetki czyszczace czasami chodza po ukwiale, miedzy czulki wpadaja kawalki pozywienia, jakies paprochy i jak krewetka wyczuwa to wchodzi i wyjada. e.quadricolor w moim akwa po prostu sie kurczyl czasami, nie wywolalo to u niego impulsu do spacerow.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moje błazny nie interesują się ukwiałem totalnie a mam je już z 7 miesięcy


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widać są błazny i błazenki:)


40L panel, 160L główny, 22kg LR, Atman AT-203 2000l/h, 2x Marea Stream 2400l/h, A-S 300l/h, odpieniacz AM Midiflotor, 4 x 39W ATI T5, miękkie i twarde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.