Skocz do zawartości
kgb

Babka dostaje białych plamek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Od jakiegoś czasu zauważyłem, iż na ciele babeczki pojawiają się białe plamy. Ma dwie krewety czyszczące i wydawało mi się iż może to usuną. Ale problem ciągle jest i pojawia się tego coraz więcej.

Czy to jest groźne dla ryby ? Jeżeli tak to jak to zwalczyć ?

Będę wdzięczny za wskazówki.

1209893211.JPG


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cryptocaryon irritans ?

UV + czosnek, asap.

ja dwa tygodnie temu po okresie zwłoki straciłem 2 ryby w ciagu 3 dni. sam czosnek nie wystarczył. dodanie UV póki co zlikwidowało wszelkie objawy.

niektórzy radzą kąpiele w wodzie RO o temp = temp wody w akwarium,

w necie znalazlem tez zalecenia okresowych kapieli w wodzie o obnizonym zasoleniu.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest jeszcze cos o nazwie : Salifert Stop Parasites , ale nie stosowalem. moze odezwie sie ktos kto ma z tym lekiem doswiadczenie.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kaziko :

no jest jeszcze cos o nazwie : Salifert Stop Parasites , ale nie stosowalem. moze odezwie sie ktos kto ma z tym lekiem doswiadczenie.

Kurcze teraz zauważyłem u swojej rybki takie białe plamki.

Czy salifert Stop Parasites jest tylko w 1000ml pojemnikach? Strasznie drogie 240zł

Pozdrawiam


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponowałbym na początek podkarmić czymś zanurzonym w jednym z preparatów czosnkowych: Eco-System Garlic Elixir lub Kent Marine Garlic Xtereme, Eco-System był próbowany przeze mnie i naprawdę ma pozytywny wpływ na zdrowie ryb


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
martinnew :

proponowałbym na początek podkarmić czymś zanurzonym w jednym z preparatów czosnkowych: Eco-System Garlic Elixir lub Kent Marine Garlic Xtereme, Eco-System był próbowany przeze mnie i naprawdę ma pozytywny wpływ na zdrowie ryb

Witam. Ja głównie karmie ryby artemią czy te preparaty nadają się do mrożonek? Czy przydało by się kupić jakieś płatki? Jak tak to najlepiej jakie?

Pozdrawiam


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje się, że ten yellow watchman goby to typowy mięsożerca, zatem ewentualnie możesz spróbować z płatkami, np Spirulina Tropical, jest tania i nie będzie szkoda wydanych środków, w przypadku gdy jemu nie będzie smakowała; oczywiście, że te preparaty nadają się do mrożonek, przepłucz po prostu mrożonkę w wodzie, a następnie wymocz pokarm w preparacie i do akwarium

proponuję zastosować czosnek tak szybko jak to możliwe, może się okazać panaceum na problem, jednak jak zauważył kaziko, lampa UV może być niezbędna

powodzenia w domowym lecznictwie :playing


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.