Skocz do zawartości
sebastian wieden

wyrzucenie piachu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mozna by,usunac zywy piach.Ten co mam ma 9 miesiecy nic nierobione wczesniej.

Akurat dzisiaj cosik robilem i zobaczylem ile syfu brazowego siedzi pod piachem a w szczegulnosci pod skala.Wziolem pompe i wydmuchiwalem wszystko.Caly ten syf mam na piachu zastanawiam sie,czy mozna wyrzucic wszystko i potem nowy wsypac.

Dzieki


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja usuwalem piach stopniowo,aby nie zmieniac systemu za szybko.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie łatwiej bedzie usunac tego syfu z piasku


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy,ale wlasnie skaczylem.Po usunieciu piasku,pompa w reke i jazda,to co bylo pod piachem,

i skalami to katastrofa,syf jakiego jeszcze niewidzialem.Narazie niebede dawal nowego,ale jesli wsypie to raz na miesiac pompa w reke i jazda,aby nic wiecej niezbieralo sie.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz dalem 1cm piasku dla ozdoby, tylko z przodu,tak zeby mozna bylo latwo posprzatac.Bo wczesniej mialem taki sam syf jak u Ciebie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak bede robil,ale dopiero za tydzien,Jutro dalsze czyszczenie poniewaz ten caly syf,po zadymie zrobionej przezemnie,jest znaczy osiada wszedzie,a ze skal ciezko odsysa sie.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dałem 1cm żwirku koralowego 2mm tylko na szerokość do skały czyli jakieś 15cm reszta pod skałami goła.


40L panel, 160L główny, 22kg LR, Atman AT-203 2000l/h, 2x Marea Stream 2400l/h, A-S 300l/h, odpieniacz AM Midiflotor, 4 x 39W ATI T5, miękkie i twarde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.